reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa - przepisy i kacik wsparcia ...

Witam. My też od niedawna zmagamy się ze skazą białkową.... Bywa ciężko!! Synek ma 4 miesiące i niestety już po 1 miesiącu stwierdzono u niego skazę. Aczkolwiek wydaję mi się, że jest dużo produktów dostępnych, na które możemy sobie pozwolić :-) Ja się zaopatruje w Biedronce są tam bez mleczne: wafle ryżowe, krakersy chlebowe - bardzo dobre, paluszki Juniorki. Ja dodatkowo podejrzewam, że mój mały nie toleruje pomidorów i ich przetworów. Gdy zjadłam sos pomidorowy to na drugi dzień nie wierzyłam własnym oczom, taki był zasypany.
Z kolei moja znajoma zmagała się ze skazą u małego a później po zrobieniu testów okazało się że ma uczulenie na jabłka!! Co nikt by nie podejrzewał.
Jak myślicie czy to że w ciąży dosłownie pochłaniałam serki, jogurty, mleko mogło spowodować późniejszą skazę?? Bo moja starsza córka nie miała skazy, w ogóle nie mamy w domu alergików.
 
reklama
O marzyła mi się sałatka!!! Dzięki, dzięki, dzięki!!
Już się nie mogę doczekać kiedy będę jadła:-D




Hej

Wrzucam przepis na sałatkę dla mam trzymających dietę :)

Przepis na sałatkę:

2 woreczki ugotowanej kaszy gryczanej
25 dag pieczarek, pokrojonych i usmażonych
2 udka wędzone z kurczaka lub 25 dag szynki konserwowej
Pęczek szczypiorku
Pół szklanki oliwy (może być mniej - sałatka ma być taka mokra trochę)
Sól, pieprz do smaku

qq87cwa1hz3qambd.png
[/url]
 
U mojego dziecka zdiagnozowano skazę jak miał 1,5 miesiąca objawiała sie zaczerwienionymi placami w okolicach pachwin które wygladąły jak odparzenia, potem zaczęły sie pojawiać liszaje za uszami, pod kolankami i w zgięciach łokci. Dodatkowo walczyliśmy z bardzo uciążliwą ciemieniuchą która jak sie potem okazało również była objawem skazy. Stosowałam wszystko od emolientów przez choresterol po sterydy, chuchałam i dmuchałam biegałam po specjalistach i nie pomagało nic. Ponieważ karmiłam piersią i nie wyobrażałam sobie że miałabym tego nie robić zastosowałam dietę eliminacyjną w efekcie której w 4 miesiące schudłam 22 kg straciłam dwa zęby i połowę włosów ale objawy skazy u dziecka ustąpiły :) Wszelkie zmiany zniknęły jak ręką odjął po upływie 6 tygodni.
 
Do góry