reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SKAZA BIAŁKOWA ;(

A ja proponuję poprosić swojego pediatrę o skierowanie do alergologa.Jeżeli jest śluz w kupie,to wskazuje na to,że jest to jakichś rodzaj alergii pokarmowej np. na mleko krowie.Wprawdzie do alergologów jest zawsze mnóstwo ludzi,ale to najrozsądniejsze rozwiązanie.
 
reklama
:happy:Czy ktos moze mi powiedziec co jesc jak karmi sie piersia dziecko ze skaza bialkowa?Lekarka powiedziala mi ze musze wyeliminowac bialko krowie i jego przetwory.A co z mlekiem kozim?Powiedziala ze mleko krowie moge zastapic mlekiem migdalowym, ryzowym,kokosowym.Czy to napewno jest ok?
:cool:A co z piciem herbatki Hip dla kobiet karmiacych?
W zasadzie to chyba najlepiej nic nie jesc?
Nie chcialabym stracic mleka bo mleko matki jednak jest najlepsze dla dziecka.
Dzieki z gory za posty;-)
 
Na mleko kozie radzę uważać,często też uczula,tak samo sojowe(choć ja piłam i piję sojowe nadal,a małemu nic nie jest)
Wbrew pozorom,mozna jeść wiele rzeczy,trzeba też próbować,bo dzieci reagują różnie.
Ja nie mogę jeść jajek,przetworów mlecznych,kakao,bananów,cytrusów,produktów z glutaminianem sodu(zupki,sosy,Warzywko itp.)
Trzeba dokładnie czytać etykiety produktów,mleko może być ukryte w pieczywie,wędlinie,ciastach,pasztetach itp.
Hrbatki Hipp,jak najbardziej dozwolone.
Skaza bia?kowa - Niemowlak
Skaza białkowa - Atopowe Zapalenie Skóry
Dieta eliminacyjna - Atopowe Zapalenie Skóry
No i bądż dobrej myśli,da sie przeżyć!:-D:tak::-D
 
Dzieki za odpowiedz.Staram sie czytac etykiety na produktach ale czy oprocz nazwy mleko jest jakas inny szyfr ktory moglby mnie zmylic?
Wiem moze to glupie pytanie ale juz mi sie metlik robi od tego czytania etykietek
Z gory dzieki
 
Dzieki za odpowiedz.Staram sie czytac etykiety na produktach ale czy oprocz nazwy mleko jest jakas inny szyfr ktory moglby mnie zmylic?
Wiem moze to glupie pytanie ale juz mi sie metlik robi od tego czytania etykietek
Z gory dzieki
Kochana to nie głupie pytanie,ja tez miałam mętlik i byłam mocno zdołowana,ale poradzisz sobie,zobaczysz.Po paru tygodniach dochodzi sie do takiej wprawy,że szok.Do tej pory Pani w znajomym sklepie patrzy na mnie jak na kosmitkę....
Na etykietach może być serwatka z mleka,mleko w proszku,masło itp.
Na zbyt dużą ilość konserwantów też zwracaj uwagę.Mogą(ale nie muszą) zaostrzac objawy alergii).
I nie daj się zwariowac,ja parę razy skusiłam się np. na kawałek jabłecznika,mały miał kilka krostek,ale zeszło.Grunt to nie przesadzć.
 
:szok:Dla mnie to jest metlik, szczegolnie ze mieszkam w Wielkiej Brytanii i z tymi oznaczeniami na produktach czasem ciezko dojsc do ladu.Ostatnio zaczelam kupowac produkty w sklepie ze zdrowa zywnoscia i np kupilam mleko migdalowe gdzie jego sklad nie zawiera mleka, a gdy czytasz dalej wartosc odzywcza to pisze ze zawiera 0,9 bialka. Wiec skad to bialko? z migdalow?
Zastanawiam sie czy gluten tez odzucic?
W zasadzie ja nie jestem pewna czy to napewno skaza bowiem ta wysypka jest tylko na buzi, ale nie przekonam sie jak nie zejdzie.Na poczatku lekarka powiedziala ze to tradzik niemowlecy teraz ze raczej skaza.Sama juz nie wiem.
Tu natomiast lekarze nic nie mowia, tylko przepisuja coraz to lepsze-ponoc mascie.Dlatego postanowilam ich olac.
Moj pierwszy syn nie mial nic.
A propo Warzywka tez nie mozna uzywac?A co z sola i cukrem?
A czy jesz paluszki, pieczywo?
 
Witam!!! Moj maly ma 7 ms i 4 dni. Do tej pory karmiony byl piersia. Miesiac temu rozszerzylismy mu diete a takze podalismy mu na noc butle. Okazalo sie ze jest uczulony na mleko krowie:( Od tygodnia nie dostaje juz butli powrocilismy do piersi na noc. Nadal jest jednak wysypka na buzce. Prosze powiedzcie mi jak dlugo moze sie ona utrzymac? Z tego tez powodu niestety musze zastosowac diete aby maly nie mial uczulenia co wczesniej nie bylo koniecz\ne tylko tyle ze nie pilam mleka (troszke do kawy)/ . Poradzcie mi prosze co robic. I co on moze tak naprawde jesc? Moze wrocic musze do poczatku i podawac kazda potrawe osobno pokolei. Teraz on praktycznie juz jadl bardzo duzo roznych potraw:( Rece opadaja prosze o pomoc:)
 
Witam !
Mam małe załamanie. Nasz bobasek ma skażę białkową, choć karmię piersią :( Czy mogłybyście napisać co wicie o tym ?
 
reklama
HEJ.U mojego Dominika też lekarka stwierdziła skazę białkową,choć karmię go piersią,ja również sie załamalam kiedy mi o tym powiedziano,ale naprawdę nie ma co się martwić.Moja pediatra mówi ze skaza może być wynikiem tego,ze zbyt dużon mlecznych przetworów spożywa kobieta w czasie karmienia.Dlatego zaleciła mi dietę zupełnie bazmleczną i coż nie nasila się ta skaza a ja nadal karmię piersią (czasem zdarza mi sie nawet zjeść coś mlecznego).Wiele dzieci ma skazę białkową i nie jest to raczej powód do zmartwień,tak naprawde to najciężej jest wytrzymać bez tych mlecznych rzeczy bo dieta kobiety karmiącej jest uboga bo nie wszystko można jeść,a tu jeszce rezygnować ze serków itp,ale da się wytrzymać.Dla mnie wazne jest to,że mogę mimo wszystko karmić i nie musze podawać małemu tego śmierdzącego mleka;-).Troche się rozpisałam:-)Pozdrowionka
 

Podobne tematy

Do góry