reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SKAZA BIAŁKOWA ;(

Agnieszka25w-wa pisze:
Justyna a ta sapka u twojej niuni ile się utrzymywała, bo ja chyba znowu powędruje do pediatry hehe, mam tylko nadzieje że mnie nie pogoni ;) Pozdrawiam
wiesz co mi sie wydaje ze ona dalej ma ten nosek zapchany i to juz mi wygląda na alergie zresztą lekarka mi powiedziała ze sapka to cis w rodzaju alergii !
w kazdym badź razie to stosuje dalej Euphorbium i wode Sterimar bo ma taki such zapchany nos !! bez kataru !!
 
reklama
Czy ktoś może napisać w kilku słowach jakie są najczęstsze i najbardziej charakterystyczne objawy skazy białkowej ?
Mojemu synowi pojawiły się w pierwszych tygodniach obrzydliwe ropne duże krosty na buzi. Lekarze powiedzieli że to trądzik noworodkowy. Teraz owszem mineły te najobrzydliwsze krosty ale za to wysypało cała buzie mniejszymy czerwonymi krostkami, które tez troche maja białe czubki. A teraz to już wogóle zeszły te krosty na szyje i klatke piersiową a od kilku dni na rączkach też się pojawiają.

Co to może być ? Czy to może być skaza białkowa ?

Czy rzeczywiście mam wierzyć lekarzom, że to trądzik (przy kolejnej wizycie u innego lekarza- zasugerowano, że to uczulenie ....- co lekarz to inna opinia)
 
Mój synek ma 6 tygodni i okazało się że ma skazę białkową. Cały obsypany jest czerwonymi krostkamki . Mam maść do smarowania i jakoś jest po niej lepiej. Karmie piersią i też za bardzo nie wiem jak wytrzymam te 6 miesięcy bez mleka i serków. Ale zdrowie dziecka jest najważniejsze więc myślę ,że wytrwam. Czego wszystkim mamą bezmlecznym życzę!
 
aniagra27 wytrwasz na pewno :-) ja już tak trwam dłuuugo. co prawda moje dziecko oficjalnie miało stwierdzoną skazę w wieku 2,5 miesiąca (a 2 tyg wcześniej już mu wysypka wyskoczyła), ale w sumie od porodu nie piłam mleka a nabiał jadłam w mikroskopijnych ilościach (jedna kanapka z białym serem raz na 2 dni np) bo pediatra nie pozwalała. można więc rzec, że już 6,5 miesiąca jestem na diecie.
najgorsze są kanapki bezmasłowe, a że masła nie wolno to zamiast niego polecam Florę w żółtym opakowaniu. jest naprawdę zjadliwa a przeznaczona właśnie dla osób z nietolerancją białka krowiego.

trzymaj się dzielnie! :tak:
 
paczuszek - moja mala ma dokladnie takie same objawy

Ktos wie czy to skaza? Od kilku dni nie jem nic z bialkiem mleka i wydaje sie byc lepiej ale pediatra powiedzial ze dopiero po kilku tygodniach beda efekty
 
Kilka tygodni po porodzie czesto nagle wysypuje maluszkow taka kaszka, czerwone krosteczki. To najczescie otwieraja sie pory gruczolow i nie jest to skaza. Najczescie po ok tygodniu zanika.
Skaza bialkowa wystepuje najczesciej na policzkach, glownie w okolicy ucha i na samych policzkach. Krosteczki zlewaja sie i tworza czerwona i luszczaca sie powierzchnie. Bardzo czesto swedzi. Ale nie jest to oczywiscie regula. Moja corka dostala nagle wysypki kolo ucha i na powiekach. Strasznie tarla oczka. Teraz na powiece nie ma, ale na polikach niestety jest. Reakcja alergiczna moze sie utzrymywac nawet do dwoch tygodni. Najgorsze reakcje powoduje samo mleko. Przetwory troche mniej, ale to tez jest sprawa indywidualna.
 
u nas skaza pojawila sie na policzkach, za uszami, na pleckach, przedramieniach, brzuszku i nozkach...jednym slowem-cale cialko... zmienilysmy mleko na bebilon pepti II, dostalysmy rozne masci (oddzielnie na glowke i reszte cialka) i powoli wszystko wraca do normy. Moja corke urodzila sie z rumieniem noworodkowym ktory miala na oczku (bylo czerwone i zapuchniete, ze oczko ledwo otwierala)...
skaza wyglada tak jak opisuje to Nonek. Jest to swedzace (moja Oliwka strasznie sie drapie i pomimo regularnie obcinanych paznkietek jest strasznie podrapana-ma normalnie takie slady jakby ja kot podrapal)
 
u Piotrusia wysypka z buźki schodziła 1,5 miesiąca po odstawieniu przeze mnie produktów pochodzenia krowiego
 
dziewczyny nie martwicie sie na zapas,to nie koniecznie musi byc skaza bialkowa,tylko lekka nietolerancja bialka krowiego.moj filip dostal wysypki chropowatej wysypki na policzkach,za uszami,na brawiach i szyji,i do tego doszla ciemianiucha,ktora jest podbno scisle z tym zwiazana,ponadto cala jego skórka byla jakby wysuszona. odstawilam produkty pochodzenia krowiego,przestalam uzywac mydla,kapie tylko w oilatum i myje mydlekiem Ivostin (tzw.mydlo bez mydla),w cialko smaruje kramaem EMOLIUM (zwylky krem,bez recepty) - to wszytsko doardzil specjalista nenatolog. po 2 tygodniach skórka byla czysciutka i nawilzona, nie ma sladu po wysypce. dalej nie jem bialka krowiego,uzupelniam diete w wapń (1g na dobe, ale mysle,ze za jakis czas sprobuje powoli w malych ilosciach wprowadzac mleczne produkty,w cielecina i wolowina poczekam. teraz kąpie malego w oilatum i niczym nie smaruje,skorka rewelacja a dzidzia pachnąca:))))))
 
reklama
witam!kochane tak to czytam i zastanawiam sie czy moj synus nie ma skazy białkowej...po porodzie mial uczulenie na buzce potem to znikneło ale teraz znowu ma buzke w krosteczkach..własiwie to wyglada jak malutkie pryszcze lekko zaczerwienione hyymmm i nie wiem co robic..
 

Podobne tematy

Do góry