reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa HELP

Nie martw się tak bardzo, u nas też było podobnie ...przez jakiś czas pił synek mleko zastępcze, a później samo przeszło...teraz wszystko pije:)
 
reklama
Drogie mamy a co powiecie na coś takiego... Tak jak pisałam te 'skazowe placki' zeszły synkowi po smarowaniu tą maścią ze sterydami, i tak jak pisałam wtedy lekarz nie kazał zmienić mleka. Co mnie zdziwiło, teraz synek nie ma żadnych placków, nic się nie pojawia, zostały tylko troszkę suche policzki. Byliśmy na szczeczpieniu ostatnio i lekarz kazał zmienić mleko na HA... Teraz jak prawie nie ma zmian na skórze, a jak były duże zmiany to stwierdził że to niepotrzebne... Kupiłam Bebilon HA i mieszam ze zwykłym Bebilonem narazie bo miałam kg mleka w zapasie już otwarte więc szkoda mi je wyrzucić, i tak się zastanawiam czy ta zmiana mleka jest naprawde konieczna teraz skoro wcześniej nie było takiej potrzeby... Nie uktrywam że cena tego HA mnie przeraża bo kosztuje u mnie w sklepie 38 zł za 400 g... Dla maluszka wszystko oczywiście, ale dziwne podejście ma ten lekarz... Co o tym sądzicie? Sorki, że z takim zamętem napisaane :tak:
 
Prawdopodobnie chodzi o to, że jeżeli placki zeszły to potwierdziła się alergia - wobec tego lekarz chce dziecko przenieść na mleko dla alergików, bo maści ze sterydami należy używać rzadko. Wydaje mi się, że na to mleko możesz dostać receptę od lekarza i znizkę, ale tu już muszą się wypowiedzieć mamy małych alergików.
 
Tylko że tej maści używaliśmy ponad miesiąc temu i placki znikły, a mały ciągle pił zwykłe mleko i wydaje mi sięże gdyby to była ta skaza to z racji tego że mleko było nie zmienione to zmiany skórne by się nawróciły... Dlatego jestem skołowana... A co do recepty to lekarz powiedział że przy objawach skórnych zniżka się nie należy...
 
Do góry