reklama

Silny kaszel u 8 miesięcznej dziewczynki

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez paula111147@wp.pl, 4 Czerwiec 2015.

 1. paula111147@wp.pl

  paula111147@wp.pl Początkująca w BB

  Witam moja 8 miesięczna córeczka ma silny kaszel i słyszę "flegme" byłyśmy u lekarza i powiedział ze osluchowo jest czysta ale ma zaczerwienione gardło i lekki katar. Przepisał Ambrosol, Tantum Verde, Nasivin i Wit. C. Kazał robić inhalacje 3 razy dziennie jednak od trzech dni nic się nie zmienia. Może ja źle robie inhalacje. Ile 8 miesięczne dziecko powinno być inhalowane? Ile soli fizjologicznej wlewać?
   
 2. aniaslu

  aniaslu Administrator

  A czy oklepujesz plecki? Czy wygląd kataru się zmienia? Czy kaszel jest inny, czy taki sam?
   
 3. reklama
 4. paula111147@wp.pl

  paula111147@wp.pl Początkująca w BB

  Oklepuje plecki jednak nie zauważyłam różnicy w kaszlu. Katar jest bardzo wodnisty. Pojawił się w poniedziałek i nie było go dwa dni a dziś znów się pokazał. Podejrzewam że jest to kaszel alergiczny. Ale co w takim razie dalej. Od dwóch różnych lekarzy usłyszałam że jestem przewrazliwiona.
   
 5. aniaslu

  aniaslu Administrator

  To może być alergiczne, zwłaszcza jeśli katar jest cały czas wodnisty. Jeśli nie zauważysz zmiany to może umów się do alergologa, a w międzyczasie poobserwuj, czy jakieś zmiany wprowadziłaś w życie malucha- zwłaszcza jeśli chodzi o pokarmy.
   
 6. paula111147@wp.pl

  paula111147@wp.pl Początkująca w BB

  Nic nowego nie dostała ale jesteśmy teraz na wsi i ja mam uczulenie na kwitnące drzewa czy możliwe ze ona tez jest uczulona? Dużo spacerujemy a teraz jest czas pylenia z drzew
   
 7. paula111147@wp.pl

  paula111147@wp.pl Początkująca w BB

  Dziś znów był atak kaszlu z odruchem wymiotnym i dusznościami. Nie wiem już co robić. Małej nic się nie poprawiło od ostatniej wizyty u lekarza.
   
 8. paula111147@wp.pl

  paula111147@wp.pl Początkująca w BB

  Wczoraj pojechałam z córką na pogotowie. Okazało się ze jest to ostre zapalenie gardła i dostała antybiotyk.
   
 9. witch84

  witch84 Fanka BB :)

  Na pogotowiu zawsze dają antybiotyk... Cóż - taka strategia.
  Ja bym jednak szła w kierunku alergii. Jeśli jest to katar alergiczny, to nietrudno by spływający katar spowodował zapalenie gardła. Spróbuj się dostać do jakiegoś alergologa - testy skórne robi się jak dziecko skończy rok.
  Ewentualnie możesz spróbować podać wapno i Clemastinum w syropie - ale bym musiała sięgnąć do notatek w jakich dawkach.
   
 10. reklama
 11. paula111147@wp.pl

  paula111147@wp.pl Początkująca w BB

  Byłam u alergologa wykluczył alergie. Powiedział ze katar nie ustępuje po kilku dniach i nie pojawia się po kilku następnych podczas alergii. Kaszel tez nie był alergiczny. To było zwykle przeziębienie. A wracając do strategii pogotowia to musze Pani powiedzieć że raczej nie mają takiej strategii ponieważ byłam tam trzy razy i dopiero za trzecim razem gdy córka dostała gorączki otrzymała antybiotyk. Mamy się stawić do alergologa za dwa miesięce. Także Dziękuję wszystkim za pomoc i opinie. Pozdrawiam
   

Poleć forum