reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa - nowe informacje - przepisy

Dołączył(a)
4 Marzec 2014
Postów
6
Postanowiłam odświeżyć ten temat. Być może macie jakieś nowinki jak pielęgnować delikatną skórkę naszych alergików?
A może posiadacie jakieś nowe przepisy kulinarne dla karmiącej mamy na diecie bez mlecznej i bez jajecznej?

Ja np. na ostatniej wizycie u pediatry dostałam nowe kropelki dla małego "Fenistil" i od dziś zaczynamy ich używać. Mam nadzieję, że pomogą choć troszkę bo nie mogę patrzeć jak malutki się wciąż drapie!
 
reklama
Znalazłam super stronkę z przepisami :)
Service Unavailable
Mama na diecie bezmlecznej: Eliminacja

Co do swędzenia to mojej przynosi ulgę ciągłe smarowanie maściami cholestarolowymi (nigdy nie wiem jak to się pisze :-p). Nie wiem na co moja córcia jest uczulona ale ma zrogowociałą skórkę na nóżkach i brzuszek w plamach (skupiska krostek). Te maści naprawdę pomagają..
A co z wapniem i zyrtec?
 
Jeśli chodzi o wapno i zyrtec to nie stosowałam jeszcze. A w jakiej postaci podaje się wapno dziecku? Narazie do skóry stosuje krem emolium, pomaga ale bardzo drogo wychodzi miesięczna kuracja. Do tego emulsje do kąpania oilan lub nadmanganian potasu lecz efektów widocznych brak! Masakra jakaś mam wrażenie że on jest uczulony na wszystko co mu podaje, nawet nie toleruje jabłka i chrupek! I jak mam mu wprowadzać nowe posiłki?! Ma 6 miesięcy a je tylko marchew z ziemniakiem! Kaszki ryżowej zrobionej na sztucznym mleku nie chce za nic zjeść a swojego pokarmu mam za mało żeby ściągnąć na kaszę. Co ja mam mu dać jeść? Jeszcze trochę to sama w jakąś depresję popadnę!
 
agataddd moja córcia też atopowiec, ale wiem już co ją wysypuje i się pilnuję :-) moja córcia ma już skonczone 6 miesięcy a oprócz mleczka z piersi niewiele innych smaków przez wysypki zna... jedynie co próbowała to marchewki (nie jest zachwycona ;-)), chrupki kukurydziane i czasem mleczko MM z kleikiem kukurydzianym... ja nie daję jej na siłe bo i tak nie chce... no i nie dołuj się i dawaj to co moze tzn jak je marchew i pyrki to mu to dawaj, spróbuj tez moze dynię
ja bym jeszcze zrobiła kleik kukurydziany na wodzie po prostu i dodała trochę rozgotowanej marchewki (ale sama póki co tak nie robię bo córcia nie chce zbytnio innego jedzonka)

co do wapna to sanosvit calcium chyba można, tzn stosowałam do starszego dziecka ale on miał wtedy ok 2 lat (też atopowiec ale podleczony i póki co bez nawrotów), na pewno nie można żadnego musującego wapna - tak mówi nasza pediatra

a zyrtec chyba nie dla takich maluszków, chociaz może sie mylę
 
Do góry