reklama

Silny ból pachwin

Temat na forum 'Porady fizjoterapeutki' rozpoczęty przez napaluszku, 14 Luty 2014.

1. napaluszku

napaluszku Początkująca w BB

Hej!
    Jestem w trakcie 37 tc i od 3 dni mam silne bóle pachwin. Pojawiają się wieczorami.
    Boli do tego stopnia, że kroku zrobić nie mogę...
    To normalne czy powinnam się niepokoić?
    Od 3 dni też zaczęłam odczuwać skurcze przepowiadające. Czy to może być powiązane? Czy ten ból to jakieś symptomy zbliżającego się porodu?

2. reklama
  3. Maria Piasecka

Maria Piasecka fizjoterapeutka

Witaj,
    W tak zaawansowanej ciąży, ból pachwin najprawdopodobniej związany jest z rozciąganiem więzadeł miednicy, co przygotowuje organizm do sprawniejszego porodu. Może to być też ucisk np główki dziecka na korzenie nerwowe w dolnym odcinku kręgosłupa. Niestety ból pachwin może być związany z wieloma rzeczami i nie jest możliwe zdiagnozowanie rzeczywistej przyczyny tylko na podstawie tego objawu. Jeśli ból zacznie się nasilać lub pojawiać się w ciągu dnia, nie tylko wieczorem, rozszerzy się do spojenia łonowego bądź do pochwy, to warto skonsultować się szybko z lekarzem - jednak zanim nastąpi poród, może minąć jeszcze dobrych kilka tygodni, a niepokojących objawów nie ma co ignorować.

Poleć forum