reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skóra dziecka AZS

Barcelona356

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Grudzień 2018
Postów
51
Córka 4 lata, od małego ma problem z skórą ciała. Dermatolog stwierdziła jak była mała że od jedzenia ale raczej od jedzenia to nie jest. Myślę że jest to AZS. Podsyłam zdjęcie.
Zawsze plamki się pojawiają gdy jej kupie jakiś żel do mycia zapachowy, kulkę do kapieli. Moje pytanie jaki krem/emulsje polecacie na tego typu skore? Miałam już emolium, ziaja ale chciałam poznać Wasze sprawdzone kremy na to. Zaznaczę że plama jest zawsze sucha i czerwona ale nie swedzi. Nie zawsze też jest. Miała spokój przez ponad rok i znowu się pojawiła.
 

Załączniki

  • 20230705_205158.jpg
    20230705_205158.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 189
reklama
Jeśli to AZS to jest od jedzenia. Coś uczula dziecko. Pytanie co. Dieta ślicznie można to wyregulować. No i jeśli masz stolika w domu, to żadne zapachowe kremy i żele, a kosmetyki dla dzieci z taką skóra. Każde dziecko inne i co innego pomaga. U nas sprawdziły się kosmetyki z La Roche lipikar light, lipikar baume, syndet do mycia, krem bambino w metalowym różowym pudełku. Polecone przez pediatrę. Sprawdzone o rzeczywiście pomagają dla atopikow super. Jak zaczynaliśmy, to ceny były znośne. Dziś dzieciaka już 4 i 5 lat. Możemy stosować micelarki z Nivea, z tej białej serii, ale niebieska od czasu do czasu też wchodzi w grę. Tylko bardzo pilnuje, co dzieci jedzą. No i skoro płyny, to też proszek do prania. Nie może być normalny. U mnie od wielu lat króluje lovela. Jedno powiem. Nigdy tak wielkiej zmiany nie mieliśmy. Reagowałam od razu. Jeśli to AZS to trzeba natłuszczać. Bo jeśli zacznie pękać, to będzie bolało.
 
Do góry