reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

silna zoltaczka u dziecka, bylo tak u Was?

witaj, ja też się martwiłam żółtaczką. Nas wypisali ze szpitala w 4 dniu życia dziecka z wynikami bilirubiny 13 mg/dl - było to dosyć dużo. Mała żółtaczkę miała jeszcze na pewno do 3 tyg życia (wtedy byłam u lekarza i jeszcze ją stwierdził) Lekarz kazał się nie martwić, ponieważ jest to żółtaczka fizjologiczna, kazał tylko obserwować dziecko i zgłosić się jeśli dziecko będzie miało żółte dłonie. Często przystawiac do piersi.
 
reklama
Oj ja z zółtaczką miałam przeboje wipisali nas w 3 dobie i mała miała wtedy jakoś 11 mg położna przychodziła do domu mówiła że mała żółta ale że spokojnie wcale nie tak strasznie i że samo jej przejdzie. Po 2 tyg na wizyciu u lekarza lekarka kazała od razu zrobić badanie wyszło ponad 15 mg więc wysłałą nas do szpitala.
W szpitalu zrobili badania i okazało się że jest bakteria w moczu więc mała 14 dni miała w szpitalu antybiotyg i 2 dni naświetlania.
Wychodząc ze szpitala żółtaczki nie było. Ale po kolejnych 2 tyg wróciła lekarka znowu nas do szpitala wysłała ale w szpitalu małą zbadali i stwierdzili ze to chyba od mleka kazali na 2 doby odstawić pierś . Po odstawieniu okazało się że żółtaczka znikła więc było wiadomo że to od mleka a nie od jakiejś choroby. Potem ponownie karmiłam i w sumie jak Zuzia miała ok 2 miesięcy to żółtaczki już nie było
 
My do domu wyszliśmy nie całą dobę po porodzie, a dwa dni później położna podczas wizyty domowej stwierdziła że Wiktorek ma żółtaczkę. Po kontroli okazało się, że nie na tyle silną aby leżał pod lampami. Kazali mi karmić go co 2-3 godziny i w samej pieluszce kłaść przy dobrze nasłonecznionym oknie. Po tygodniu takiego wygrzewania się po żółtaczce nie było śladu :) Więc mogę Ci polecić ten sposób na pozbycie się tej dolegliwości u maleństwa. A co do spania to susełek był z niego do skończenia miesiąca życia.:)
 
Do góry