reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skąd ten ból...:(

Akka666

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2013
Postów
30
Miasto
Trzciana, Tarnow, Poland, Poland
hej dziewczyny może jesteście w stanie mi jakoś pomoc... otóż zaczęło się jakieś 2 miesiące temu od okropnego bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i to nie był jakiś tam sobie zwykły ból tylko taki ze nie byłam w stanie się ruszyć...potem popuszczało i od nowa to samo za rada męża poszłam do lekarza ta z uśmiechem na twarzy oznajmiła bym nie nosiła dziecka i dużo odpoczywała...tak jakby to było możliwe:confused: wiec skoro jestem młoda to nie możne mi nic być... teraz ból w odc.lędźwi. nie jest tak intensywny za to odczuwam rwący ból w łydce który przy schylaniu promieniuje w górę i dół nogi dodatkowo łapią mnie skurcze w stopie(lewej) Jest to naprawdę uciążliwe...u lekarza zostałam potraktowana pobłażliwie a nie należę do osób które z byle powodu panikują...więc jeśli któraś z was miała z tym jakąś styczność lub doświadczyła na własnej skórze proszę o rady i z góry dzięki:happy:
 
reklama
zmień lekarza :-( to może być od noszenia dziecka co nie zmienia jednak faktu że przydałyby się jakieś badani itp. a nie zbywanie cię, koniecznie wybierz się do innego lekarza który cię nie oleje ;-)
 
to jest kręgosłup więc może promieniować na różne części ciała, natomiast na same skurcze polecam ci zwiększenie ilości magnezu i potasu w diecie (lub tabletkach), np. sok pomiodorowy
 
Akka666 bardzo prawdopodobne, że masz dyskopatię, podobnie zresztą jak ja, objawia się ona przenikliwymi bólami w odcinku lędźwiowym i promieniuje do pośladków i nóg, u mnie dodatkowo pojawiły się 2 epizody bezwładu nóg/nogi, ale u mnie ta choroba jest już bardziej zaawansowana, powinnaś wymusić od lekarza skierowanie na prześwietlenie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, a następnie jeśli wyjdzie coś nie tak skierowanie do lekarza rehabilitanta
 
Bez badań ciężko stwierdzić co jest na rzeczy - może jak dziewczyny piszą, może rwa kulszowa albo jeszcze co innego...
Trzeba znaleźć dobrego lekarza :tak:
A miałaś może znieczulenie zzo? Bo znajoma męża skarży się na bóle kręgosłupa, które zdiagnozowano jej jako skutek uboczny tego właśnie zabiegu.
Życzę powodzenia w znalezieniu przyczyny bólu i jej szybkiemu usunięciu
 
strasznie to brzmi:) ale oczywiście dzięki spróbuje tak jak mówisz "wymusić" to skierowanie...:happy2: nie będzie łatwo tak coś czuje...:no: a to się jakoś "leczy" jakieś rehabilitacje?

uważam, że skierowanie na rtg powinnaś dostać bez najmniejszego problemu od lekarza rodzinnego, a jeśli twój robi takie problemy to może warto pomyśleć nad zmianą, dyskopatię na pewno nie można wyleczyć poprzez rehabilitacje, ale za to powodują one że nie postępuje dalej, ja co pół roku wybieram serię zabiegów które wypisuje mi lekarz rehabilitant, dodatkowo na kasę chorych dostałam gorset ortopedyczny, który zakładam przy wykonywaniu cięższych prac i dzięki niemu nie drętwieją mi nogi i pośladki, w zaawansowanych stadiach dyskopatii wskazana jest operacja, ale to na pewno ci nie grozi ;)
 
reklama
no coz , rtg przede wszystkim ja tak mam i okazało się ze mam kręgozmyk który od noszenia dziecka zaczal mi dawać się we znaki
 
Do góry