reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Nacięcie krocza, czy cesarskie cięcie - oba zabiegi pozostawiają blizny. Czy ktoś ci powiedział w jaki sposób o nie zadbać, żeby po wygojeniu nie sprawiały ci dyskomfortu? Fizjoterapeutka Agata Skoworodko opowiada , czym są blizny, jak wygląda proces gojenia i jak możemy sobie pomóc, żeby je uelastycznić. Obejrzyj wywiad i podziel się swoim doświadczniem.

    A teraz coś totalnie babyboomowego. Jedna z naszych użytkowniczek pisze bardzo kobiecą książkę. Gorąco zapraszam do czytania i komentowania. Pomożesz się jej rozwinąć, podzielisz uwagami, słowami wsparcia? Przeczytaj

reklama

Skrócenie urlopu rodzicielskiego.

Aneta_85

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Luty 2011
Postów
1 323
Miasto
Warmia
Rozwiązania
0
Witam, urodziłam 1.05.2013 i do 17.09 byłam na urlopie macierzyńskim, potem wzięłam urlop rodzicielski. Obecnie myślę nad skróceniem urlopu rodzicielskiego, trwającego do 30.04.14 i moje pytanie jest takie, w jakim terminie muszę powiadomić pracodawcę o fakcie skrócenia, oraz czy istnieje dowolny termin w którym mogę wrócić do pracy? Pytam, bo słyszałam, że co 8 tygodni jest możliwość skrócenia urlopu. Mam jeszcze pytanie czy istnieje coś takiego jak ochrona przed zwolnieniem z pracy po powrocie z rodzicielskiego? Jaki jest okres tej ochrony i czy trzeba spełnić jakieś szczególne wymagania, żeby być chronionym? Jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony, a zakład pracy zatrudnia więcej niż 20 osób - jeśli ta informacja ma w czymś pomóc. Dziękuję za odpowiedzi.
 
reklama

E. Słotwińska-Rosłanowska

Ekspert BB. Prawniczka
Dołączył(a)
8 Styczeń 2010
Postów
2 797
Rozwiązania
0
Witam, urodziłam 1.05.2013 i do 17.09 byłam na urlopie macierzyńskim, potem wzięłam urlop rodzicielski. obecnie myślę nad skróceniem urlopu rodzicielskiego, trwającego do 30.04.14 i moje pytanie jest takie, w jakim terminie muszę powiadomić pracodawcę o fakcie skrócenia, oraz czy istnieje dowolny termin w którym mogę wrócić do pracy?[/.
Jakie daty wskazała Pani we wniosku? Pełny wymiar?

Pytam, bo słyszałam, że co 8 tygodni jest możliwość skrócenia urlopu.
To nie do końca tak. urlop można brać w ośmiotygodniowych cazęściach.

Mam jeszcze pytanie czy istnieje coś takiego jak ochrona przed zwolnieniem z pracy po powrocie z rodzicielskiego?
Nie ma takiej ochrony.
Jaki jest okres tej ochrony i czy trzeba spełnić jakieś szczególne wymagania, żeby być chronionym?
J
Ochronie podlegają jedynie matki, które korzystają z obniżonego wymiaru zatrudnienia jako alternatywy dla urlopu wychowawczego.
 

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry