reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skaza białkowa

Roja

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Lipiec 2005
Postów
35
Cześć dziewczyny,
ciągle nie daje mi spokoju fakt że jak przejdę całkowicie z cyca na mleko modyfikowane to się okaże że mały jest uczulony na białko mleka krowiego i już będzie za późno żeby z powrotem przejść na cycka. Na razie dostaje 1-ną butlę na wieczór mleka HA, resztę na cycusiu. Ja nie stosuję żadnych ograniczeń w jedzeniu nabiału i nic się nie dzieje. Ale jak dawałam małemu zwykłe mleko modyfikowane (nawet Bebilon) to w kontakcie z tym mlekiem dostawal czerwonych plam na buzi i lekarka powiedziała mi że to dlatego że mało go je, jakbym mu dawała tylko sztuczne to by się przerodziło w uczulenie pokarmowe. Co o tym myślicie? Kiedy Wasze pociechy najpóźniej okazywały się uczulone na mleko?
 
reklama
U Emilki skazę 'wykryto" przy pierwszej wizycie u pediatry..

Jezeli się boisz skazy/nietolerancji zacznij od mleka sojowego.

Ale ku pocieszeniu, skaza nie taka straszna jak ją malują. jeżeli trzyma się dietę, to do 3-go roku życie przechodzi. My juz ją mamy za sobą
 
u nas wyszła w 3 cim miesiącu. teraz mamy 9 i nadal walczymy ze zmianami skórnymi, bo ciągle coś, mimo że trzymamy się diety. Zaczynam podejrzewać preparat mlekozasępczy (mimo, że on ma niby nie uczulać).
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, cos mi się wydaje że trochę na zapas się martwię, bo Tomuś ma już 7 miesięcy i skórkę gładziutką.Powoli więc będę zwiększać ilości sztucznego mleczka a jak się coś pojawi to wtedy będzie wiadomo o co chodzi.
 
Mój synek dostał skazy w 6 miesiącu życia - przy karmieniu piersią (nie wprowadzałam mu wtedy produktów białkowych, ale sama je oczywiście jadłam). Uczulenie na białko mleka krowiego utrzymywało się mniej więcej do drugiego roku życia. Potem było OK :).
Pozdrawiam cieplutko
 
MOJ SYNEK PATRYK DOSTAŁ ALERGIĘ W WIEKU NIECAŁYCH 2 MIESIĘCY I MAM JUZ DOSYC. NAJBARDZIEJ JEST MI SZKODA JEGO GDYZ TE KROSTY NIE DAJA MU SPAĆ, STRASZNIE GO SWEDZI!!!
 
Witam!
Moja 2 miesięczna córeczka dostała skazy białkowej.Czy muszę sie zgłosić z tym do lekarza? Nie przesadzam z białkiem (karmię piersią).Mógłby mi ktoś powiedzieć cos na temat skazy białkowej??
Z góry dziękuję!!!
 
białko mleka krowiego znajduje sie nie tylko w mleku ale i w prawie kazdym produkcie mlecznym: masło, margaryna , kefiry, jogurty a także cielęcina i wołowina, ciasta, ciasteczka itp.
Przy skazie mojej córki mogłam jeść tylko produkty roślinne oraz drób. Dodatkowo ograniczyłam produkty zawierajace jajko - bo białko jajka tez uczula.
Ot, tyle na początek.
 
reklama

Moja córka ma alergię na białko mleka krowiego. Ja jestem na ścisłej diecie, bo karmmię. Są dwa dostępne mleka które może pić. To nutramigen lub ewentualnie bebilon pepti. Mleka HA nie wchodzą w grę, gyż tam białko mleka krowiego nie jest do końca wyeliminowane. Obiawy u niej były nie na skórze, lecz w kupce pojawiała się krewka....Mam już ogromną ochotę na słodycze, ale czego się nie robi dla dziecka :)Mogę jedynie sama sobie robić wypieki, wtedy jestem pewna jakie są składniki, np.babki piaskowej.
Pozostaje mi jak najdłużej karmić piersią, bo to pomaga w alergii.

IGmm.jpg
.png
[/url][/img]
 
Do góry