reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa - przepisy i kacik wsparcia ...

askut - a czemu masz jeszcze glutenu nie wprowadzać? Właśnie mi wczoraj lekarka powiedziała żeby zacząć powoli małymi porcjami już wprowadzać, a też ma skazę mała.

Dlatego ze mozna by pogorszyc sprawe, lekarz powiedzial, ze nawet jakies rany by sie mogly porobic, dlatego z glutenem ostroznie, mowi ze nawet dopiero w okolicach jak dziecko bedzie mialo rok, ale to wszytsko zalezy. Na razie mala nie chce pic nutramiganu, genaralnie nic nie pije z butelki bawi sie smoczkiem no i troche podlamana jestem, prouje dawac lyzeczka ale zaciska buzie ze hoho

qq87cwa1hz3qambd.png
[/url]
 
reklama
askut
widze ze mamy ten sam problem, Emilka tez za nic nie chce butli ani zadnych sloikow ;/ tylko cycus a ja tak bym chciała ja na mm przestawic ;/ wymiekam powoli ;/
 
Hej

Nadika - na razie malej podawalam tylko marchewke ale lekarz kazal odstawic inne jedzonko, wiec nie wiem czy jest na cos uczulona.

Moja dzisiaj zaskoczyla z nutramiganem, ale podawalam jej lyzeczka a jak dalam z butelki to zaczela sie bawic smoczkiem, jutro probuje dalej, ale najwazniejsze, ze mleko jej samkuje:-D

Podam wam nizej dwa przepisy na ciasta od mojej szwagierki, jej mala tez ma skaze:


Ciasto bez jaj i mleka ZAWSZE SIĘ UDAJE!!!

1 szkl. cukru (ja daję ½ i jest O.K.)
1 szkl. wody
½ kostki margaryny bez mleka
2 szkl. mąki
1 łyżeczka sody
½ łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
4 łyżki powideł śliwkowych

1. Wodę zagotować z cukrem, odstawić, rozpuścić w niej margarynę, przestudzić.
2. Dodać mąkę, sodę, proszek, powidła.
3. Wszystko zmiksować.
4. Formę „z duszkiem” lub korytko do babki wysmarować margaryną i przesypać bułką tartą.
5. Piec ok. 45 min. w temp. 175”C (na termoobiegu tyle wystarcza)

Chlebek bananowy

½ kostki margaryny
¾ szkl. cukru (ja daję ½ )
1,5 szkl. mąki
2-3 rozgniecione widelcem banany
1 łyżeczka sody
½ łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
3 łyżki wody
½ łyżeczki octu lub soku z cytryny

Margarynę rozetrzeć z cukrem, dodać banany, wodę, ocet potem mąkę z sodą, proszkiem , solą.
Piec w keksówce w 175”C ok. 50 min. (tak jest w przepisie, ale ja daję 180”C+)
Nie przesadzić z rozmiarem bananów:-D

qq87cwa1hz3qambd.png
[/url]
 
wypróbowałam dziś to pierwszw ciasto askut i musze przyznać że bardzo dobre i do tego bardzo szybko i prosto sie robi.Bylam tak spragniona ciasta ze sama prawie cała blachę zjadłam
 
dziewczyny, a która to jest margaryna bezmleczna? jak się nazywa? bo ja szukałam i nic nie znalazłam :-(
 
Hej

Wrzucam przepis na sałatkę dla mam trzymających dietę :)

Przepis na sałatkę:

2 woreczki ugotowanej kaszy gryczanej
25 dag pieczarek, pokrojonych i usmażonych
2 udka wędzone z kurczaka lub 25 dag szynki konserwowej
Pęczek szczypiorku
Pół szklanki oliwy (może być mniej - sałatka ma być taka mokra trochę)
Sól, pieprz do smaku

qq87cwa1hz3qambd.png
[/url]
 
reklama
Cześć dziewczyny :) Macie jakieś zdjęcie by zobaczyć jak wygląda ta skaza białkowa bo chyba mój bobas to ma ,,,pojawiły się od 2 dni czerwone plamy na zgięciach rączek nóg i pod szyjką są takie suche i troszeczkę jak by chropowate...Od dzis akurat jestem na diecie bez białkowej bo mały ma problem przy robieniu kupki (robi często i rzadkie a sie strasznie przy tym męczy)w dodatku i chciałam sprawdzić że to moze przez nabiał...
 
Do góry