reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa u noworodka

U

użytkownik 167877

Gość
Kochane mam problem. Moj synek ma 2 i pol tyg . Odkad sie urodzil ciagle placze . Mysialam go odstawic od piersi bo po moim pokarmie byla masakra.. Jest teraz na bebilon comfort. Ewidentnie boli go brzuszek. Nie w soposob kolkowy bo nie ma napadu i koniec. Tylko to trwa ciagle. W szczegolnosci po jedzeniu . I przy zalawianiu. Kupki robi super i gazy schodza. Nawet wydaje mi sie ze ma biegunke bo na mm robi ciagle kupy. Zolte i wodniste jak na piersi . Bylam u lekarza dostalam debridat. Podaje mu tez probiotyk. Syrop nic nie daje. A malemu wyskoczylo troche krostek na buzi . I wtedy olsnilo mnie ze mialam skaze bialkowa a ona w duzej mierze jest dziedziczna. Do lekarza mam za poltorej tyg wykonczymy sie chyba . Chcialam sie was zapytać jak wyglada diagnoza skazy bialkowej ? Dostane skierowanie na jakies badanie czy cos? Jak zmienie mleko to po jakim czasie malemu przejda te bole? Mialyscie podobny problem? Ze skaza od urodzenia i praktycznie bez krostek tylko z bolem brzucha. Juz nie wiem co robic. Tak mi szkoda synka. Boje sie ze lekarz powie ze wymyślam bo maly nie ma duzej wysypki a bol brzuszka.
 
reklama
reklama
Dzieci z alergia wlasnie sie karmi piersią
Ale matka musi przestrzegać diety. Niestety ja jestem od pazdziernika na diecie. Nie jem nabialu, jaj, wedlin.

Autorko mysle, ze jesli chcesz kp to zacznij od diety eliminacyjnej.
Skaza bialkowa okreslana jest od 3miesiaca zycia. Te krostki to moga takze byc potowki.
Jak one wygladaja?

Napisane na C2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale matka musi przestrzegać diety. Niestety ja jestem od pazdziernika na diecie. Nie jem nabialu, jaj, wedlin.

Autorko mysle, ze jesli chcesz kp to zacznij od diety eliminacyjnej.
Skaza bialkowa okreslana jest od 3miesiaca zycia. Te krostki to moga takze byc potowki.
Jak one wygladaja?

Napisane na C2105 w aplikacji Forum BabyBoom
Kasiu Madzia ma uczulenia na bialko?:)
Ale mi chodzi tez o inne alergie nie związane z mlekiem matki.
Ze lagodzi objwy czesto :)
 
Moje dzieci miały skazę. Trochę inaczej się objawiała. Ale jeśli jednak to podejrzewasz to przede wszystkim wizyta u alergologa i dermatologa. Pediatra niestety nie jest specjalistą w tej dziedzinie. Zdrówka.
Tylko, żeby dostać się na nfz trzeba mieč skierowanie i do alergologa i dermatologa.


Napisane na C2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kasiu Madzia ma uczulenia na bialko?:)
Ale mi chodzi tez o inne alergie nie związane z mlekiem matki.
Ze lagodzi objwy czesto :)
Kto ją wie na co ma uczulenie. Za tydzień idziemy na testy. Po obserowowacji są zmiany po nabiale, jajach, jakaś wedlina kupna, drożdże, drób, makaron,ryż- po ryzu jej się okropnie ulewa, czekolada

Napisane na C2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry