reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skaza białkowa

Wlasnie sie dowiedzialam, ze moj czteromiesieczny synek najprawdopodobniej ma skaze bialkowa. Wykluczylam wiec mleko krowie i wszystkie przetwory mleczne z mojej diety poniewaz karmie synka piersia. Czytalam jednak, ze nalezaloby wprowadzic do mojej diety cos zastepczego, niestety nigdzie nie moge znalezc dostatecznej ilosci informacji na temat zbilansowania diety aby zapewnic sobie i dziecku dostatecznej ilosci wapnia. Zastanawiam sie rowniez czy zmiany skorne na twarzy znikna i kiedy. Pediatra sugeruje aby nie stosowac na razie zadnej masci. Czy u kazdego dziecka taka wysypka inaczej wyglada? Moj Kacperek ma na policzku krostki skumulowane w jednym miejscu i tworza koleczko. A moze to nie jest skaza bialkowa? Lekarz tez nie jest pewien. A jesli nie skaza to co?
 
reklama
Lada dzień wybiorę się do lekarza,ale póki co pytam - na twarzy Filipa (7tyg) 10 dni temu pojawiła się czerwona "kaszka". Początkowo myslałam że to po makreli na która się dzień wcześniej skusiłam. Faktycznie po kilku dniach częściowo zniknęła ow akaszka, ale od tego czasu wciąz są nowe punkciki. Malutkie czerwone. Na policzkach, troszke we włosach i przy szyi. Na pewno nie są to potówki (to juz przerabiałam). Mały pociera buźką o pieluszke jak leży na brzuchu. Nie wiem więc - czy to od tego pocierania, czy to go swędzi i dlatego pociera. Oprócz nieszczęsnej makreli wyeliminowałam inne alergeny które dotychczas spożywałam jak miód i cytrynę (sporadyczni do herbaty). Natomiast wciąż jem nabiał (i to duzo).
Zatem - CZY TAK MOŻE WYGLĄDAĆ SKAZA BIAŁKOWA ?
Aha - mały jest na piersi oczywiście.
Sama ją miałam jak byłam dzieckiem.

a
 
Oznaki skazy białkowej, nawet po wprowadzeniu diety mogą się utrzymywac długo. Mojej Emilce zeszło po 5 tygodniach!!! A z diety wykluczyłam prawie wszystko co mogłoby uczulać, mleko, jaja, wołowine oraz przetwory z tych produktów.

xgosiax pisze:
... Czytalam jednak, ze nalezaloby wprowadzic do mojej diety cos zastepczego, niestety nigdzie nie moge znalezc dostatecznej ilosci informacji na temat zbilansowania diety aby zapewnic sobie i dziecku dostatecznej ilosci wapnia. .

proponuję brać witaminy dla kobiet karmiących, a dodatkowo pić wapno.

Przypomiało mi się jak kiedyś w telewizorni jeden z pediatrów powiedział, że nie ma co przesadzac z witaminami jeśli nie sa one NAPRAWDĘ potrzebne. Jako przykład podał kobiety które rodziły dzieci będąc w niewoli, w obozach. Po mimo że panowal głód i bieda totalna dzieci rodziły się zdrowe i to co potrzebowały brały z mlekiem matki.

Co innego matki...
 
nasz tymul dostał jużw 3 tygodniu krosteczek, początkowo chodziłam z nim do lekarki to twierdziła, ze to noworodkowe, no ok ale ile może mieć wysypkę noworodkową :mad: okazało sie ze skaza nie wolno mi mleka a ja taaaak je uwielbiam, wafelki z mlekiem w proszku ;D no ale tymula bardziej uwielbiam ;) i zalezy mi na karmieniu go cycuniem
dziewczyny a czy w jakiś wędlinach też może być ??

kurcze obawiam się że tymciomoże być jeszcze na coś innego uczulony! :( na strasznie szorstką skórkę na łokciu, udzie i sópce no i plamki na policzkach :((
 
Kacperkowi, po konsultacji z lekarzem, zaczelam podawac Ketotifen oraz kapie go w Oilatum Plus. Nadal karmie synka piersia. Lekarz kazal mi wykluczyc z mojej diety mleko i jego przetwory, ale kazal rowniez pic codziennie duzy jogurt naturalny i nie rezygnowac z masla. Minely 4 tygodnie i widac efekty. Z buzi Kacperka zniknely krostki. Jeszcze zostalo ich dosc duzo na raczkach ale tez juz zanikaja. Conajmniej dwa razy dziennie smaruje mu cale cialko oliwka Linomag a buzie kremem Oilatum. Wazne jest aby skorka byla dobrze natłuszczona. Mam nadzieje, ze teraz bedzie juz z gorki. Pozdrawiam.
 
