reklama

Skaza białkowa - przepisy i kacik wsparcia ...

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2010' rozpoczęty przez kpi23, 30 Lipiec 2010.

1. kpi23

kpi23 Fanka BB :)

hej,

w zwiazku z tym, iz jest nas na forum coraz wiecej załozyłam ten watek w celu wymiany przepisów bez produktów zakazanych i wsparcia w chwilch kryzysu :-), razem bedzie łatwiej i raźniej ...

piszcie tez o objawach i informacjach od swoich pediatrów co nam wolno ...

ja na poczatek powiem, ze marze o całej tabliczce mlecznej czekolady:-(

2. Lencja

Lencja :)

:) oj przyda się nam ten wątek, przyda... Mnie trudno jest zaczynać dzień bez jogurtu/serka/kefiru - jednym słowem jakiegokolwiek produktu mlecznego...
    Jeżeli chodzi o zalecenia od pediatry to mam odstawić cały nabiał i produkty zawierające krowie mleko i białko. Póki co nie mam zalecenia do odstawienia jajek - ale się nad tym zastanawiam bo w sumie to białko kurze też bardzo często uczula, czytałam też gdzieś, że nie wolno jeść ryb ale aż mi trudno w to uwierzyć..

A powiedzcie czym smarujecie skórę ze zmianami alergicznymi???

3. reklama
  4. anecznik

anecznik Fanka BB :)

Widzę że mój żart o grupie wsparcia się przyjął :-)

Ja się cieszę, że zrobiło się chłodniej bowiem bez lodów to ciężko będzie ach

Na szczęście są słodycze które możemy jeść :-)

5. Lencja

Od dawna mam już nawyk czytania etykiet spożywczych więc teraz się to jeszcze bardziej przyda.
    Anecznik- jakie słodycze masz na myśli? Ja to podjadam czasem słodkie płatki kukurydziane i wieloziarniste - niestety bez tych w polewie jogurtowej...

6. anecznik

anecznik Fanka BB :)

Cukierki :-) landrynki, rozpuszczalne itp. a także pianki :-) osobiście za nimi nie przepadam ale lepsze to niż nic :-)

7. koriander

koriander Fanka BB :)

Mi bardzo smakuje mleko ryzowe (Rice Milk) i sojowe, to z czasow wegetarianskich mi sie zachowalo :tak: Chyba mozna nim zastapic mleko? I robic na jego bazie nalesniki, owsianke itp?

8. Lencja

Czytałam o tym aby z mlekiem sojowym ostrożnie próbowac bo ono też jest silnym alergenem.. Ja sądzę, że się przemęczę przez troszkę na dość restrykcyjnej diecie - do czasu jak się nam uda problemy ze skórą i ogólnym rozdrażnieniem maluszka zwalczyć i wówczas będę próbowała rozszerzać dietkę. Czytałam też o tym, że można mleko zastępować mlekiem modyfikowanym przeznaczonym dla dzieci ze skazą i na nim robić różne wypieki itp. Z tym mlekiem modyfikowanym też mam jednak dylemat ponieważ czytam wszędzie, że tylko bebilon pepti albo nutramigen a jak pytałam o to lekarkę to powiedziała mi, że mogę NAN HA podawać jeżeli będzie potrzeba dokarmiania...

Anecznik - patrz na landrynki to bym nie wpadła! ja wczoraj chrupki kukurydziane zakupiłam, wieki ich nie jadam :)

9. Kasiek1983

Kasiek1983 Fanka BB :)

Witam. Cieszę się że taki wątek powstał. Mój mały niby nie ma potwierdzonej skazy ale zastanawiam się czy jej czasem nie ma... ma szorstką skórę na brzuszku, rączkach i buźce, do tego skóra łuszczy mu się na uszkach i nad brwiami i ma ciemieniuchę. Ostatnio zaczął ulewać. Zaobserwowałam też że czasami krztusił się tak jakby swoją własną śliną. Tak jakby była gęsta, bo ciężko mu przełknąć a jak przełknie to się krzywi, czasami płacze i się krztusi... dziwne to jest, lekarze nic na to nie mówią :(

Jakie objawy mają wasze maluszki przy skazie? Ja podaje mleko modyfikowane (wyłącznie) Bebilon 1.

10. reklama
  11. Kasiek1983

już tyle razy byłam że szok... Nikt nie potrafi tego potwierdzić. Czy twoja mała przy skazie jest jakaś niespokojna? Mój mały ciągle stęka i się pręży, powiedzieli nam że to kolka. Tyle że ja nie wierze że to kolka bo nie ma tych bóli wieczorem czy w nocy tylko od rana do wieczora o różnych porach dnia...

12. Kasiek1983

ja karmię bebilonem więc muszę zmienić. Tak, na buźce ma taką jakby kaszkę

Poleć forum