reklama

skaza białkowa

Temat na forum 'Forum pediatryczne' rozpoczęty przez xxasienkaxx2, 30 Czerwiec 2012.

1. xxasienkaxx2

xxasienkaxx2 MamusiaMichasia:*

Witam, mój synek za kilka dni kończy 7 miesięcy od 3 miesiąca życia jest na bebilonie pepti.właśnie jesteśmy na etapie wprowadzania posiłków stałych jednak od mojego pediatry jednoznacznie nie dowiedziałam się czy wszystko jest dla Michasia bezpieczne, w związku z tym mam pytanie co może jeść dziecko u którego stwierdzono skazę białkową?? czy mogę dodawać np. trochę masełka gotując mu zupkę? itf.

2. Dr Monika Karpińska

Dr Monika Karpińska Expert BB. Pediatra

Jeśli Twój synek ma stwierdzoną tzw skazę białkową to wszelkie produkty zawierające alergeny mleka krowiego ( w tym masło, cielęcina, wołowina, wszelkie przetwory mleczne) mogą spowodować zaostrzenie zmian. Proponuje dodać do zupy łyżeczkę oliwy z oliwek. Wprowadzenie mleka krowiego u dzieci zdrowych zaleca się dopiero w drugim roku życia, u dzieci ze skazą białkową jeszcze później.

3. reklama
  4. zuza8

zuza8 Początkująca w BB

Raczej unikałabym wszystkiego co zawiera nawet śladowe ilości mleka. Trzeba dać dziecku czas żeby wytworzyła się u niego tolerancja na mleko krowie. Teraz na pewno jest jeszcze za małe. Czytałam niedawno że niektóre probiotyki np Latopic wpływają na przyśpieszenie tego procesu. Najlepiej zapytać o to pediatrę

5. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

Poleć forum