reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniówki gotują

Ż

żużaczek

Gość
MURZYNEK Z ALKOHOLEM przepis jak najbardziej dla dorosłej części rodzinki
2 szklanki maki
4 jajka
25dag masła lub margaryny
2 szklanki cukru
4-5 łyzek kakao
50ml. wytrawnego alkoholu
pół szklanki wody
łyżeczka proszku do pieczenia
dowolne bakalie (ja robie ze sliwkami)
Zagotowac masło lub margaryne z cukrem (uwaga, zeby nie wykipiało), dodac kakao oraz wodę i ponownie zagotowac. Odlac pół szklanki masy a pozostała oziębić i przełozyc do miski, wsypac przesiana makę z proszkiem do pieczenie, dodac żółtka i bakalie. Wymieszać. Dodac alkohol i pianę z białek. Ostroznie wymieszac. Piec w dobrze nagrzanym piekarniku około 45 min. Ostudzic w blaszce, polac ta masa co została.
dsc011897ry.jpg

 
reklama
ja dodaje mój ulubiony biszkopcik

8 jajek
tyle mąki i cukru co ważą trzy jajka ;D
cukier waniliowy
łyżeczka proszku do pieczenia
owoce

białka oddzielić od żółtek i ubic pożądnie, nastepnie dodać powoli cukier i cukier waniliowy ciągle miksując na najwyższych obrotach, dodawać żółtka, dobrze zmiksować. Miksując na najniższych obrotach dodawać mąke i proszek do pieczenia. 1/3 masy wylać na blachę, rozłozyc jabłka (maliny, brzoskwinie, ananasy cokolwiek) i zalać pozostałą masą. Piec w około 180 stopniach przez jakieś 30-40min, dużo zależy od piekarnika jak to przy biszkoptach ;)
 
" Mędrzyki" czyli słodkie racuszki z sera


40dkg białego sera
3 żółtka
2 łyżki mąki
1 łyżka mleka
2 jajka i bułka tarta(do panierki)
cukier puder (do posypania)


Ser przekręcić przez maszynkę lub dobrze rozgnieść widelcem, dodać żółtka i mąkę. Dokładnie wymieszać i formować (podobnie jak na kotlety).
Jajka roztrzepać z łyżką mąki i spłaszczone racuszki w nim obtaczać, po czym w bułce tartej i smażyć na oleju na złoty kolor. Prosto z patelni przełożyć na talerz (najlepiej połozyć ręcznik papierowy, by nasiąknął tłuszczem) i posypać pudrem do smaku.

Jeśli masa byłaby zbyt rzadka, można dosypać do niej trochę bułki tartej.
 
zaraz będzie przepis na mega pyszny keks żużaczkowy który zawsze wychodzi i na Boże Narodzenie niezmiennie robi furrorę:

keks zużaczkowy

roztopiona margaryna
niepełna szklanka cukru
cukier waniliowy
4 jajka
1/2 zapachu rumowego
niecałe 3 szklanki maki (takie luźne)
3 lyżeczki proszku do pieczenia
8 łyżek mleka
bakalie opruszone mąką
Jajka+cukier+cukier waniliowy ubić. Dodac proszek i mąkę. Jak zacznie gęstnieć dodac margarynę, aromat i bakalie. Piec godzinę w temp. 185stopni. Wkladac do letniego piekarnika, żeby urosło.
Ja robie ta porcję w jednej sredniej i jednej małej keksówce.
 
reklama
żużaczku daj jakiś przepis na coś słodkiego dla nas tzn. na totalnej diecie, please
język mi do d... ucieka jak to oglądam i czytam przepisy, już nawet uciec bym się zgodziła
 
Do góry