moj tymek dostal objawow skazy majac 19 dni, obecnie karmimy go bebilonem pepti, objawy nietolerancji mleka krowiego utrzymywaly sie dlugo,mial ostra wysypke na policzkach i straszne kolki, po przejsciu na bebilon jest znacznie lepiej, ale nie idealnie... synka czesto boli brzuszek...biedaczek moj maly :-[
 
dziś dr powiedziała że moze byc u nas podejrzenie skazy białkowej :(

najpierw wysypka była czerwona, ostro na policzkach, byłam pewna ze po czekoladzie bo troche sie najadłam ( jadłam wczesniej i Hani nic nie było)
dostałysmy masc cutivate- ze sterydami, wysypka wpawdzie zbledła, tzn nie jest taka czerwona, ale dalej jest i pojawiła się na skroniach czole i za uszkami, dzowniłam do naszego lekarza i okazuje sie ze skaze białkową może
dostać dziecko nawet w 6-tym miesiącu zycia ::) :(

w 6tym miesiącu życia faktycznie moze pojawić sie skaza? :mad: Hania skonczyła 6 miesięcy 20 grudnia :)

mam nie jesc nabiału przez tydzien i zobaczymy :)

podłamałam się kurcze , juz myslałam że nas skazy omineły...

chyba ze po zupce z cielecioną, bo podobno cielecina uczula. ..nie wiem. dr poleciłą nam masc do smarowania, Cutibaza - dla alergików,
dzis posmarowłam pierwszy raz

po nowym roku idziemy na szczepienie to sie okaze....ale jak czytam Wasze posty to chyba jednak pójde do alergologa albo dermatologa - od razu...


narazie Hania budzi sie kilka razy w nocy i drapie sie bidulcia, musią ją to swdzieć, wiec nocki mamy do bani :(

pozdrawiam
buziaki
 
Moja córka ma skazę białkową od czwatrego tygodnia życia, bardzo silną. na początku wykluczyłam wszystko, co uczulalo [ z braku białka wyszła jej górna jedynka bez szkliwa], z wiekiem powoli zwiększaliśmy podawanie jej przetworów mlecznych i ryb. teraz je, ale pod kontrolą, a skaza często się ujawnia.Teraz ma 8 lat. Natomiast mój 2,5 lat syn ma skazę od miesiąca. Uczulenie wyszło po podawaniu tranu [pół łyżki dziennie], teraz jest na diecie i jest ok. jak się coś pojawia kąpię ich oboje w krochmalu i szybko wszystko znika. Córę karmiłam piersią 2,5 roku, a syna tylko rok , bo odmówił. Mały jest wcześniakiem - 28 t.c., 880 gram; oko prawe zdrowe, oko lewe retinopatia V st. pozdrawiam. tania5
 
Jak miesiąc temu u Miłosz pojawiła się skaza to zaczęłam go kąpać w krochmalu. To bardzo pomaga. polecam. Dziecko przestaje się drapać i lepiej śpi.[przepis na krochmal: 3 łyżki mąki ziemniaczanej rozrobić w zimnej wodzie, a potem wlać powoli do gotującego się litra gorącej wody - wychodzi kisiel i to wlać do kąpieli] tania5
 
reklama
xgosiax pisze:
Kacperkowi, po konsultacji z lekarzem, zaczelam podawac Ketotifen oraz kapie go w Oilatum Plus.  Nadal karmie synka piersia. Lekarz kazal mi wykluczyc z mojej diety mleko i jego przetwory, ale kazal rowniez pic codziennie duzy jogurt naturalny i nie rezygnowac z masla. Minely 4 tygodnie i widac efekty. Z buzi Kacperka zniknely krostki. Jeszcze zostalo ich dosc duzo na raczkach ale tez juz zanikaja. Conajmniej dwa razy dziennie smaruje mu cale cialko oliwka Linomag a buzie kremem Oilatum. Wazne jest aby skorka byla dobrze natłuszczona. Mam nadzieje, ze teraz bedzie juz z gorki. Pozdrawiam.
 
Do góry