reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa

dziewczyny a wasze dzieci przy skazie białkowej mieli pierw na buzi chrostki dopiero później na ciałku dalej i w jakim miesiącu się to ujawniło? Kupki też przez to były inne?
 
reklama
Andrzelika mój Artur miał głównie na twarzy (nawet na uszach), szyi, we włosach takie czerwonawe krostki. Kup nie miał innych, ale pewnie przez to, że jadł moje mleko i w nim nie było aż tyle białka mlekaco np.w MM. W kupie może pojawić się śłuz, krew. A jak u was?
 
moja Emilka była cała czerwona, myślałam że ona ma taki kolor skóry ale pediatra powiedział że to alergiczne. pozatym kupki zielone ze śluzem a czasem nawet z krwią. ja też karmiłam i nadal karmię tylko piersią a mała miała ostrą reakcję na białko.
 
ostatnie dwa dni zielona rzadka kupa, a poza tym sucha skóra i drapie się, tak krwi itp nie ma, daje mu bebilon 1 + bebilon pepti pół na pół, bo inaczej nie piję, ale w tym bebilon pepti też jest białko, tyle,że nie ma laktozy ,sacharozy i czegoś tam, ale niby jak dziecko ma skaze to musi pić HA.

A W KTÓRYM MIESIĄCU U WASZYCH DZIECI SIĘ TO UJAWNIŁO?
 
emilce wszystko wyszlo jak miała jakies 5 tygodni. mój mąż jak rozmawiał z lekarzem to on mówił ze w tych mlekach jest białko ale jakies rozbite ze organizm go nie rozpoznaje. Moim zdaniem nie ma sensu jak mieszasz te mleka bo i tak dostaje alergen moze lepiej mieszaj z jakas kaszka smakowa. nie jestem zorientowana w temacie jak karmisz małego ale moze ostatnio zaczał twoj maly jesc wiecej? albo wprowadzilas juz mu cos do diety i na to zareagował? mój synek miał wysypke tylko jak jadl codziennie danio ale juz jak co kilka dni to nie reagował na to zle. moja za nic nie wezmie do ust mleka pepti ale troszke kaszki bananowej na tym mleku zje.
 
nie wprowadzałam nic innego akurat wtedy z 3 tyg nie jadł nic prócz bebilon i w tym czasie wprowadziłam bebilon 2 no i nie mam pojęcia o co chodzi, a w kaszce bananowej też jest chyba MM
 
U nas wysypka pojawiła się jak Mały miał ok.3 tyg. Sucha skóra czy czerwone tzw,lakierowane policzki, to wlasnie częsty objaw alergii na białko mleka krowiego. Nie sądzę, że jest to kwestia nowego mleka, po prostu mleka krowiego w ogóle. Tak jak pisze iwonka w Pepti białko jest tak "pocięte", że organizm nie reaguje na nie uczuleniem, nawet w mlekach HA tak nie jest, także w skazie białkowej nie powinno się stosować mleka HA. Ono jest dla dzieci, które mają np.rodziców alergików i jest spore prawdopodobieństwo, że i u nich może się pojawić alergia.
Andrzelika spróbuj narazie zmniejszać codziennie proporcje między Pepti a zwykłym, oczywiście na rzecz pepti.
tak jak Iwonka pisze, sa zwykłe kaszki ryżowe smakowe (żółte opakowanie) oraz kleik ryżowy i kukurydziany. Może tak spróbuj?
 
dziewczyny mam takie szybkie pytanie do mam z dziećmi ze skazą czy robiłyście torty dzieciom na roczek i jak tak to co dodałyście zamiast mleka a może macie jakieś przepisy na tory bez mleka lub śmietany?? my robimy urodzinki w niedzielę i nie wiem jak się zabrać do tortu
 
reklama
iwonka1985 zamiast kremy mozesz przelozyc biszkopt musem owocowym z dodatkiem galaretki ;-) Moja babcia bardzo czesto robi tort w wersji przelozonej powidlami jabkowymi z dodatkiem galaretki brzoskwiniowej albo pomaranczowej - aby powidla sie zsiadly. Ale tak mozna wiele innych owocy potraktowac :-)
 
Do góry