reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skaczące temperatury na wykresie ovufriend

Dołączył(a)
30 Sierpień 2017
Postów
10
witajcie!
Jakieś 8 miesiecy temu odstawiłam tabsy i od tamtej pory zaczęlismy starac się o pierwsze dziecko. Na początku wiadomo, na luzie, ale po 5 miesiach bez efektów zaczelam się troszke denerwowac, że może być coś nie tak... :no: zaczełam prowadzic obserwacje cyklu - staram się regularnie mierzyc temp i sprawdzac śluz. Jak widac moje tempki są "skaczące" i tak wygladają trzy cykle z rzędu... na żadnym z nich nie mam zaznaczonej owulacji, bo jak sama się domyślam nie ma tego wyraźnego skoku. :oAle skąd mogą się brac takie skoki? Czym to może byc spowodowane? Nie byłam jeszcze u gina, nie konsultowalam tego z nikim. Czy któraś z Was też tak miała? plissss pomóżcie
 
reklama
Może testy owu albo monitoring?
Albo poprostu seks co dwa dni:)
Ja zaszlam w ciążę i nie mialam sluzu plodnego bo tez na niego zawsze czekalam i raz mialam raz nie :-) kilka dziewczyn na staraczkach tez tak mialo wiec sluz to nie wyznacznik:)
Temp nie mierzyłam bo to takie niemiarodajne dla mnie:-)
 
Wydaje mi sie, że owu przypadła ci ok 16 dc ale mogę się mylić.
Również proponuję testy owu, po kilku miesiącach staran mierzenia temp itd, postanowilam kupic testy owu, po dwoch cyklach udalo się:) w szczeliwym cyklu owu mi przypadla na 9 dc.
 
Takie wykresy wychodzą przy PCO, PCOS, niedoborze progesteronu. Obserwacja śluzu nie jest mocno miarodajna, czasem po seksie śluz do złudzenia przypomina płodny a nim nie jest. Ja zaszłam w ciążę w cyklu bez śluzu płodnego (być może był tylko przy szyjce). Może być też tak, że po prostu źle mierzysz. Gdybym miała takie wykresy, poszłabym do gina zrobić badania. Może to drobna rzecz do korekty.
 
mamakubusia - gratuluję :* wybiorę się jutro do apteki po testy owu. Owulacja w 9. dniu cyklu? To chyba bardzo wcześnie... zawsze tak miałaś?

hope a po czym wnioskujesz, że takie wykresy są przy PCOS? czy to przez te skoki tempki?
 
mamakubusia - gratuluję :* wybiorę się jutro do apteki po testy owu. Owulacja w 9. dniu cyklu? To chyba bardzo wcześnie... zawsze tak miałaś?

hope a po czym wnioskujesz, że takie wykresy są przy PCOS? czy to przez te skoki tempki?

W ovufriend masz możliwość przeglądania galerii wykresów, można prześledzić wykresy z konkretnymi problemami (są w opisie) w dużych ilościach. Możesz zobaczyć jak wygląda cykl u zdrowych kobiet, cykl zakończony ciążą i właśnie te z chorobami i dysfunkcjami.
 
reklama
bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, w takim razie muszę zajrzeć do galerii i przejrzeć wykresy innych dziewczyn. Rozumiem, że Ty też obserwujesz swoje cykle? Z opisu wnioskuję, że jesteś podwójną mamą? Długo się staraliście?
 
Do góry