reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa

Mi mama piecze szrlotkę i ciasto z brzoskwiniami na samych żółtkach - pyszne są:tak:Pierożki też mi robi bez mleka z kapustką. Smakuja zupełnie normalnie.
A ostatnio zacząlismy z mezem kupować lody sorbetowe z Grycana. Polecam:-)
 
reklama
nie jedząc nabiały, jajek, ryb, to coś poza dżemem (tylko jaki wolno?) i wędliną naturalną można zjeść na śniadanie czy kolację ???
od dwóch tygodni jem rano i wieczorem kanapki z szynką i pomidorem albo papryką i już na nie patrzeć nie moge pomału
a w tym czaie mąż zajada się białym serkiem, jogortami, potem zagryza czekoladowym wafelkiem a mnie ślina zalewa :-(
 
Katerinka, mnie powiedziała pediatra, że jajka to nie jest białko krowie i niby skaza się tylko tego tyczy i jajka można jeść. To, że często jest uczulenie na jajka też, to inna sprawa, ale niby na pomidory też... :sorry2: Jak Filip miał podejrzenie skazy to jadłam dużo jajek właśnie, jajecznicę na śniadanie albo np mus jabłkowy lub gruszkowy. Dżem malinowy podobno nie uczula. Kurczę, domyślam się, że jest Ci ciężko, ja sama przechodziłam przez to przez chwilę ale zrezygnowałam tylko z mleka i mlekopochodnych, jadłam pomidory, truskawki itd.

Margana sorbety z grycana są super, popieram, ostatnio zajadałam się gruszkowym :-D
 
Katerinka ja jestem na diecie bezmlecznej od 2,5 miesiąca i jakoś daję radę. Polecam ci blog:

Mama na diecie bezmlecznej
Co prawda mam już dość wędlin i mięsa, ale gdyby mi się chciało, mogłabym sobie robić jakieś wegetariańskie potrawy. Prawda jest taka, że wielu rzeczy nie możemy jeść karmiąc piersią a na tej diecie jeszcze więcej ograniczeń. ja unikałam mleka sojowego i koziego, bo czasem potrafi być również na te białka alergia. Powoli jednak będę próbować nabiału, zacznę od jogurtu naturalnego, bo na 100% nie miałam diagnozy skazy białkowej. Małemu jednak skóra się poprawiła i nie miał takich bólów brzucha, ale może to być też zbieg okoliczności :-) A jak u was Ponko?
Margana mnie też zaraziłaś tymi sorbetami, narazie jadłam mango i porzeczkę, wygrywa porzeczka. A pomyśleć, że ngdy nie przepadałam za sorbetami, a jednak na takiej diecie aż się oczy świecą do czegoś takiego.
 
Katerinka, a lubisz płatki owsiane lub kaszę jaglaną, kukurydzianą? Ja robię je na wodzie i dodaję suszone owoce i jabłko lub banana lub inne owoce sezonowe i tak wygląda moje śniadanie od lat, bo ja na mleku po prostu nie lubię, choć Lenka spokojnie nabiał toleruje.
 
Pepsi fajnie, że mi przypomniłaś o tej owsiance na wodzie, iedyś namiętnie jadlam owsiankę z lidla, b.fajną konsystencję miała, bo nie za gruba była. Też lubię z owocami, szczyptą soli i cukru.
A kaszę jaglaną właśnie niedawno kupiłam i zrobie sobie ze śliwkami i rodzynkami na mleku kokosowym albo ryżowym. No i niedługo spróbuję zjeść jogurt naturalny, zobaczymy jak Artur zareaguje?
 
Ostatnia edycja:
OO lubię! Muszę kupić.
Niuniunia ja kupowałam ostatnio w Rossmannie na stoisku ze zdrową zywnością, w dużych marketach typu Real czy Tesco też powinny być, kupowałam też w Makro. Jeśli lubisz kaszę jaglaną, to gotowana na takim mleczku, z owocami jest b.pyszna- zajadałam się tym w święta (uwaga na suszone śliwki! ;-))
 
reklama
No właśnie ja poszukuję nowych dań do jedzonka bo już mam dosyć filetów z kurczaka w każdej postaci... dziś wyczytałam przepis na curry z kalafiorem ale zamiast kalafiora dodam brokuły;) Mam nadzieję, że będzie dobre;p Chcę wypróbować jeszcze przepis na ciasteczka kukurydziane ale stwierdziłam, że od jutra nie jem żadnych słodyczy, jedynie co będę jadła słodkie to galaretkę z truskawkami,bananami i jabłkiem (bez bitej śmietany).
 
Do góry