reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa - karmienie mlekiem matki czy mieszanką mlekozastępczą ??????????????

Witajcie,dziekuje ze sie wypowiedzialyscie na moj "problem".Dziwne jest dla mnie to ze moj synek ma wysypke tylko na twarzy.Slyszalam ze dziecko ze skaza bialkowa jest obsypane wszedzie,w zgieciach lokci i kolankach,a on ma tylko na buzce.Nie zawsze ma ta wysyke,czasem jest prawie niewidoczna a za chwilke czerwona jest cala buzia,dziecko kapane jest w oilatum i uzywam balsamu oilatum.Juz nie wiem co robic,caly czas sie ludze ze to nie jest skaza bialkowa i ta wysypka sama zaraz zejdzie...
 
reklama
Moja córcia też ma skazę białkową i jest na mleku NAN HA.Uczulenie z całego ciała zeszło tylko na buźce zostało,takie białe krostki.
Pati-u nas też zaczęło się od uczulenia na buźce ale pani doktor do której chodziłam zbagatelizowała to.Jak pojawiło się pod kolankami na zgięciach łokci i na łydkach to wybrałam się do innej pani doktror i okazało się że to wszystko od skazy.Z tymi krostkami na buzi walczymy już chyba 3 miesiące i raz jest lepiej raz gorzej tak jak u was.
 
Witam drogie Mamy,

Mój Mały Alergik ( 8 miesięcy) wcale nie chce pić mleka. Od trzeciego mieisąca życia był na Nutramigenie, ale od kiedy poznał smak stałych potraw nie chce pić nic mlekozastępczego. Nutramigen nie, Bebilon Pepti nie, mleko sojowe nie. Nie da się też oszukać przemycaniem mleka w kaszkach ryżowych. za nic nie chce wziąć ich do buzi. Je jedynie Sinlac, który przecież nie jest preparatem mlecznym. Poza tym wcina wszystko, co mały alergik może jeść. Co ja mam robić?! Przecież Smyk powinien jeść jakieś mleko. Dziewczyny ratujcie!!!
 
ja ci nie pomogę :-( - mój też nie tolerował żadnego mleka - dlatego karmiłam go ponad 2 lata piersią
niestety do tej pory nie pija mleka - czasami wypije kilka łyczków ( raz na tydzień 100 ml)
no cóż - widocznie tak ma - dlatego czasami daję w syropku wapno, tran i witaminki
 
Do góry