reklama

skracanie się szyjki maicy

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez RoKsana3006, 3 Wrzesień 2016.

1. RoKsana3006

RoKsana3006 Początkująca w BB

Witam , jestem w 30tygodniu ciąży . W 23 tygodniu założono mi pessar z powodu skracania się szyjki . Przedwczoraj byłam u lekarza ,który stwierdził ,że szyjka znów zaczęła się skracać . Dodatkowo towarzyszy mi pewne uczucie rozwierania krocza codziennie ,gdy wstaje , oraz bóle brzucha ,które coraz częściej upodabniają się do skurczy. Dodam ,ze w ciągu dwóch tygodniu szyjka skróciła się o 2mm . Czy mam powody do obaw ?
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi , pozdrawiam .

2. Mrówaa

Mrówaa Fanka BB :)

To ze szyjka skróciła się o 2 mm to mógł być błąd pomiaru i dla mnie to żadne skrócenie nie jest. A mówiłaś lekarzowi na wizycie o dolegliwościach? On pewnie by Ci wytłumaczył.

3. reklama
  4. Mrówaa

A jeżeli szyjka jest twarda i zamknięta to nie ma powodu do paniki. A jaka długa była szyjka przy zakładaniu pessara?

5. RoKsana3006

Przy zakładaniu pessara szyjka miała długość 42cm , ostatnio 34 cm , i źle napisałam wcześniej w ciągu dwóch tygodni skróciła się o 2cm .

6. Mrówaa

Teraz chyba ma 34 mm. Ja w 24 tyg. miałam na taką szyjkę zakładany pessar i trzyma do tej pory (34 tydz.) więc mysle że u Ciebie też będzie ok.

7. RoKsana3006

Dziękuję za odpowiedź ! :)

Poleć forum