reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa - przepisy i kacik wsparcia ...

wiesz my od początku w oilatum kąpiemy, a wczora pani dr kazałą w rumianku, że niby łagodzi zmiany
buźka dziś ładna, ale to od maści raczej (elokom), zobaczę czy na brodzie i rączkach zniką te zmiany po diecie i rumianku

a Ty może pójdź prywatnie do jakiegoś specjalisty dobrego? bo mi szkoda było patrzeć na fifiego jak się męczy, a nasz pediatra na urlopie jets teraz :/
 
reklama
wiesz my od początku w oilatum kąpiemy, a wczora pani dr kazałą w rumianku, że niby łagodzi zmiany
buźka dziś ładna, ale to od maści raczej (elokom), zobaczę czy na brodzie i rączkach zniką te zmiany po diecie i rumianku

a Ty może pójdź prywatnie do jakiegoś specjalisty dobrego? bo mi szkoda było patrzeć na fifiego jak się męczy, a nasz pediatra na urlopie jets teraz :/

Dziękuje za radę, Kasiu... pewnie tak zrobię. Powiedz mi jeszcze, czy te zmiany na ciałku Fifiego były mocno czerwone? Bo mój mały nie ma takich brzydkich tych krostek ale są i są chropowate. Na buźce trochę zniknęły od Emolium ale broda dalej szorstka i pozostałe części ciała. Dalej podejrzewałabym kolkę, ale kolka przeważnie ujawnia się po południu i w nocy, a mój mały ma przez cały dzień plus on wcale tak nie płacze. Zresztą bardzo rzadko płacze, tylko jak jest głodny i mu długo nie podaję albo jak chce smoczka... nie mieliśmy jeszcze tak żeby płakał bez powodu i nieustannie, z czego się bardzo cieszę :)
 
od dłuższego czasu ma krostki na twarzy i szorstką w dotyku skórę na buzi, ulewa bardzo mocno i ogólnie ostatnio bardzie niespokojny jest, a w nocy przez sen tak się wierci i taki niespokojny jest, że nie raz nas budzi stękaniem, brzuszek bo boli chyba od tego

pani dr zaleciła dietę eliminacyjną, na buźkę dostał elokom i mam go kąpać w rumianku na razie a nie w oilatum
kupiłam mydło oilatum, kąpiemy w wodzie z rumiankiem, a myjemy skórę tym mydełiem, tylko,że kostka kosztowała prawie 25 zł

Kasia UWAŻAJ Z TYM ELOKOMEM BO TO STERYD I MOŻE POWODOWAC PRZEBARWIANIA NA SMAROWANYCH PRZEZ DŁUŻSZY CZAS MIEJSCACH W PÓŹNIEJSZYM CZASIE!!!
Ja polecam Ci kapiele w krochmalu lub w nadmanganianie potasu, bo rumianek lubi uczulać ale to dobre na potówki a nie przy skazie na skóre która i tak jest już mega wysuszona i szorstka :szok: tu trzeba nawilzac tą skóre bo malucha to swedzi i boli!!!
Ja kilka dni temu odstawiłam całkowicie mleko,jogurty,sery-białe i żółte i pomidory,pozostałe rzeczy jem jak jadłam i zaczełam kapać małego w emulsji do kapieli EMOLIUM i smarowalam przez 2-3 dni buźke KREMEM SPECJALNYM EMOLIUM i skóra na buźce juz jest super :-D:tak: a za uszkami popekania poznikały
 
Dziękuje za radę, Kasiu... pewnie tak zrobię. Powiedz mi jeszcze, czy te zmiany na ciałku Fifiego były mocno czerwone? Bo mój mały nie ma takich brzydkich tych krostek ale są i są chropowate. Na buźce trochę zniknęły od Emolium ale broda dalej szorstka i pozostałe części ciała. Dalej podejrzewałabym kolkę, ale kolka przeważnie ujawnia się po południu i w nocy, a mój mały ma przez cały dzień plus on wcale tak nie płacze. Zresztą bardzo rzadko płacze, tylko jak jest głodny i mu długo nie podaję albo jak chce smoczka... nie mieliśmy jeszcze tak żeby płakał bez powodu i nieustannie, z czego się bardzo cieszę :)
U Ciebie to podejrzewałabym nietolerancje na jakis składnik mleka i przeszłabym na mleko dla dzieci które maja podejrzenie alergii, dziewczyny które karmia mleczkiem modyfikowanym orientuja sie które to jest bo ja to zielona w tym temacie.:tak:
 
U nas już policzki ładne (tylko kilka krostek pozostało), gładkie, i skórkę taką delikatniutką widać ;)
Ja przemywałam wodą przegotowaną kilka razy dziennie.
DOstałam też maść - STERYDY - ale miałam nadzieję, że nie będę musiała jej stosować - i się udało!!!
 
U mnie też od kiedy smaruje buźkę maluszka kremem Emolium to krosteczki zniknęły, tzn. większość. Na brzuszku, nóżkach i rączkach nadal ma, ani krem ani emulsja za bardzo nie pomaga. Już wiele razy byłam u pediatry z moimi obawami na nietolerancje mleka czy innymi alergiami i nikt konkretnie nic nie powiedział. Jedna powiedziała żeby kąpać małego w nadmanganianie potasu i jeśli to nie pomoże to wtedy zastosować mleko Bebilon HA 1. Więc chyba też tak zrobię... tylko zastanawiam się czy znów iść do pediatry i upewnić się czy mogę to mleczko małemu podawać...
 
Może to tylko śladowa skaza białkowa, ja co prawda mam zmienione mleko ale nabiału w 100% nie odstawiam tzn pije mleko 0,5% i nie czytam już etykiet na opakowaniach wędlin (i dobrze bo jak czytałam te składniki to aż mnie przerażenie brało). Parę dni temu zjadam sobie nawet loda :-D w składnikach miał odtłuszczone mleko więc pomyślałam że skoro mogę takie pić to w lodzie też nie powinien zaszkodzić i nie zaszkodził :-D :-D



paula a ile tego sztucznego dajesz maluchowi dziennie?? Może też ma śladową skazę i lekarka doszła do wniosku że ta ilość mleka mu nie zaszkodzi a szkoda zmieniać skoro jest przyzwyczajony (zwłaszcza że te hipoalergiczne to paskudne w smaku są) i wystarczy jak Ty z nabiału zrezygnujesz.
 
Ostatnia edycja:
reklama
To mleko HA nie jest na recepte więc możesz je kupić gdziekolwiek. Ale tak jak dziewczyny mówią, skoro nie kazała Ci zmieniać to może się wstrzymaj a jak krosty nie znikną to dopiero wtedy zmień mleczko. Ja natomiast zaryzykuje bo mi szkoda małego.
 
Do góry