reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skaza białkowa

tania5 pisze:
przepis na krochmal: 3 łyżki mąki ziemniaczanej rozrobić w zimnej wodzie, a potem wlać powoli do gotującego się litra gorącej wody - wychodzi kisiel i to wlać do kąpieli
Tania5, Twój przepis na krochmal spadł mi z nieba :D Mój Kamil też ma jakieś uczulenie :( (jeszcze się łudzę, że to jednak nie skaza). Kąpiemy go w Oilatum, ale nie widzę poprawy. Dzisiaj wypróbuję krochmal :)
 
reklama
nasza malutka tez miala uczulenie prawdopodobnie na białko krowie w moim pokarmie. uczulenie objawiało się czerwonymi krostkami przechodzącymii w plamy na buzi i główce.
przeszłam na specjalną dietę:
nie jem wołowiny cielęciny
mleka i przetworów z mleka
cytrusów miodu selera

i jest poprawa.

pani alergolog zaleciła kąpanie w krochmalu, rezygnacje z kosmetyków dzidziowych. do smarowania ciałka stosujemy wazelinę i parafinę ciekłą.
czyli kosmetyki najprostsze i najczystsze a do tego super tanie.
 
Mój Maciek ma skazę białkową od 3 tygodnia życia...karmiłam go piersią do 5 miesięcy i wyeliminowałam ze swojego jedzenia wszystko co jest na bazie mleka,jajka,cielęcinę,wołowinę...a i tak co jakiś czas dostawał uczulenia...
Teraz dostaje Nutramigen....
Oprócz tego ma uczulenie na wiele pokarmów: winogrona,dynia,banany,cielęcina,seler,maliny....
Na szczęście marchewkę i jabłko może jeść...początkowo dawałam mu tylko obiadki alergika ze słoików...ale teraz już mu sama gotuję...mam królika,indyka...
Mimo to że uważam to co jakiś czas coś Maćkowi wyskakuje...i to głównie na pleckach
Kąpie prawie codziennie w krochmalu,smaruję na dzień jednym krememe,a na noc innym...jest du ża poprawa....
Mam nadzieję że niedługo się pozbędziemy tych alergii!!!!!!!!!!!!!!!!
 
laski,co mam zrobić ? mała ma za uszkiem małe azs i strasznie ją to swędzi bo pociera rączką i grymasi :( jaki krem na to ? niestyety moja pediatra już wybyła z pracy :(
 
karolina może lokoid ??? nam przepisała kiedyśalergolog na nasze uczulenie i azs. dziś kupiłam i można bez recepty, kosztuje ok 10 zł
pozdrawiam
 
Czesc wam dołaczyłam do was bo moja 5 miesieczna Kasia tez jest skazowcem.dostepnna tez jest kaszka Sinlac i mozna ja podawac dzieciom-alergokom.U nas dochodza do tego jeszcze czeste infekcje.Skaza została zdiagnozowana całkiem niedawno
 
karolinna, jesli to male azs to polecam a-derme exomega.Smaryj jej tym cale ciałko i buziulke, to super krem, nam bardzo pomaga, skora w miare wyprowadzona,nie stosuj sterydow jak to male jest.
 
reklama
od tania5 :przepis na krochmal: 3 łyżki mąki ziemniaczanej rozrobić w zimnej wodzie, a potem wlać powoli do gotującego się litra gorącej wody - wychodzi kisiel i to wlać do kąpieli
parafina kosztuje ok.3,50,czasem uzywam,ale my raczej stosujemy Elidel jak trzeba+ scisla diete i jest niezle.
 
Do góry