reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skandal - ciąża plus makijaż???

Jestem w czartym miesiącu ciąży. Wszystko przebiega świetnie, dziękuję :)
nie o to chodzi. rzecz w tym, że moja matka bez przerwy czepia się mnie i mojego makijażu, że za mocny. rzeczywiście, od lat maluję się dość mocno ale nie sądziłam, że to mozę być dla kogoś jakikolwiek problem. Tyle, że matka twierdzi, że kobiecie w ciąży "nie wypada się pacykować". Wydaje mi się to dość dziwne. Chociaż rzeczywiście coraz mniej chce mi się nakładać to wszystko na twarz, ale kiedy się z nią spotykam, złośliwie walę makijażu ile wlezie :) co o tym sądzicie?
Mama chyba starej daty. Nie dziwię się, że kobiety wyglądają czasem tak bezgranicznie źle, bo o siebie nie dbają, nie myślą jak wyglądają i co mają na sobie, jak sie poruszają. Tak nie można. A tu się w rodzinie takie stereotypy próbuje utrwalać. Nie daj się zwariować Karolino :-)
 
reklama
w swięta z przyjemnoscia sie umalowałam i wyglądałam słodko i atrakcyjnie, mam nadzieje że i wy też... przed nami sylwester kolejna okazja by pięknie wyglądac :-)
 
Nie widzę problemu Niby dlaczego nie? i niby z czym "nieteges " ma się to kojarzyć? Jeśli do zadowolenia potrzebny ci makijaż to się maluj jesli nie to nie i problem z głowy a jeśli ktoś uważa inaczej niech na ciebie nie patrzy
 
Zdecydowanie makijaż w ciąży jest potrzebny, szczególnie jak się źle czujemy to przynajmiej wyglądamy dobrze. Często jadąc autobusem widuje i widywałam kobiety w ciąży, które miały straszne odrosty i były nieumalowane - raczej przykry widok. Dlatego sama chcę wyglądać najlepiej jak to możliwe. :-)
 
o Dysia napisała o tym co istotne....odrosty-przeciez mozna dbac o włosy farbowac je farbami bez amoniaku,to tak jak je myc-taka sama pielegnacja-sama dopiero będąc w ciąży zauwazyłam ile kobiet ma odrosty czy zabiedbane paznokcie nie mówie już o profesjonalym manicure ale o czystych schludnych paznokciach...dla mnie to szok pzrestac dbac o siebie bo ciąża-przeciez to stan a nie choroba
 
Ja dbam o siebie jak mogę, ale niestety z makijażu musiałam zrezygnować, bo od początku ciąży zaczął powodować podrażnienia jak przy uczuleniu. Na szczęście i bez niego mam ładną cerę i ciemną oprawę oczu, więc przy zadbanych i ładnie ułożonych włosach wyglądam korzystnie :)
 
Przestałam zupełnie używać mascary-strasznie zaczęła podrażniać Mi oczy.jestem z zawodu stylistką i zawsze nosiłam średniodługie tipsy:tak:jako autoreklamę na początku-potem sie przyzwyczaiłam.W 6 tyg.wszystkie poszły pod gilotynę ,zaczęły mi naraz przeszkadzać.Teraz mam po10 tyg.śliczne naturalne pazurki :-)
A mama moja to czasami nawet zwraca mi uwagę że za mało podkładu'';-)i korektora:-D:-D:-D
Farbowanie włosów jak najbardziej -ale tylko szampon bez amoniaku ,niektóre zapachy mnie zabijają teraz.
Napewno nie powinnyśmy się zapuszczać z wyglądem tylko dlatego że mamy brzuszki:)
 
Mało tego, że makijaż poprawia nasz wygląd i samopoczucie, nie wiem jak Wy, ale ja malując się bardzo się relaksuję:) Przynosi mi to naprawdę sporo ukojenia, muszę się troszkę skoncentrować, żeby równo nałożyć globy i narysoać kreski. Naprawdę lubię się malować, a później się dobrze czuję bo ładnie wyglądam:)
 
malujcie sie

ja już urodziłam i teraz to nie chce mi sie malowac oczu ale na usta zawsze znajde czas...:-)
 
reklama
ja gdzies czytalam, ze nalezy zmienic kosmetyki do makijazu, co o tym sadzicie? ja narazie nie odczuwam żadnej alegrii ani problemow związanych z makijażem, ale zaczynam sie zastanawiac czy lepiej nie poszukac czegos bardziej odpowiedniego? Poprostu nie wyobrazam sobie zebym musiala chodzic bez makijazu :p
 
Do góry