reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skrócenie umowy do dnia porodu

Dołączył(a)
7 Luty 2012
Postów
1
Witam,
Moja sytuacja jest trochę skomplikowana. Ale proszę o poradę.
Od 19.04.2011 zostałam zatrudniona w firmie która posiada dwa oddziały jeden we Wrocławiu, drugi w Katowicach. Umowa na pełny etat do 1.06.2012r.W listopadzie 2011r poinformowałam pracodawcę, że jestem w 4 miesiącu ciąży. Miesiąc później mój pracodawca ogłosił, że zamyka oddział w którym pracuje ale drugi oddział nadal pracuje. Dnia 13.12.2011 zostało zawarte ze mną porozumienie które zawierało wypowiedzenie do dnia porodu (czyli około połowa kwietnia, moja umowa została skrócona) przy zwolnieniu mnie z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Z dniem 31.12.2011 oddział został zamknięty a mnie poproszona o wypełnienie wniosku o urlop wypoczynkowy. Dziś dostałam telefon od pani prezes, że chcą ponownie otworzyć oddział w Katowicach więc będę miała pracę. Za dwa miesiące mam termin porodu więc nie uśmiecha mi się teraz wkładać wszystkie siły w otwarcie nowego oddziału. Więc stąd moje pytanie, że mogą mi odwołać moje porozumienie i kazać wrócić do pracy. Dodam, że moja firma to jak widać jeden przekręt, tak jak wymusil na mnie wiele rzeczy tak teraz boję się podjąć jakąkolwiek decyzję. Więc bardzo proszę o poradę, Czy mają prawo odwołać moje zwolnieni z obowiązku ze świadczenia pracy, skoro było zawarte za zgodą obu stron.
]
Z góry dziękuje za informację
 
reklama
Moja sytuacja jest trochę skomplikowana. Ale proszę o poradę.
Od 19.04.2011 zostałam zatrudniona w firmie która posiada dwa oddziały jeden we Wrocławiu, drugi w Katowicach. Umowa na pełny etat do 1.06.2012r.W listopadzie 2011r poinformowałam pracodawcę, że jestem w 4 miesiącu ciąży. Miesiąc później mój pracodawca ogłosił, że zamyka oddział w którym pracuje ale drugi oddział nadal pracuje. Dnia 13.12.2011 zostało zawarte ze mną porozumienie które zawierało wypowiedzenie do dnia porodu (czyli około połowa kwietnia, moja umowa została skrócona) przy zwolnieniu mnie z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Z dniem 31.12.2011 oddział został zamknięty a mnie poproszona o wypełnienie wniosku o urlop wypoczynkowy. Dziś dostałam telefon od pani prezes, że chcą ponownie otworzyć oddział w Katowicach więc będę miała pracę. Za dwa miesiące mam termin porodu więc nie uśmiecha mi się teraz wkładać wszystkie siły w otwarcie nowego oddziału. Więc stąd moje pytanie, że mogą mi odwołać moje porozumienie i kazać wrócić do pracy.
Nie mogą. Mogą jednak odwołać Panią z urlopu wypoczynkowego.

Dodam, że moja firma to jak widać jeden przekręt, tak jak wymusil na mnie wiele rzeczy tak teraz boję się podjąć jakąkolwiek decyzję. Więc bardzo proszę o poradę, Czy mają prawo odwołać moje zwolnieni z obowiązku ze świadczenia pracy, skoro było zawarte za zgodą obu stron.
Raczej nie, choć prawo tego nie normuje wprost.
 
Do góry