reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza

emka__25

Aktywna w BB
Dołączył(a)
7 Grudzień 2010
Postów
72
Miasto
Lublin
Okazalo sie ze moj syn ma skaze Mial kupki ze sluzem i takie luzniejsze i wysypke Karmie piersia, od czwartku nie jem nabialu, wysypka przybladla ale kupki wraz luzne juz prawie bez sluzu, pediatra mowila ze trzeba czasu zeby moj organizm i syna sie oczyscil ale zapomnialam zapytac ile czasu musi uplynac Wiecie moze?
 
reklama
To prawda. Alergen może występować nawet dwa tygodnie. Ja oprócz diety eliminacyjnej brałam jeszcze preparaty z wapnem i witaminami dla kobiet karmiących piersią - żeby uzupełniać niedobory składników mineralnych w związku z eliminowaniem nabiału z diety. Nie należy jednak brać takich preparatów na własną rękę tylko uzgodnić to z lekarzem. Po pewnym czasie pewnie sam zaleci zaopatrzenie się w dodatkowe "witaminy itp
Ja karmiłam piersią 9 miesięcy i moje "wyrzeczenie" opłaciło się - synek ma obecnie 15 miesięcy i powolutku wprowadzam do jego diety rożne pokarmy. wysypka i różne przykre objawy ustępiły prawie całkowicie. Jest na mleku bebilon Pepti 2.:-)
80 % dzieci wyrasta ze skazy - trzymam kciuki za Ciebie i za dzidziusia - na pewno wszystko się uda :tak::tak::tak:
 
jest dokładnie tak jak pisza dziewczyny, alergen utrzymuje się w organizmie ok 2 tyg. przy alergii pokarmowej mozna podawać dziecku probiotyki przeznaczone dla alergików, ja podawałam córce akurat latopic, ale to trzeba zawsze skonsultować z pediatrą.
 
Witam i potwierdzam, conajmniej 2 tygodnie trzeba sobie dać żeby ocenić czy dieta ma jakiś sens-o ile dieta jest prawidłowa i naprawdę bezmleczna. Ja przeszłam na taka dietę w pierwszych tygodniach życia mojej córki i efekty były dość szybkie, ale jak była starsza i miała uczulenie na mandarynki to wysypka schodziła ze 3 tygodnie mimo maści ze sterydem.
Latopic tez stosowałam, choć najlepiej ponoć u dzieci do 2 roku życia.pozdr
 
Probiotyk na pewno nie zaszkodzi - a co do diety, musimy uważnie obserwować wszystkie objawy, to trochę błąkanie się w ciemnościach, ale zawsze można skorzystać z pomocy lekarza albo jakiegoś dobrego artykułu, baza wiedzy Latopica jest bardzo pomocna - tutaj w pdf.
 
reklama
Do góry