reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa u noworodka

U

użytkownik 167877

Gość
Kochane mam problem. Moj synek ma 2 i pol tyg . Odkad sie urodzil ciagle placze . Mysialam go odstawic od piersi bo po moim pokarmie byla masakra.. Jest teraz na bebilon comfort. Ewidentnie boli go brzuszek. Nie w soposob kolkowy bo nie ma napadu i koniec. Tylko to trwa ciagle. W szczegolnosci po jedzeniu . I przy zalawianiu. Kupki robi super i gazy schodza. Nawet wydaje mi sie ze ma biegunke bo na mm robi ciagle kupy. Zolte i wodniste jak na piersi . Bylam u lekarza dostalam debridat. Podaje mu tez probiotyk. Syrop nic nie daje. A malemu wyskoczylo troche krostek na buzi . I wtedy olsnilo mnie ze mialam skaze bialkowa a ona w duzej mierze jest dziedziczna. Do lekarza mam za poltorej tyg wykonczymy sie chyba . Chcialam sie was zapytać jak wyglada diagnoza skazy bialkowej ? Dostane skierowanie na jakies badanie czy cos? Jak zmienie mleko to po jakim czasie malemu przejda te bole? Mialyscie podobny problem? Ze skaza od urodzenia i praktycznie bez krostek tylko z bolem brzucha. Juz nie wiem co robic. Tak mi szkoda synka. Boje sie ze lekarz powie ze wymyślam bo maly nie ma duzej wysypki a bol brzuszka.
 
reklama
reklama
Wielka szkoda ze odstawilas mala od piersi .... Wystarczyło przejść na dietę bezmleczna... Wiele matek dzieci ze skaza w ten sposób karmi maleństwa :)

Sama szybko zauważyłam jedząc nabial ze maly strasznie placze. Wyeliminowalam produkty mleczne i jajka. Problem poszedł w niepamięć :) co jakiś czas robiłam prowokacje. Teraz jem mleczne rzeczy ale wybieram produkty z obnizona zawartością laktozy.

Jednego nie rozumiem. Jak lekarz może zalecać rozszerzanie diety żeby jak najmniej mleka dawać dziecku
..

Przeciez mleko to podstawa żywienia maluszkow do ukończenia roku.
 
Wielka szkoda ze odstawilas mala od piersi .... Wystarczyło przejść na dietę bezmleczna... Wiele matek dzieci ze skaza w ten sposób karmi maleństwa :)

Sama szybko zauważyłam jedząc nabial ze maly strasznie placze. Wyeliminowalam produkty mleczne i jajka. Problem poszedł w niepamięć :) co jakiś czas robiłam prowokacje. Teraz jem mleczne rzeczy ale wybieram produkty z obnizona zawartością laktozy.

Jednego nie rozumiem. Jak lekarz może zalecać rozszerzanie diety żeby jak najmniej mleka dawać dziecku
..

Przeciez mleko to podstawa żywienia maluszkow do ukończenia roku.
Ale ona nie ma wysypki nie wie co jest dziekcku nawet
Placze ? Na pewno nie z powodu mleka mamy
A wysypke czesto tak male dzieci moga miec syn mial tez kilka razy bylam u lekarza oczywscie Jem to samo kp prawie 7 miesiac i juz nigdy nie wrocila nawet nie wiem z czego byla
A lekarz wrecz kazal kp
Nie eleiminuje sie i nie odstawia nic dopóki sie nie przebada i dziecko i tak dalej placze..
 
Ostatnia edycja:
Noworodki czesto maja tradzik od hormonow matki. Dwa te wymysly o skazie bialkowej mnie jako biologa smiesza. Gdyby ta skaza bialkowa byla taka czesta jak ja diagnozuja to nasza populacja bylaby chyba o polowe mniejsza. Dzieci czesto placza po urodzeniu do 4miesiaca. Ciagle tylko wszyscy trąbią o kolkach i brzuszkach a nikt nie bierze pod uwage rozwijajacego sie ukladu nerwowego. W koncu kazde dziecko rodzi sie niedonoszone.
 
Noworodki czesto maja tradzik od hormonow matki. Dwa te wymysly o skazie bialkowej mnie jako biologa smiesza. Gdyby ta skaza bialkowa byla taka czesta jak ja diagnozuja to nasza populacja bylaby chyba o polowe mniejsza. Dzieci czesto placza po urodzeniu do 4miesiaca. Ciagle tylko wszyscy trąbią o kolkach i brzuszkach a nikt nie bierze pod uwage rozwijajacego sie ukladu nerwowego. W koncu kazde dziecko rodzi sie niedonoszone.
Dokladnie.

A jak jest nietolerancja np laktozy to sie bierze enzym laktaza i sie dalej karmi.
Moje dziecko jest akurat donoszone
Ale teraz wymyslaja za bardzo.
I brak wiedzy .
Zaraz zganiaja na mleko a to nie w tym problem.
 
Widzę że temat ma już 3 strony a Madzien się nie odzywa. Zastanawiam się: może nie jest za późno żebyś jednak nadal kp.
Czy synek czuje się lepiej. Bardzo trudno cokolwiek radzić na odległość. Jak widzisz nasze doświadczenia są różne ale co do jednego się zgadzamy kp najlepsze dla alergika.
Mam nadzieję że znajdziesz rozwiązanie waszego problemu :-)
 
Dokladnie.

A jak jest nietolerancja np laktozy to sie bierze enzym laktaza i sie dalej karmi.
Moje dziecko jest akurat donoszone
Ale teraz wymyslaja za bardzo.
I brak wiedzy .
Zaraz zganiaja na mleko a to nie w tym problem.
Niedonoszone w sensie,ze gdyby ludzkie dziecko mialo rozwiniety mozg tak jak u innych ssakow to kobieta by takiego dziecka nie urodzila. Dlatego mozg rozwija sie intensywnie po porodzie. A uklad nerwowy i ilosc bodzcow uderza co chwila.
 
Dokładnie. Ale odrazu kolka, skaza białkowa, nietolerancja laktozy i leki leki leki...
Człowiek jest jedynym ssakiem który po porodzie jest uzależniony w 100 %od matki.
 
reklama
Dokładnie. Ale odrazu kolka, skaza białkowa, nietolerancja laktozy i leki leki leki...
Człowiek jest jedynym ssakiem który po porodzie jest uzależniony w 100 %od matki.
Pięknie napisane
Ja polecam blog Hafija kobieta zloto lepsza niz niejeden lekarz
Mnóstwo kobiet dzieki niej karmi
Bo niektórzy takie mity powtarzaja ze rece opadaja i pozniej jest jak jest.
Ze kobieta mm daje.
 
Do góry