reklama

skaza białkowa

Temat na forum 'Forum pediatryczne' rozpoczęty przez xxasienkaxx2, 30 Czerwiec 2012.

 1. xxasienkaxx2

  xxasienkaxx2 MamusiaMichasia:*

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, mój synek za kilka dni kończy 7 miesięcy od 3 miesiąca życia jest na bebilonie pepti.właśnie jesteśmy na etapie wprowadzania posiłków stałych jednak od mojego pediatry jednoznacznie nie dowiedziałam się czy wszystko jest dla Michasia bezpieczne, w związku z tym mam pytanie co może jeść dziecko u którego stwierdzono skazę białkową?? czy mogę dodawać np. trochę masełka gotując mu zupkę? itf.
   
 2. Dr Monika Karpińska

  Dr Monika Karpińska Expert BB. Pediatra

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jeśli Twój synek ma stwierdzoną tzw skazę białkową to wszelkie produkty zawierające alergeny mleka krowiego ( w tym masło, cielęcina, wołowina, wszelkie przetwory mleczne) mogą spowodować zaostrzenie zmian. Proponuje dodać do zupy łyżeczkę oliwy z oliwek. Wprowadzenie mleka krowiego u dzieci zdrowych zaleca się dopiero w drugim roku życia, u dzieci ze skazą białkową jeszcze później.
   
 3. reklama
 4. zuza8

  zuza8

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Raczej unikałabym wszystkiego co zawiera nawet śladowe ilości mleka. Trzeba dać dziecku czas żeby wytworzyła się u niego tolerancja na mleko krowie. Teraz na pewno jest jeszcze za małe. Czytałam niedawno że niektóre probiotyki np Latopic wpływają na przyśpieszenie tego procesu. Najlepiej zapytać o to pediatrę
   
 5. Bestyja :P

  Bestyja :P Administrator Członek załogi

  Najlepsze odpowiedzi:
  1

Poleć forum