reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Ja toxo tez przeszłam.
Toxo jest z ziemi wiec brudne warzywa i owoce i koty jeśli wychodzą na podwórko i grzebią kupę w ziemi potem to zlizują (ziemie) z łapek i tak sie do kuwety dostaje.
Surowe mięso/ryby to listeria (jak niepasteryzowane mleko przetwory z takiego mleka ale w sklepie cieżko to kupić jedynie na płacach targowych czy z gospodarstwa które nie pasteryzujemy mleka na przetwory) natomiast listeria ginie przy obróbce wiec jak poddajesz obróbce termicznej zabija sie bakterie. Wystarczy porządnie umyć ręce. A i taka drobna rada. Nie myjcie mięsa przed obróbka bakterie zgina podczas gotowania czy pieczenia (smażenia itp) a razem z woda która pryska przy myciu sie mogą roznosić)
 
reklama
Matusiak do porodu potrzebujesz tylko mutterpass nic wiecej ale do zarejestrowania dziecka w urzedzie potrzebny akt malzenstwa przetlumaczony.

Ja farbuje wlosy od wiekow i w kazdej ciazy.
 
Dziewczyny z DE słyszałam coś mi się obiło o uszy że do porodu czy po potrzebny jest akt małżeństwa i nasze skrócone akty urodzenia to prawda ??? Muszę właśnie się dowiedzieć bo jak na święta będziemy zjeżdżać żeby że sobą zabrać i oczywiście przetłumaczyć jeszcze. ...

My na pewno potrzebujemy aktów urodzenia, bo nie jestesmy małżeństwem i to wiem, boo koleżanka miała teraz taka sytuacje.

Hej dziewczyny :) mam pytanie dotyczace farbowania włosow w ciazy. Moja fryzjerka powiedziala, ze do 3go miesiaca nie poleca, ale pozniej normalnie przyjmuje klientki. Dodam, ze u mnie farbowanie to koniecznosc a nie zachcianka i zblizam sie do 3go miesiaca wlasnie wiec czekam z niecierpliwoscia na mozliwosc pofarbowania wlosow. Macie jakies doswiadczenia w tej kwestii? Pozdrawiam wszystkich :)

Ja farbowalam w zeszłym tygodniu... zostalam zlinczowana przez przyjaciolke, ze truje dziecko :p oczywiście taka, ktora ma zawsze racje, a nie ma dziecka, a nawet żadnego faceta na stale :)
 
nati, wg moje wszechwiedzącej, bezdzietnej koleżanki powinnam zmienić lekarza skoro tak wymiotuję i mam mdłości. Pewnie inny lekarz odprawiłby jakieś czasy i wszystko jak ręką odjął :)

Czy jako osoba, która zna się na rzeczy mogłabyś mi polecić coś na blizny? Mam świeżą bliznę po przebiciu policzka miesiąc temu i wolałabym na buzi nie mieć wielkiego śladu. W aptece usłyszałam, że nie mogę nic stosować w ciąży. Potem znalazłam bio oil, ale zastanawiam się czy nie ma nic skuteczniejszego. Bardzo będę wdzięczna za pomoc.
 
Okasia ja jeszcze w ciąży smarowałam bliznę po kolczyku na brzuchu która sie "rozeszła" i była szeroka na 5 cm lekarz powiedział ze mogę "cepan" to wyciąg z cebuli ale kozę dziewczyny maja cos sprawdzonego bo podczas smarowania nie widziałam za dużych efektów za to po porodzie zniknęło wogole a była długa na 10 cm ...

Uwielbiam takie mądrale :). Słuchajcie wczoraj koleżanka która nie ma dzieci tłumaczyła mi co boli podczas porodu skąd te bóle porodowe i ze podczas porodu największe bóle wywołuje właśnie rozciąganie sie kości miednicowej ... Nie ze szyjka sie rozwiera macica skurczą, bo co tam może bolec jak nie unerwiona. Przestałam dyskutować bo nie wiedziałam czy śmiać sie czy płakać
 
okasia ja na szczescie z bliznami nie mam problemu i mimo ze mam ich sporo, nigdy mi nie przeszkadzaly, dlatego jestem zielona w tym temacie... jedyne co slyszalam to Cepan czy jakos tak, ale nie dosc ze smierdzi cebula to opinie i dzialanie raczej ma slabe.. najlepiej idz do apteki i zapytaj o cos bezpiecznego w ciazy :)
 
Moja koleżanka zawsze mówi żebym położyła syna koło 22 to odeśpi mi rano. Hahaha. On jeszcze w życiu nic nie odesłał. A dla mnie 7h jak on już w łóżku leży to najpiękniejszy czas mogę sobie polezeć z nogami do góry wypić gorąca kawę!!!! I nie słuchać co 5 minut mamo choć tu Hahaha :)
Nie to żebym nie kochała spędzać czasu z własnym dzieckiem nie myślcie sobie ale w końcu mamie też się należy z godzinka lub dwie świętego spokoju ;)
 
reklama
Faktyczni ciekawa teoria, koleżanka musi być mentalnie po medycynie :) Faktycznie największe mądrale to te niedoświadczone.

Cepan miałam kiedyś i faktycznie się nie spisał wcale, ale wtedy miałam starą bliznę. Teraz pewnie bym spróbowała, ale nie dam rady ze względu na ten odór cebuli. Chyba spróbuję bio oil, ale jeszcze przeszukam internety. Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
 
Do góry