reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sklejka

Dołączył(a)
15 Wrzesień 2011
Postów
1
Witam serdecznie. Proszę o pomoc. U mojego rocznego synka stwierdzono sklejke. Skierowano mnie do chirurga który naciągnął skórke i kazał to robić w domu po kąpieli. Powiedział że to nie będzie bolało a synek nie daje się dotknąć i krzyczy. Co mam robić? Naciągać mu na siłę? Czy mogę mu czymś smarować? Końcówkę siusiaka ma bardzo czerwoną. Boje się że zrobię mu krzywdę :(
 
reklama
Witam serdecznie. Proszę o pomoc. U mojego rocznego synka stwierdzono sklejke. Skierowano mnie do chirurga który naciągnął skórke i kazał to robić w domu po kąpieli. Powiedział że to nie będzie bolało a synek nie daje się dotknąć i krzyczy. Co mam robić? Naciągać mu na siłę? Czy mogę mu czymś smarować? Końcówkę siusiaka ma bardzo czerwoną. Boje się że zrobię mu krzywdę :(

nigdy w życiu tego nie rób na siłę,bo poleje się krew ! zapytaj pediatrę o maść,bo już są dostępne takie które ułatwiają odklejanie się skórki
 
Witam,
Nie napisała Pani w jakim wieku jest synek, a to często ma znaczenie, ponieważ bywa tak, że w miarę rozwoju dziecka problem mija samoistnie i nie jest konieczna żadna drastyczna terapia. Również odradzam ściąganie napletka "na siłę", szczególnie, jeśli dziecko się broni - jedyne, co można zrobić, to zachęcać synka, aby podczas kąpieli robił to sam, ponieważ on czuje, kiedy staje się to bolesne, a jednocześnie delikatnie rozciąga napletek. Życzę powodzenia!
 
Do góry