reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skandal - ciąża plus makijaż???

Dokładnie, ja też nie sugeruję się tym, co ktoś mi powie, bo mam własne zdanie :) Ja zawsze dbam o siebie, maluję się na co dzień i nie widzę przeciwwskazań żeby w ciąży robić to samo. Jeżeli ktoś się lepiej czuje jak o sobie dba, to czemu ma tego nie robić. Jeżeli chodzi o makijaż to staram się używać kosmetyków ze sprawdzonym składem, tak aby nie szkodziły. Lubię podkłady Bourjois, pod podkład stosuję bazę make-up academie z bielendy, przez co makijaż cały dzień ładnie wygląda i dłużej się trzyma...
 
reklama
hmm... każdy się maluje jak chce i jak mu się podoba. Zadbana kobieta w ciąży wygląda lepiej, niż jakbyś chodziła brudna i z brudnymi włosami. Dobrze dbać o siebie w ciąży, bo jak już się urodzi dziecko to będziesz mieć mniej czasu. A jeśli chodzi o Twoja Mamę, to jeśli z nią nie mieszkasz i spotykasz się tylko czasami, to możesz wtedy zrobić słabszy makijaż i mieć spokój i nie słuchać jej gadania. A na co dzień malować się jak lubisz :)
 
ja, dzięki Bogu, miałam lekka ciążę, w sensie zero dolegliwości nieporządanych, jedynie w końcówce, jak wszystkim ciężarówkom, było mi zwyczajnie ciężej fizycznie, wiadomo duzy brzuch. Pracowałam do końca ciązy, bo swoją prace lubie i nie kęciło mnie leżenie w łozku 24/7 skoro nie mialam ku temu wskazań. Malowałam się dzień w dzień! Zmieniłam tylko kosmetyki na mineralne, w moim przypadku annabelle, zreszta nawet cera mi sie po nich poprawiła, ale malowałam to u mnie znaczy: podklad, puder i tusz do rzęs, tyle.
 
Ja ogolnie nie duzo sie maluje, w ciazy to juz w ogole minimalnie, ale jak szlam na wesele to makijaz robilam w salonie urody eco backstage i bylam mega zadowolona, kosmetyki przyjazne dla skory, absolutnie nie testowane na zwierzetach i nie pochodzenia zwierzecego, co ma dla mnie ogromne znaczenie. Potem zajeła sie mną fryzjerka, koloryzacja byla przeprowadzona ekologicznymi farbami. Nic, co mogloby zaszkodzic czy wrazliwej skorze, czy skorze w ciazy.
 
O siebie trzeba zawsze dbać, więc zupełnie nie rozumiem czemu kobieta w ciąży miałaby się nie malować. Przecież oczekujęc maluszka też można być zadbaną i wyglądać kwitnąco.
 
reklama
Kobieto nie przejmuj się i maluj jak chcesz do woli bo jak urodzisz to już czasu na to nie będziesz miała 😂😂. Ładny makijaż ciąży nie zaszkodzi, Twoje ciało teraz będzie się zmieniać więc jeśli makijaż sprawia Ci przyjemność to nie żałuj go sobie. Nie wypada to palić fajki w ciąży to jest okropne, a makijaż jest zawsze piękny. Pozdrawiam
 
Do góry