reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa u noworodka

U

użytkownik 167877

Gość
Kochane mam problem. Moj synek ma 2 i pol tyg . Odkad sie urodzil ciagle placze . Mysialam go odstawic od piersi bo po moim pokarmie byla masakra.. Jest teraz na bebilon comfort. Ewidentnie boli go brzuszek. Nie w soposob kolkowy bo nie ma napadu i koniec. Tylko to trwa ciagle. W szczegolnosci po jedzeniu . I przy zalawianiu. Kupki robi super i gazy schodza. Nawet wydaje mi sie ze ma biegunke bo na mm robi ciagle kupy. Zolte i wodniste jak na piersi . Bylam u lekarza dostalam debridat. Podaje mu tez probiotyk. Syrop nic nie daje. A malemu wyskoczylo troche krostek na buzi . I wtedy olsnilo mnie ze mialam skaze bialkowa a ona w duzej mierze jest dziedziczna. Do lekarza mam za poltorej tyg wykonczymy sie chyba . Chcialam sie was zapytać jak wyglada diagnoza skazy bialkowej ? Dostane skierowanie na jakies badanie czy cos? Jak zmienie mleko to po jakim czasie malemu przejda te bole? Mialyscie podobny problem? Ze skaza od urodzenia i praktycznie bez krostek tylko z bolem brzucha. Juz nie wiem co robic. Tak mi szkoda synka. Boje sie ze lekarz powie ze wymyślam bo maly nie ma duzej wysypki a bol brzuszka.
 
reklama
u nas tez wyszla skaza.. najpierw mi mowili ze to tradzik niemowlecy a bole brzucha to kolki.. ale tradzik jest tylko na buzi a mojej na szyi, brzuchu i nogach zaczelo sie robic.. do tego sluzowate zielone kupy..
przeszlismy na bebilon pepti, wyprosilam od pediatry recepte i skierowanie do alergologa (wizyta a nfz za ok 3 mce..).
poszlam prywatnie i dostalam zaswiadczenie ze dziecko ma skaze i od tego momentu pediatra moze refundacje na mleko przepisac.
alergolog mi powiedziala ze badan w tym wieku sie nie robi bo zle wychodzą.. sa niemiarodajne.
mamy zaswiadczenie zeby do 6 mca przepisywali recepty i od 4 mamy rozszerzac diete zeby bebilonu pepti jadla jak najmniej i w okolicy 6 mca idziemy na kontrole zeby zobaczyc czy kontynuowac diete bezmleczna czy sprobowac wdrozyc zwykle mleko np bebiko
 
I
Zachowywal sie jak poparzony. To juz wgl byla masakra. Polozna mowila ze to na pewno jakas nietolerancja. A nawet nabialu nie jadlam itp . Sama kazala mi odstawic.
I po co jej słuchałas? Polozne maja stare szkoły wiekszosc ..skoro nie jadlas nabialu to na bank nie od twojego mleka
Moglas isc do doradcy
Jaka u nas jest niska wiedza o kp
 
reklama
reklama
Do góry