reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniówki gotują

Mam dużo, bo robiłam sałatkowe chrzciny :-)
Dobra jest z kuskusem i tuńczykiem (jako matka niekarmiąca nie musisz stronić od cebulki) :-)
SKŁADNIKI: 15 dag kuskusu, puszka tuńczyka w sosie naturalnym, ogórek kiszony (lub dwa), pół puszki kukurydzy konserwowej, mała cebula, 4 łyżki majonezu, łyżeczka oliwy, łyżka przyprawy do zup (albo bulion Knorra z oliwą z oliwek), koperek, pieprz, sól
Kuskus wsypać do głębokiej salaterki, zalać wrzącą osoloną wodą z dodatkiem przyprawy do zup i łyżeczki oliwy, jak używasz bulionu, to najpierw zagotować kostę w wodzie, a potem tym zalać kuskus (poziom wody powinien o pół centymetra przekraczać poziom kaszy). Odczekać 5-6 min, wymieszać widelcem, żeby nie było grudek, pozostawić do wystygnięcia. Kukurydzę osączyć, ogórek i obraną cebulę pokroić w drobną kostkę. Rybę osączyć, rozgnieść widelcem. Warzywa, rybę, posiekany koperek, przyprawy oraz majonez starannie wymieszać z kuskusem. Wstawić do lodówki na kilka godzin.

Dobra jest też warstwowa (pomiędzy warstwami trochę majonezu):
- na dno miski słoik selera sałatkowego (osączonego z zalewy), potem kukurydzę (całą puszkę), drobno pokrojonego ananasa (puszkę), na to pokrojone w kostkę ugotowane na twardo jajka (ile chcesz - ok. 5 szt., może być mniej albo więcej), jajka można też zetrzeć na tarce o grubych oczkach; a na wierzchu posypać startym na tarce żółtym serem. Inne odmiany smakowe: moja teściowa zamiast sera na wierzch daje warstwę szynki drobiowej albo konserwowej. Jadłam też odmianę, w której był drobno pokrojony por i starte jabłko (ale nie pamiętam kolejności warstw).
Smacznego
 
reklama
Dzięki dziewczyny.
Żużaczku mam pytanie co do sałatki chrzesnej, czy wystarczy jedna wartwa majonezu czy kładziesz też majonez wcześniej??
 
no to sie dorzucam do warstwowych
białko z jajka na spód salaterki
tuńczyk w sosie własnym
ser żółty starty
zółtko jajka wymiwszane z majonezem
i jeszcze raz to samo ;) super pycha ilość zależy od wielkości salaterki
 
ja tez bardzo lubie tą sałatke z ananasem, kukurydzą, selerem, porem i serem żółtym z tym ze ja wszystko mieszam razem z majonezem i do lodówki jak sie przegryzie wszystko to tez pychotka....

a ja mam taką ktorą idzie jesc jako same danie...
piersi z kurczaka ( czasem dwa udka ) pokroje w kawałki i zalewam - oliwa, słodka papryka, vegeta pieprz i oregano - po ok 30 min smaże na patelni
reszta : papryka żółta, czerwona, ogórek zielony, pomidor, sałata albo kapusta pekińska, por wszystko kroje w kawałeczki i dodaje kurczka upieczonego razem z tym sosem co zostanie na patelini i do tego troche majonezu zeby fajnie sie wymieszało. Czasem dodaje do sosu czosnku i tez pycha albo zamiast pora kroje czerwoną cebule w krązki, albo kawałeczki ananasa dodaje i troche tego soku do smaku wymieszam z majonezem. Wszystko zależy od inwencji twórczej ;)
 
Żużaczku, sałatka warstwowa i ciasteczka z kleiku super:)
Goga, białe ciasto przepyszne:)
Jutro ja postaram się podać jakieś przepisy na dobre ciasta.
 
reklama
pytanie do wypiekajacych ...
zrobiłam ostatnio moje drugie w życiu ciasto - tarte z gruszkami
kawałki gruszki zalane budyniem na ciescie w stylu posypki z kołocza i powiedzcie mi bo to ciasto dosć twardawe no tak jak posypka macie moze jakis sposób zeby było tez dobre ale nie tak twarde czy to tak musi byc albo cos źle zmieszałam ???
 
Do góry