reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa HELP

patrycja23

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2014
Postów
19
Witam od paru dni na rączkach mojego synka pojawiły się suche czerwone placki. Byłam dzisiaj u lekarza który stwierdził że TO OD MLEKA jednak nie kazał go zmieniać. Placków robi się coraz więcej, Jutro idę do pediatry prywatnie jednak chciałam zapytać czy któraś mama miała z czymś takim doczynienia? Synek ulewa na potęge, ale ma dzień że nie uleje ani raz. Na buźce zawsze ma jakieś chrostki które pojawiają się i znikają. Zaczęłam mu też wprowadzać soczek jabłkowy, 20 ml rozcieńczam z wodą, czy to może być od tego? Za tydzień skończy 4 miesiące
 
reklama
U nas skaza objawiała się wzdęciem, ulewaniem, strzelającą rzadką kupą i krostami na policzkach oraz za uszami. Objawy minęły po odstawieniu przeze mnie nabiału (dziecko na piersi), a okazyjnie podawane mleko nan pediatra zmieniła na bebilon pepti. Córka dopiero od 10miesiąca piła normalne mleko hipp. Dodatkowo dostawała probiotyk Latopic - polecam o nim poczytać, bo nam pomógł błyskawicznie. Trzeba stosować trzy miesiące.
 
Ma prawie 4 miesiące. Byliśmhy u pediatry i narazie mam nie zmieniać mleka. Przepisał maść i krople.
Kazał też powoli rozszerzać dietę :) Powiedział że to raczej nie od soczku bo wtedy miałby typową wysypkę, a ma suche placki
 
kurde co to za lekarz?jeżeli dziecko będąc na samym mleku ma takie objawy to ewidentnie to jest skaza,nie rozszerzaj na razie diety i zastosuj od niego te leki jak przepisał.Nie wiem czy dokarmiasz piersią.Jeśli tak to najlepiej by było całkowicie odstawić pierś albo przejść na dietę bezmleczną,tylko wtedy musisz czytać wszystkie uloki i składy produktów.Jeżeli jakiś produkt zawiera cokolwiek z mleka to już tego się nie powinno jeść.Jeżeli będziesz stosować te leki a objawy nie miną to leć z powrotem do lekarza,najlepiej do alergologa.Jak będę mogła to ci pomogę tyle ile będę potrafić,sama wychowałam alergika,dziś ma 10 lat,ale nie do końca wyszła ze wszystkiego
 
U nas było podobnie. Bóle brzucha, ulewanie oraz sucha skóra. Córka miała wysypkę głównie na twarzy, klatce piersiowej i brzuszku. U mnie pomogło kąpanie w Emolium, do twarzy krem Emolium, dieta eliminacyjna ponieważ karmiłam piersią oraz probiotyk Latopic, który podawałam małej przez 3 miesiące. Teraz Hania skończyła 6 miesięcy i ma cudną skórę. Jeśli chodzi o Latopic to lekarz uczulał mnie abym stosowała go przez 3 miesiące, bo tylko taka długotrwała kuracja będzie skuteczna. Kupowałam opakowania 30 saszetkowe za około 33zł. Emolienty do kąpieli dodaję obecnie 2 razy w tygodniu. Nadal karmię piersią i jestem na diecie eliminacyjnej a małej bardzo spokojnie wprowadzam zupki (dopiero teraz, więc ty z tym soczkiem lepiej jeszcze poczekaj)

 
Karmię tylko mm Bebilon mieszam z Bebilonem AR. Stosuję się do zaleceń i jest znaczna poprawa. Dzisiaj ostatni dzień leczenia, kupiłam bephanten i będę nawilżała nim te suche miejsca. Jeśli nastąpi nawrót to poprostu zmienie mleko na pepti i nie pójdę już do lekarza. Też się zdziwiłam, że nie kazali zmienić mleka, ale lekarz powiedział że te zmiany są bardzo małe (tylko dwie plamki) i że najłatwiej mleko zmienić, ale może się okazać to niekonieczne... Więc sama nie wiem... A co do diety to podaję maluszkowi jabłko z marchewką i reaguje bardzo dobrze. Żadnych rewolucji, kupki ładne, stan skóry się nie pogorszył
 
Można nawilżać suche miejsca bephantenem? Tym na odparzenia? Mój synek ma skazę i zastanawiam się czego właśnie używać na te suche miejsca.
 
reklama
Takie zalecenie dostałam od lekarza, że gdy skończę 7dniowe smarowanie maścią, żeby nawilżać te przesuszone miejsca bepanthenem i powiem szczerze że pomaga :) smaruję pare razy dziennie i skóra jest w dużo lepszym stanie. Po maści zniknęły czerwone plamki jednak sucha skóra została. Bephanten fajnie nawilża te miejsca
 
Do góry