reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skaza białkowa

xxasienkaxx2

MamusiaMichasia:*
Dołączył(a)
13 Sierpień 2011
Postów
1 203
Miasto
Poznań
Witam, mój synek za kilka dni kończy 7 miesięcy od 3 miesiąca życia jest na bebilonie pepti.właśnie jesteśmy na etapie wprowadzania posiłków stałych jednak od mojego pediatry jednoznacznie nie dowiedziałam się czy wszystko jest dla Michasia bezpieczne, w związku z tym mam pytanie co może jeść dziecko u którego stwierdzono skazę białkową?? czy mogę dodawać np. trochę masełka gotując mu zupkę? itf.
 
reklama
Jeśli Twój synek ma stwierdzoną tzw skazę białkową to wszelkie produkty zawierające alergeny mleka krowiego ( w tym masło, cielęcina, wołowina, wszelkie przetwory mleczne) mogą spowodować zaostrzenie zmian. Proponuje dodać do zupy łyżeczkę oliwy z oliwek. Wprowadzenie mleka krowiego u dzieci zdrowych zaleca się dopiero w drugim roku życia, u dzieci ze skazą białkową jeszcze później.
 
Raczej unikałabym wszystkiego co zawiera nawet śladowe ilości mleka. Trzeba dać dziecku czas żeby wytworzyła się u niego tolerancja na mleko krowie. Teraz na pewno jest jeszcze za małe. Czytałam niedawno że niektóre probiotyki np Latopic wpływają na przyśpieszenie tego procesu. Najlepiej zapytać o to pediatrę
 
Do góry