reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sikanie w łóżko

Ida

Mama dwóch dam
Dołączył(a)
15 Lipiec 2005
Postów
1 906
Miasto
Warszawa
Moja prawie 3,5 letnia córka często sika w łóżko. Mąż przed pójściem spać ja wysikuje, ale często rano, albo nawet w nocy sika w łóżko. :-( Zrobiłam jej badania moczu, ale nic nie wykazały i myślę, ze to moze na tle psychicznym. Chodzi do przedszkola, ktore lubi, ale moze cos sie tam dzieje o czym ja nie wiem. Od prawie 7 miesięcy ma siostrę. Po fazie zazdrości teraz jest już lepiej, ale moze wciąż to przeżywa. Doradźie co robić, jak jej i sobie pomóc?:szok:
 
reklama
Witaj.
Może na początek nie dawaj jej dużo pić przed snem, jeśli jednak nie pije ani wieczorem ani w nocy, idż z nia do pediatry. Tam napewno udzielą ci fachowej porady, byc może nie obejdzie sie bez pomocy psychologa dziecięcego. Wiem, że to brzmi okropnie, ale może ona czuje sie w jakis sposób odepchnięta, bo teraz już musi się podzielić mamusią z siosstrzyczką.

Kurzcę, naprawdę ciężko jest doradzić w takiej kwestii.....

Życzę powodzenia i daj znać jak się sprawy mają.
Buziaczki
 
Powinnac najpier powiedzieć o tym pediatrze, może przyczyną jest coś biologicznego.
Mówiłaś że juz jej przeszło z zazdrością o siostrzyczkę ale może to tak się własnie objawiać - utajoną reakcją, utajonym napięciem.
Proponuje oprócz nie przepajania dziecka, wizyty u lekarza -pediatry poświęcać bąblowi więcej czasu 20-30 minut Tylko dla Ciebie i jej. tak samo polecałabym Tacie stosować te 20-30 minut dziennie tylko na ich sprawy ;-)
Powodzenia i Wytrwałości!
 
ale jeżeli córcia nigdy nie przestała siusiać w nocy to przyczyna jest raczej biologiczna a nie psychologiczna, mój synuś też sie moczy i nam pediatra po zrobieniu badań wytłumaczył że to jest po prostu niedojrzałość układu nerwowego - układ siatkowaty w mózgu odpowid=ada za przewodzenei impulsów m. in. o tym że sie chce siusiu i on jeszcze moze nie dzialac jak trzeba...(to duże uproszczenie ale wiadomo o co chodzi :)) ja myżle ze porozmawiać z dobrym pediatra żeby wykluczyć inne rzeczy i potem pozostaje tylko cierpliwie czekać...można to próbować leczyć, są tabletki ale raczej nie robi się tego przed 5 r.ż
 
baska twoj syn ma niecale 3 lata, wiec dla mnie zrozumiale by bylo ze moze na niego jeszcze nie czas i nie myslalabym w kategoriach ze cos mu dolega bo sie moczy w nocy :) co do ukladu to sie zgodze...uklad moczowy dojrzewa najpozniej ze wszystkich innych w organizmie bo ok 6 roku zycia.... jak dla mnie to grunt zeby nie strofowac dziecka tym ze sie moczy...sama jak bylam mala mialam taki problem...tyle ze on trwal do 11 roku zycia i pozniej samo przeszlo :) bron boze nie chce straszyc ale i tak bywa :)
 
Ostatnia edycja:
Dzieki za rady, wydaje mi sie, ze przyczyna wynika raczej z psychiki, gdyż sa całe tygodnie kiedy nie ma problemu, a potem znowu sika. :szok:
 
baska twoj syn ma niecale 3 lata, wiec dla mnie zrozumiale by bylo ze moze na niego jeszcze nie czas i nie myslalabym w kategoriach ze cos mu dolega bo sie moczy w nocy :) co do ukladu to sie zgodze...uklad moczowy dojrzewa najpozniej ze wszystkich innych w organizmie bo ok 6 roku zycia.... jak dla mnie to grunt zeby nie strofowac dziecka tym ze sie moczy...sama jak bylam mala mialam taki problem...tyle ze on trwal do 11 roku zycia i pozniej samo przeszlo :) bron boze nie chce straszyc ale i tak bywa :)

Zgadzam sie calkowicie. W mojej rodzinie byl problem taki, ze 4 latka sikala w nocy do lozeczka, pierwszym krokiem rodzicow byla wizyta u nefrologa, ktory wykluczyl wady ukladu moczowego itd, a okazalo sie, ze mala byla tak zestresowana nocnym moczeniem, zloscia rodzicow, ze nieswiadomie kolejna noc usikiwala sie. Przede wszystkim trzeba spokojnie wieczorem dziecko polozyc spac i nie zloscic sie a w razie koniecznosci (jesli wykluczone sa schorzenia u niefrologa) skonsultowac sie z psychologiem. Powodzenia:happy:
 
Dzieki za rady, wydaje mi sie, ze przyczyna wynika raczej z psychiki, gdyż sa całe tygodnie kiedy nie ma problemu, a potem znowu sika. :szok:

Ida ale u mnie tez to nie bylo tak ze ja to dzien w dzien...a raczej noc w noc sie moczylam...bywaly dni suche i bywaly mokre...wszystko trwalo dlugo jak pisalam w ostatnim poscie i samo przeszlo - wiec najwyrazniej moj uklad moczowy dojrzal jeszcze pozniej niz powinien a moze tak jak pisala przedmowczyni bylam tak bardzo zestresowana tym ze rodzice sie na mnie gniewaja ze raz bylo tak a raz inaczej...nie wiem...grunt ze do tej pory nie mam tej przypadlosci :tak:;-) teraz za to jak wiele potrafi zniesc :laugh2: hehe a raczej jak dlugo potrafi trzymac:rofl2:
 
Ida wydaję mi się, że jeszcze twoja córka ma prawo (jeżeli jest zdrowa )! Podając na swoim przykładzie Szymek sikał w łóżko jeszcze jako młody 5 latek i dopiero jak przekroczył wiek 5 lat zaczynałam się przejmować a badania były dobre, żadnych stresów w domu itp rzeczy a pieluchy i tak 5 na 7 nocy mokre! Przeszło samoistnie.... po suchym tygodniu pieluchy wywaliłam i żadnych niespodzianek już nie mamy......po prostu syn dorósł :tak:
 
reklama
a ja mam pytanie czy twoje dziecko duzo pije przed pojsciem spac i czy w nocy sie budzi na picie
moje dzieci starszy do 5 mlodszy do 4 roku tez nieraz sikali ale odstawilam picie w nocy no i mniej picia przed pojsciem spac i zdarzyl sie cud nie sikaja w lozko:-)
przed oijsciem spac jeszcze siusiu no i pozniej ich wysadzamy tak okolo 23 zrobia siusiu na spiku i dalej do lzoeczka spac a rano suchutko
 
Do góry