reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SKAZA BIAŁKOWA ;(

jeśli chodzi o danonki to większość lekarzy uważa je również za "syf"...są po prostu niezdrowe!!!!

Najlepiej podać jogurt naturalny i dodać owoce...a nie danonki bez żadnych wartości odżywczych...

Swoją drogą...dlaczego upierasz się przy danonkach zamiast zdrowszym naturalnym jogurtem z owocami...? Ciekawi mnie argument...

Owszem, matki podają danonki,bo reklama dźwignią handlu :D

Można podać jogurt dla niemowląt na próbę...np. Misiowy jogurcik z Nestle..
 
Ostatnia edycja:
reklama
jeśli chodzi o danonki to większość lekarzy uważa je również za "syf"...są po prostu niezdrowe!!!!

Najlepiej podać jogurt naturalny i dodać owoce...a nie danonki bez żadnych wartości odżywczych...

Swoją drogą...dlaczego upierasz się przy danonkach zamiast zdrowszym naturalnym jogurtem z owocami...? Ciekawi mnie argument...

Owszem, matki podają danonki,bo reklama dźwignią handlu :D

Można podać jogurt dla niemowląt na próbę...np. Misiowy jogurcik z Nestle..
witaj
ja nie kieruje sie reklamami lecz opinia znajomych którzy sami maja dzieci
jezeli okaze sie zeczywiście ze danonki to taki "syf" to poprostu nie bede ich kupowac w przyszłośći - chciałam tylko zapytac

ja narazie nie podaje jeszcze jogurtów mojej córci chciałam sie dowiedziec od kiedy mozna juz podawac :-)
 
U dzieci zdrowych około roku wprowadza się powoli produkty mleczne.

U dzieci ze skaza białkową, około 3 roku skaza przeważnie mija.


Podajemy dzieciom krowi mleko, od dawna, bo nie było nic innego... Ale to wcale nie znaczy, że jest ono dobre :sorry:

Moja opinia co do danonków nie jest odosobniona :sorry: A znajomi, cóz nie zawsze mają rację :sorry: Najlepiej kierować się własnym zdrowym rozsądkiem :tak:
 
Na danonkach czy bakusiach jest informacja od jakiego wieku można podawać (chyba właśnie od 3 lat).
Wystarczy skład przeczytać- cukier i nic sensownego. Jedni pediatrzy mówią żeby dawać, inni żeby nie.
Lepiej kupić jogurcik dla dzieci (nestle czy bobovita), albo próbować z jogurtem naturalnym.
Zdziwiłam się, bo właśnie przeczytałam że od 10. miesiąca można podawać actimelki czy właśnie danonki :/ W gazecie o dzieciach. Hmmm, ja jednak wolę być "przewrażliwioną" mamą niż takie coś małej dawać.
Są też mamy co niemowlakom dają dorosłe zupy i dzieci żyją, ale czy to dobrze że karmią dzieci konserwantami i wzmacniaczami smaku?? Na pewno nie...
 
Ja mam dziecko ze skazą i z AZS, za tydzień skończy 3 lata. Z alergii wyleczyła się jakieś pół roku temu, teraz pije normalne mleko i nic jej nie jest ale jak tylko zje danonka lub serek homogenizowany to od razu ma wysypkę. Rozmawiałam z alergologiem, który powiedział że najlepiej podawać jak najmniej przetworzone produkty np jogurt naturalny albo chudy twaróg. Są też takie desrki z bobovity chyba z twarożkiem czy jogurtem, można od tego zacząć.
 
a kiedys wogóle nie było mleka modyfikowanego dzieci piły mleko krowie i "zyły "
pediatra "mówi ksiazkowo " a dziecko to "zycie "
wiec ja biore na pediatre poprawke:baffled::tak:

Ale kiedyś nie było chorób nowej generacji czyli czytaj alergii.
Chcesz podać dziecku danon ? podaj .... nie nasza sprawa czym trujesz dziecko, gdyż do zdrowych to na 100% nie należy. Zadajesz pytania, otrzymujesz odpowiedzi i jeszcze się spierasz, a ja Ci powiem, że dziewczyny mają 100% racji .... ja również mam dziecko alergiczne ,AZS, i skaza białkowa ... za Chiny nie dałabym mu jogurtu wiedząc, że ma uczulenie na białko. Po co mamy się oboje męczyć ? ja starając się mu ulżyć w świądzie a on z odparzeniem pupy spowodowanym alergią oraz suchą i swędzącą skorupą tylko po to by zjadło coś czego jeść nie powinno ale mama uważa, że skoro kiedyś serwowano mleko krowie niemowlakom i daje się teraz dzieciom chemie w postaci Danonków, przy których sam producent zaleca spożywkę od 3 r.ż ... to ja cię przyznam do reszty nie rozumiem.

Dodam jeszcze raz: zależy Ci widzę niezmiernie na podaniu chemii dziecku, podaj na własne ryzyko .... tutaj Ci raczej nikt tego pomysłu nie zaaprobuje i to w dodatku u dziecka ze skłonnością do alergizacji na dany składnik.
 
Mój brat również miał skazę białkową i z tego co pamiętam,to nie podawaliśmy mu żadnej rzeczy bez wcześniejszego uzgodnienia z lekarzem. Oczywiście był a diecie bezglutenowej,więc żadnych jogurtów.
 
jeśli chodzi o danonki to większość lekarzy uważa je również za "syf"...są po prostu niezdrowe!!!!

Najlepiej podać jogurt naturalny i dodać owoce...a nie danonki bez żadnych wartości odżywczych...

Swoją drogą...dlaczego upierasz się przy danonkach zamiast zdrowszym naturalnym jogurtem z owocami...? Ciekawi mnie argument...

Owszem, matki podają danonki,bo reklama dźwignią handlu :D

Można podać jogurt dla niemowląt na próbę...np. Misiowy jogurcik z Nestle..

Zgadzam się, danonki to chemia i za nic nie podałabym je dziecku! Sama unikam tej firmy jak ognia!
Misowy jogurcik? Drogie mamy, przeczytajcie skład! Skrobia modyfikowana dla niemowlaka! Przecież ona zakleja dosłownie jelita, poza tym jogurt należy kupować z krótką data ważności, bo wtedy wiemy, że rzeczywiście są tam dobroczynne bakterie.
Na początek polecam jogurt naturalny, ewentualnie z dodatkiem świeżych owoców.
Nie ulegajcie reklamom!
 
Odświeżę wątek, bo kuzynka dawała dziecku acidolac junior. Z tego, co mówił mi lekarz, to acidolac nie zawiera białek mleka krowiego. Wiec nie powinno być problemu, jeśli dziecko jest uczulone na te białka… Ale faktycznie - w ulotkach wszystko jest napisane.
 
reklama

Podobne tematy

Do góry