reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skierowanie do szpitala tydzień przed terminem porodu

Dołączył(a)
28 Maj 2019
Postów
11
Hej, w poniedziałek mam wizytę do mojego lekarza prowadzącego który już mnie poinformował że dostanę skierowanie do szpitala na środę 26 lutego ze względu na podwyższone ciśnienie będzie to 39tydzień ciąży i zastanawiam się czy będą wywoływać poród wcześniej czy może będę pod obserwacją do planowego terminu. Zastanawiam się czego mogę się spodziewać ;)któraś z was może była w takiej sytuacji ?
 
reklama
Pewnie wszystko zalezy od tego jakie cisnienie bedziesz miec. Jak bedzie ok i ktg tez bedzie ok to raczej nie beda sie spieszyc.
 
Hej, w poniedziałek mam wizytę do mojego lekarza prowadzącego który już mnie poinformował że dostanę skierowanie do szpitala na środę 26 lutego ze względu na podwyższone ciśnienie będzie to 39tydzień ciąży i zastanawiam się czy będą wywoływać poród wcześniej czy może będę pod obserwacją do planowego terminu. Zastanawiam się czego mogę się spodziewać ;)któraś z was może była w takiej sytuacji ?
Ja miałam tak samo. Najpierw badanie, ktg. Później dadzą leki na obniżenie i zobaczą jak reagujesz. Ktg 3x dziennie. Jeśli wszystko będzie dobrze pewnie będą czekać jak najbliżej terminu, no chyba że samo się zacznie. Jeśli coś się zacznie dziać, zły zapis ktg, przeplywy to cesarka na już.
Mi wywołali 2dni przed terminem, bo wtedy akurat był mój lekarz prowadzący ciąże. Ciśnienie się jeszcze utrzymuje po porodzie :/
 
Ja byłam w podobnej, generalnie to zależy od sytuacji, ciśnienie miałam dobre jednak, a okazalo sie ze jest mało wod plodowych i do szpitala poszłam w sobote, a w pon dali mi balonik i we wtorek urodziłam.
Hej, w poniedziałek mam wizytę do mojego lekarza prowadzącego który już mnie poinformował że dostanę skierowanie do szpitala na środę 26 lutego ze względu na podwyższone ciśnienie będzie to 39tydzień ciąży i zastanawiam się czy będą wywoływać poród wcześniej czy może będę pod obserwacją do planowego terminu. Zastanawiam się czego mogę się spodziewać ;)któraś z was może była w takiej sytuacji ?
 
Ja miałam tak samo. Najpierw badanie, ktg. Później dadzą leki na obniżenie i zobaczą jak reagujesz. Ktg 3x dziennie. Jeśli wszystko będzie dobrze pewnie będą czekać jak najbliżej terminu, no chyba że samo się zacznie. Jeśli coś się zacznie dziać, zły zapis ktg, przeplywy to cesarka na już.
Mi wywołali 2dni przed terminem, bo wtedy akurat był mój lekarz prowadzący ciąże. Ciśnienie się jeszcze utrzymuje po porodzie :/

Mam nadzieje że obejdzie się bez wywoływania, z tego co mi wiadomo to nic fajnego to nie jest i jest bolesne..
 
To na prawde zależy, nie nastawiaj sie negatywnie. Owszem są osoby ktore źle reagują na oksytocyne i maja mocne bolesne skurcze, a i tak brak postepu porodu, a ja np miałam balonik ktory nic nie bolał, zrobił mi 6cm rozwarcia, czyli wiecej jak połowe roboty, a skurcze zaczęły sie same w nocy i urodziłam rano, nie było tak źle. Zresztą jesli bedziesz miec problem z cisnieniem wysokim to wątpię ze beda sie bawic w wywolywanie, cc zrobia bo to ryzyko naturalnie rodzic przy wysokim cisnieniu.
Mam nadzieje że obejdzie się bez wywoływania, z tego co mi wiadomo to nic fajnego to nie jest i jest bolesne..
 
To na prawde zależy, nie nastawiaj sie negatywnie. Owszem są osoby ktore źle reagują na oksytocyne i maja mocne bolesne skurcze, a i tak brak postepu porodu, a ja np miałam balonik ktory nic nie bolał, zrobił mi 6cm rozwarcia, czyli wiecej jak połowe roboty, a skurcze zaczęły sie same w nocy i urodziłam rano, nie było tak źle. Zresztą jesli bedziesz miec problem z cisnieniem wysokim to wątpię ze beda sie bawic w wywolywanie, cc zrobia bo to ryzyko naturalnie rodzic przy wysokim cisnieniu.
U mnie po cewniku to był horror. Cały czas na łóżku porodowym 18h plus oksytocyna, skończyło się cc. Inne kobiety znosiły tak jak Ty. Także nie ma co się nastawiac, bo to indywidualna sprawa. Ale jak widać im moje bardzo wysokie ciśnienie przy tym co się tam działo nie przeszkadzało. Teraz są nastawieni na porody naturalne, CC w ostateczności, co dla mnie jest chore.

Tak serio nikt nie powie co tam będzie. Dziewczyna obok mnie urodziła w godzinę, nawet nie wiedzac kiedy to się zaczęło. Wszystko jest do przeżycia, ale za to jaka nagroda :D
 
To na prawde zależy, nie nastawiaj sie negatywnie. Owszem są osoby ktore źle reagują na oksytocyne i maja mocne bolesne skurcze, a i tak brak postepu porodu, a ja np miałam balonik ktory nic nie bolał, zrobił mi 6cm rozwarcia, czyli wiecej jak połowe roboty, a skurcze zaczęły sie same w nocy i urodziłam rano, nie było tak źle. Zresztą jesli bedziesz miec problem z cisnieniem wysokim to wątpię ze beda sie bawic w wywolywanie, cc zrobia bo to ryzyko naturalnie rodzic przy wysokim cisnieniu.

No zobaczmy jak to się potoczy wszystko, co szpital to też inne metody , także tylko mam nadzieje że jak będzie dobrze wszystko to do planowego terminu dadzą szanse małemu samemu wyjść ;)
 
reklama
No zobaczmy jak to się potoczy wszystko, co szpital to też inne metody , także tylko mam nadzieje że jak będzie dobrze wszystko to do planowego terminu dadzą szanse małemu samemu wyjść ;)
Może być tak, że jak będzie wszystko ok to jeszcze Cię do domu wypiszą
 
Do góry