reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skracanie szyjki. .jak lezec?

agatka1990

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Luty 2015
Postów
58
Dobry wieczór. Mam pytanie do dziewczyn, ktorym skracala sie, albo skraca szyjka macicy. Powiedzcie mi.. jak lekarz kazal Wam się oszczedzac, odpoczywac itp to lezalyscie na plasko, czy z uniesionymi posladkami (na poduszce)? A jak lekarz kazal lezec, to rozumiem, ze w gre wchodzi tylko wc, krotki prysznic i do lezenia? A jedzenie? Tez na lezaco? W jakim tempie skracala Wam się szyjka?
 
reklama
Agatka, rozumiem, że Twoją skracającą się szyjkę stwierdził lekarz? Jeśli tak to nie powiedział Ci czy możesz chodzić do łazienki czy jeść na siedząco? Wydaje mi się, że to lekarz, który potrafi określić jak duże jest zagrożenie, wyznacza ograniczenia. Jedna kobieta musi leżeć plackiem i to w szpitalu pod stałą obserwacją, a inna ma tylko się oszczędzać. Jedna nie może się kochać, ale może mieć orgazm, a druga może się kochać, ale nie może mieć orgazmu :) Ja nie mam skracającej się szyjki, ale mam miękką. Mam się nie przeciążać i tyle - ale jest to zalecenie tylko dla mnie, a nie dla każdej kobiety z miękką szyjką.
 
Tzn zaczynalam od 4cm w 18 tygodniu. W 22 mialam 3,7, a w 24 mialam 3,5-powiedzial, ze jest twarda i ok...ale ze mam dużo lezec.a u mnie problemem tez bylo napinanie się brzucha. Dal mi nospe i magnez i luteine. I boje sie bo juz nie wiem czy to ok... czy faktycznie mamcaly czas lezec? A kontrola ddopiero za 3 tygodnie:(
 
Agatka mi w 16 tyg skróciła się do 25 mm i od tego momentu jest stabilnie. Mam kontrole co 2 tyg więc dziwie się, że z tak skracającą się szyjką + stawieniem brzucha lekarz nie zalecił kontroli co 2 tyg (ja w pewnym momencie chodziłam co tydzień aby ja obserwować). Mój gin każe mi leżeć/siedzieć na półleżąco / siędząco. cały czas biorę duphaston i magnez. Staram sie dużo leżeć ale z dwulatką w domu jest ciężko. Pewnie każdy przypadek jest indywidualny
 
Tak jak pisze Czoperka każdy powinien indywidualnie podchodzić do szyjki, bo każdy przypadek jest inny ja zaczynałam z szyjką 48mm, w 18 tygodniu miała już długość 25mm i kwalifikowała się do założenia pessaru a w 21 tygodniu miała już 10mm i była całkiem otwarta, nie miałam żadnych objawów czy dolegliwości lekarz kazał leżeć na płasko z poduszką pod pupą ale i to niestety nie pomogło i musiał założyć szew. Teraz mija 3 tygodnie od założenia i mino że niektóre dziewczyny piszą że mają szew i już teraz normalnie funkcjonują mój lekarz nadal mówi że mam leżec o duuuuuuuuużo odpoczywać, tak więc co lekarz i przypadek to inna opinia ale ogólnie leż nie przemeczaj się i przy najbliższej wizycie dopytaj o to co możesz a czego nie. Ja jak idę na wizytę to mówię lekarzowi jak chciałabym żeby wyglądał mój dzień a on mi mówi z czego muszę zrezygnować a co z tego moge robić. Powodzenia:-)
 
Dokładnie, najlepiej pytać o każdy szczegół i później nie mieć wątpliwości. Zawsze też można zadzwonić i zapytać lekarza o radę. Nawet jak się nie ma numeru, to powinno się dać przez rejestrację. Ja nawet z Australii dzwoniłam do lekarza w Polsce, jak w 14 tygodniu miałam plamienie :)
 
reklama
Agatka z dolegliwościami to róznie, czaem czuje się świetnie mimo iź pół dnia szaleje z dzieckiem a czasem nic nie robię i tej tragedia. Ogólnie brzuch mi nie twardnieje a odkąd mała jest głową do dołu to nawet przeszły mi moje bóle brzucha w dole.
 
Do góry