reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniówki gotują

i jeszcze Was podręczę...
BIAŁE CIASTO (też ekspresowe w przygotowaniu)
Masa do biszkopta, może być wg przepisu Gagi :-)
Litr śmietanki kremówki ugotować (!) z dwiema białymi czekoladami. Ostudzić. Wstawić na noc do lodówki. Na drugi dzień ubić z 5 opakowaniami śmietan-fiksu, przełożyć przekrojony biszkopt, posypać wiórkami kokosowymi, posmarować na wierzchu i dokoła, też posypać wiórkami. Gotowe.
 
reklama
Żużaczku ja jestem totalne beztalencie pieczeniowe a i tak ciasteczka wyszły pyszne!!!, ale oczywiście coś musiałam nachrzanić i popieprzyło mi się, kupiłam nie kleik ryżowy tylko kaszkę ryżową malinową, ale też wyszły pyszniutkie tylko chyba cukru troszkę mniej no i wody musiałam dodać.
Lubie takie expresowe dania, szczególnie słodkie.
 
ja sie cieszę ze wyszło i było pyszniutkie :laugh:, kto by pomyślał że z kaszki dla dzieci takie pyszne ciasteczka wychodzą ::)
 
zakupiłam juz kaszkę bananową, mam nadzieję że majuchna pozwoli mi jutro ciacha zrobić, jutro dzień bez korepetycji ufff
 
dziś wypróbowałam kaszkę z brzoskwiniami mniam mniam dodałam tylko cukier waniliowy a i tak były bardzo słodkie
 
reklama
sałatka chrzesnej

(układa sie warstwowo w salaterce - nie mieszać!!)
warstwy od dołu:
słoik sałatki z selera (w alewie lagodnej, bez octu)
puszka kukurydzy
puszka ananasa (pokroic drobno)
2 srednie pory (miękkie części, pokroic w cieniutkie talarki i rozsypac)
40 dkg szynki konserwowej (pokroić)
sredni słoik majonezu
30 dkg startego zółtego sera

Pyyychota

I cos na niedzielę:
sałatka kawiorowa

majonez, kawior, łosoś wędzony, 4 jajka na twardo, szklanka ryzu ugotowanego na sypko, posiekana i sparzona cebula, pęczek zielonej pietruszki.
Jajka i ryz wymieszac a pozostałe skladniki dozowac wg. smaku (dac tyle ile kto lubi). Ostroznie z łososiem, zeby nie zdominował smaku!
 
Do góry