reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza Białkowa A Wprowadzenie Nowych Rzeczy...

Karolek :-) z alergikiem nie ogarniesz...

ale z soją uważajcie!!! po pierwsze jest tak samo silnym alergenem jak mleko krowie :-( a po drugie zawiera fitohormony... stosowanie u małych dzieci dużych ilości produktów sojowych (np. codzienne picie mleka sojowego) moze w przyszłości doprowadzić do problemów hormonalnych...

jak juz jakeś mleko to może ryżowe???

mój synek był na diecie bezmlecznej (i bezglutenowej przy okazji tez) 4 lata i ma się dobrze... mleko wcale nie jest takie niezbędne jak nam się wydaje ;-)
 
reklama
Witam!
Jestesmy na bebilonie pepti(karmie go sztucznym w dzien a w nocy cycek) i ały ma sucha czerwona skóre na raczkach przy zgieciach co moze byc tego powodem??
czy to od skazy bialkowej??
czy to problem ze skóra??
 
izi :-) zmiany skórne w zgięciach łokci to raczej skazowe....

a Ty pilnujesz swojej diety bezmlecznej???
 
rubi:)szczerze juz tak nie pilnuje;/jem ser żółty,i pije mleko do kawy;/
mowisz że to od tego???a wprowadzilam mu jabłuszko,ale pewnie te suche placki nie od jabłka??coo?
pozdr
 
izi :-) zeby sie dowiedziec czy to jabłuszko to MUSISZ byc na diecie bezlmecznej... bo skad teraz wiesz czy to jabłko czy mleko z Twojej diety???

jak karmisz dziecko Pepti to tez powinnaś byc na diecie bezmlecznej - inaczej to wszystko jest bez sensu...
karmisz dziecko z 2 kranikow...w jednym eliminujesz bialko a z drugiego mu je dajesz...

sednem diety eliminacyjnej jest całkowita eliminacja alergenu i danie organizmowi czasu na "naukę" radzenia sobie z białkiem...
ja święcie wierzę że dietą eliminacyjną da się pokonać alergię bo moje dziecko jest tego zywym dowodem... ale ja nie dawałam mu niczego w czym były choćby "śladowe ilości" białka mleka krowiego czy glutenu...
białko mleka krowiego jest ukryte w tak wielu produktach ze tu sie go nie wykryje, tu śladowe ilosci, tam ciocia da jakis smakołyk i dziecku wyskakuje cos na skórze, boli go brzuch itp....

u młodej mleko jest OK ale jablko...uczulilo :-( brokuły, dynia, brzoskwinia.... :-(
 
moj dzidek tez ma skaze bialkowa ja dodatkowo oprocz odpowiedniej diety podaje mu Floradix kindervital do picia o owocowym smaku chetnie go pije;))i lagodzi objawy i uzupelnia te witaminy ktorych nie ma przez brak pokarmow ktorych nie moze sporzywac
 
Do góry