reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skóra glowy

Tulcia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Maj 2020
Postów
3 140
Miasto
Śląsk
Cześć, mam problem ze skórą główki u mojej 10 tygodniowej córeczki. Pediatrę mamy w tym tygodniu, wcześniej tez pojawiały się takie plamy na skórze główki, ale przechodziło. Nie wiem czy to ciemieniucha, czy alergia pokarmowa. Skóra twarzy, brzuszek, raczki nóżki czyste żadnej wysypki ani plam, ale na gorze czoła i boki główki są suche i mamy czerwone plamy. Nie wiem czy to może być alergia na jajka i nabiał czy tak po szamponie z ziaji na ciemieniuche. Nie mam pomysłu:(

czy któraś z Was z maluchem miała podobnie? Z kupkami u nas tez ok, karmie kpi wiec nie ma śluzu czy krwi, kupki są 2-3 razy dziennie.

czym najlepiej myć główkę u niemowlaka?
 

Załączniki

  • BD42E3CB-8175-4E74-B493-23AC59B78180.jpeg
    BD42E3CB-8175-4E74-B493-23AC59B78180.jpeg
    1,7 MB · Wyświetleń: 94
  • 6A005E27-C979-469D-9E60-58923A80B425.jpeg
    6A005E27-C979-469D-9E60-58923A80B425.jpeg
    1,6 MB · Wyświetleń: 86
  • BF62F852-E3D0-492B-8E52-F871B7474E5C.jpeg
    BF62F852-E3D0-492B-8E52-F871B7474E5C.jpeg
    1,4 MB · Wyświetleń: 274
reklama
Mi to wygląda na pozostałość ciemieniuchy.
Ewentualnie do sprawdzenia na czym śpi (bo głowa będzie miała kontakt z materacem/poduszką).

Ja bym odstawiła zupełnie kosmetyki do głowy.
 
Myć wodą. Jeśli uznasz, że to za mało to np. z emolium emulsja do kąpieli. Przed kąpielą jakoś godzinę przed bym posmarowała jakimś tłustym kremem linomag zielony na przykład. Mi to pomagało i dzięki temu syn obył się bez cirmieniuchy. Jak najmniej kosmetyków dla takiego maluszka.
 
Mi to wygląda na pozostałość ciemieniuchy.
Ewentualnie do sprawdzenia na czym śpi (bo głowa będzie miała kontakt z materacem/poduszką).

Ja bym odstawiła zupełnie kosmetyki do głowy.
Dzieki za informacje, zwrócę uwagę na materacyk! Może faktycznie tez dodatkowo wysusza ten szampon. Rozumiem, ze najlepiej jeżeli Nie ma mocniej ciemieniuchy niczym główki nie myć tylko czystą wodą? To moje pierwsze dziecko i jestem Zielona 🙁
 
Myć wodą. Jeśli uznasz, że to za mało to np. z emolium emulsja do kąpieli. Przed kąpielą jakoś godzinę przed bym posmarowała jakimś tłustym kremem linomag zielony na przykład. Mi to pomagało i dzięki temu syn obył się bez cirmieniuchy. Jak najmniej kosmetyków dla takiego maluszka.
A co ze cała skóra? Wydaje mi się, ze tez jest lekko sucha i balsamujemy córkę raz w tygodniu mleczkiem do ciała z bobini. Staram się używać jak najmniej kosmetyków, żadnych płynów do kąpieli małej nie podaje. Myśle jedynie nad krochmalem czy czasem nie spróbować dodawać do wody
 
Myć wodą. Jeśli uznasz, że to za mało to np. z emolium emulsja do kąpieli. Przed kąpielą jakoś godzinę przed bym posmarowała jakimś tłustym kremem linomag zielony na przykład. Mi to pomagało i dzięki temu syn obył się bez cirmieniuchy. Jak najmniej kosmetyków dla takiego maluszka.
Jeszcze mam pytanko, czy jak używałaś zielonego linomagu godzinę przed kąpielą synka to samo umycie tylko wodą główki dawało radę? Martwię się, ze zwykła woda nie da rady wymyć tłustych pozostałości po kremie
 
@Tulcia Na Twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Pozostaje jedynie metoda prób i błędów - aż znajdziesz najlepsze dla Was rozwiązanie.
Ja bym zaczęła od wyeliminowania wszystkiego, co potencjalnie może uczulać kontaktowo - przede wszystkim kosmetyki. Słyszałam, że Bobini potrafi uczulać. Ziaję też bym odstawiła.
Jeśli nie ma zmian na ciele - to krochmal jest zbędny.
 
@Tulcia Na Twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Pozostaje jedynie metoda prób i błędów - aż znajdziesz najlepsze dla Was rozwiązanie.
Ja bym zaczęła od wyeliminowania wszystkiego, co potencjalnie może uczulać kontaktowo - przede wszystkim kosmetyki. Słyszałam, że Bobini potrafi uczulać. Ziaję też bym odstawiła.
Jeśli nie ma zmian na ciele - to krochmal jest zbędny.
Dzieki wielkie tak tez zrobię 👍🏻👍🏻
 
reklama
Sprawdź skład Ziaja - jeśli masz tam DMDM Hydantoina - to jest to pochodna formaldehydu i może źle wpływać na kondycję skóry.
 
Do góry