reklama

sierpniówki gotują

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2005' rozpoczęty przez żużaczek, 21 Październik 2005.

1. żużaczek

żużaczek Gość

MURZYNEK Z ALKOHOLEM przepis jak najbardziej dla dorosłej części rodzinki
    2 szklanki maki
    4 jajka
    25dag masła lub margaryny
    2 szklanki cukru
    4-5 łyzek kakao
    50ml. wytrawnego alkoholu
    pół szklanki wody
    łyżeczka proszku do pieczenia
    dowolne bakalie (ja robie ze sliwkami)
    Zagotowac masło lub margaryne z cukrem (uwaga, zeby nie wykipiało), dodac kakao oraz wodę i ponownie zagotowac. Odlac pół szklanki masy a pozostała oziębić i przełozyc do miski, wsypac przesiana makę z proszkiem do pieczenie, dodac żółtka i bakalie. Wymieszać. Dodac alkohol i pianę z białek. Ostroznie wymieszac. Piec w dobrze nagrzanym piekarniku około 45 min. Ostudzic w blaszce, polac ta masa co została.

2. gaga

gaga uzależniona

ja dodaje mój ulubiony biszkopcik

8 jajek
    tyle mąki i cukru co ważą trzy jajka ;D
    cukier waniliowy
    łyżeczka proszku do pieczenia
    owoce

białka oddzielić od żółtek i ubic pożądnie, nastepnie dodać powoli cukier i cukier waniliowy ciągle miksując na najwyższych obrotach, dodawać żółtka, dobrze zmiksować. Miksując na najniższych obrotach dodawać mąke i proszek do pieczenia. 1/3 masy wylać na blachę, rozłozyc jabłka (maliny, brzoskwinie, ananasy cokolwiek) i zalać pozostałą masą. Piec w około 180 stopniach przez jakieś 30-40min, dużo zależy od piekarnika jak to przy biszkoptach ;)

3. reklama
  4. anda55

anda55 Fanka BB :)

" Mędrzyki" czyli słodkie racuszki z sera

40dkg białego sera
    3 żółtka
    2 łyżki mąki
    1 łyżka mleka
    2 jajka i bułka tarta(do panierki)
    cukier puder (do posypania)

Ser przekręcić przez maszynkę lub dobrze rozgnieść widelcem, dodać żółtka i mąkę. Dokładnie wymieszać i formować (podobnie jak na kotlety).
    Jajka roztrzepać z łyżką mąki i spłaszczone racuszki w nim obtaczać, po czym w bułce tartej i smażyć na oleju na złoty kolor. Prosto z patelni przełożyć na talerz (najlepiej połozyć ręcznik papierowy, by nasiąknął tłuszczem) i posypać pudrem do smaku.

Jeśli masa byłaby zbyt rzadka, można dosypać do niej trochę bułki tartej.

5. żużaczek

żużaczek Gość

a to pochwale sie jaki tort w ubiegłym roku dla Boguchy z mężem zrobilismy... widac tez ulubionego murzynka ;D

6. anikawi

anikawi Fanka BB :)

żużaczku, wow

7. justyna

justyna Fanka BB :)

Żużaczku pełny podziw !! szkoda ze tak daleko mieszkasz bo bym zamówiła u Ciebie tort na ur. ;D

8. gaga

gaga uzależniona

super ;D ale bym go zjadła ;)

9. żużaczek

żużaczek Gość

zaraz będzie przepis na mega pyszny keks żużaczkowy który zawsze wychodzi i na Boże Narodzenie niezmiennie robi furrorę:

keks zużaczkowy

roztopiona margaryna
    niepełna szklanka cukru
    cukier waniliowy
    4 jajka
    1/2 zapachu rumowego
    niecałe 3 szklanki maki (takie luźne)
    3 lyżeczki proszku do pieczenia
    8 łyżek mleka
    bakalie opruszone mąką
    Jajka+cukier+cukier waniliowy ubić. Dodac proszek i mąkę. Jak zacznie gęstnieć dodac margarynę, aromat i bakalie. Piec godzinę w temp. 185stopni. Wkladac do letniego piekarnika, żeby urosło.
    Ja robie ta porcję w jednej sredniej i jednej małej keksówce.

10. reklama
  11. żużaczek

żużaczek Gość

moze macie przepis na jakis fajny krem deserowy ale bez mleka? Moze byc maslo ale z mlecznych dodatków tylko to

12. anikawi

anikawi Fanka BB :)

żużaczku daj jakiś przepis na coś słodkiego dla nas tzn. na totalnej diecie, please
    język mi do d... ucieka jak to oglądam i czytam przepisy, już nawet uciec bym się zgodziła

Poleć forum