reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Skrócenie urlopu rodzicielskiego.

Aneta_85

Fanka BB :)
Miasto
Warmia
Rozwiązania
0
Witam, urodziłam 1.05.2013 i do 17.09 byłam na urlopie macierzyńskim, potem wzięłam urlop rodzicielski. Obecnie myślę nad skróceniem urlopu rodzicielskiego, trwającego do 30.04.14 i moje pytanie jest takie, w jakim terminie muszę powiadomić pracodawcę o fakcie skrócenia, oraz czy istnieje dowolny termin w którym mogę wrócić do pracy? Pytam, bo słyszałam, że co 8 tygodni jest możliwość skrócenia urlopu. Mam jeszcze pytanie czy istnieje coś takiego jak ochrona przed zwolnieniem z pracy po powrocie z rodzicielskiego? Jaki jest okres tej ochrony i czy trzeba spełnić jakieś szczególne wymagania, żeby być chronionym? Jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony, a zakład pracy zatrudnia więcej niż 20 osób - jeśli ta informacja ma w czymś pomóc. Dziękuję za odpowiedzi.

reklama

E. Słotwińska-Rosłanowska

Ekspert BB. Prawniczka
Rozwiązania
0
Witam, urodziłam 1.05.2013 i do 17.09 byłam na urlopie macierzyńskim, potem wzięłam urlop rodzicielski. obecnie myślę nad skróceniem urlopu rodzicielskiego, trwającego do 30.04.14 i moje pytanie jest takie, w jakim terminie muszę powiadomić pracodawcę o fakcie skrócenia, oraz czy istnieje dowolny termin w którym mogę wrócić do pracy?[/.
Jakie daty wskazała Pani we wniosku? Pełny wymiar?

Pytam, bo słyszałam, że co 8 tygodni jest możliwość skrócenia urlopu.
To nie do końca tak. urlop można brać w ośmiotygodniowych cazęściach.

Mam jeszcze pytanie czy istnieje coś takiego jak ochrona przed zwolnieniem z pracy po powrocie z rodzicielskiego?
Nie ma takiej ochrony.
Jaki jest okres tej ochrony i czy trzeba spełnić jakieś szczególne wymagania, żeby być chronionym?
J
Ochronie podlegają jedynie matki, które korzystają z obniżonego wymiaru zatrudnienia jako alternatywy dla urlopu wychowawczego.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M powrót z urlopu macierzyńskiego i prośba o skrócenie wymiaru pracy Porady prawnika 0
A Skrócenie kości długich Potrzebuję porady 32
N skrócenie się szyjki macicy w 10 T C Potrzebuję porady 15
A skurcze Braxtona-Hicksa? + niewielkie skrócenie szyjki macicy Porady fizjoterapeutki 0
O skrócenie umowy do dnia porodu Porady prawnika 1
78Malgosia Skrócenie wymiaru pracy na urlopie wychowawczym Porady prawnika 2
Milutek23 skrócenie macierzyńskiego przy bliźniakach Porady prawnika 1
M wniosek o skrócenie etatu [art. 186.7 KP] a zwolnienie lekarskie w kolejnej ciąży Porady prawnika 1
N Koniec urlopu macierzyńskiego a zasiłek Potrzebuję porady 4
G prawo do urlopu okolicznościowego ojca biologicznego. Porady prawnika 7
A Która opcja urlopu macierzyńskiego ? Potrzebuję porady 29
Maha Ciąża w trakcie urlopu wychowawczego, co z macierzyńskim Potrzebuję porady 6
K Jak wygląda procedura rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego? Potrzebuję porady 13
A Brak urlopu wychowawczego Młodziutkie mamy 19
E ciąża na końcu urlopu bezłatnego Potrzebuję porady 10
AgnieszkaKRK31 Koniec urlopu wych. - koniec umowy o pracę - i co dalej? Porady prawnika 3
A koniec urlopu wych. a nowa praca Porady prawnika 1
B koniec urlopu wychowawczego (pół rocznego) a L4 Porady prawnika 0
B koniec urlopu wychowawczego a L4 Porady prawnika 2
wiolka_1982 przerrwanie urlopu wychowawczego Porady prawnika 1
M Zakończenie umowy o pracę w trakcie trwania urlopu macierzynskiego. Porady prawnika 0
M Ciąża w trakcie urlopu rodzicielskiego i koniec umowy. Porady prawnika 0
L Odwołanie z urlopu wychowawczego Porady prawnika 0
pchelka10.05 koniec urlopu wychowawczego a prawo do zasiłku ? Prosze o szybka odpowiedz Porady prawnika 3
D zasiłek macierzyński a nowy przepis odn. urlopu wychowawczego 2013 Porady prawnika 1
C Wypłata zaległego urlopu po zakończeniu umowy na czas określony Porady prawnika 2
M choroba Dziecka podczas urlopu wypoczynkowego rodzica Porady prawnika 1
D Umowa na czas określony, kolejna ciąża w trakcie urlopu macierzyńskiego Porady prawnika 8
jeny79 wypłata zaległego urlopu w ciązy Porady prawnika 1
M Dodatek do urlopu wychowawczego na bliźniaki. Porady prawnika 0
M Koniec urlopu wychowawczego i L4. Porady prawnika 2
M obnizenie etatu po macierzynskim 2013 r, wymiar urlopu wypoczynkowego Porady prawnika 0
M c.d. ciąża podczas urlopu wychowawczego Porady prawnika 2
K Ciąża pod koniec umowy o pracę podczas urlopu macierzyńskiego(ewent. obniżenie etatu) Porady prawnika 4
M c.d. ciąża podczas urlopu wychowawczego Porady prawnika 0
M ciąża podczas urlopu wychowawczego Porady prawnika 2
elusl Zmniejszenie etatu przez męża podczas urlopu macierzyńskiego Porady prawnika 2
A Rozwiązanie umowy podczas urlopu wychowawczego? Porady prawnika 3
elusl Urodzenie dziecka w trakcie trwania L4 a początek urlopu macierzyńskiego Porady prawnika 4
A Umowa na czas określony, mama w trakcie urlopu wychowawczego i kolejna ciąża. Porady prawnika 1
U koniec urlopu wych. na umowie o czas określony,umowa na 1/2 etatu a druga ciąża Porady prawnika 4
G Zwolnienie lekarsie podczas urlopu wypoczynk (w trakcie okresu wypowiedzenia o pracę) Porady prawnika 0
M Wymiar urlopu na skróconym etacie Porady prawnika 2
S druga ciąża w trakcie urlopu wypoczynkowego po urlopie macierzyńskim Porady prawnika 1
J Umowa na czas określony i ciąża w czasie urlopu wychowawczego Porady prawnika 3
Y rezygnacja z wcześniejszego urlopu macierzyńskiego Porady prawnika 1
E przedawnienie zaległego urlopu wypoczynkowego Porady prawnika 1
X Praca u innego pracodawcy na pół etatu podczas urlopu wychowawczego Porady prawnika 2
J Przerwanie urlopu wychowawczego i praca w skróconym wymiarze zatrudnienia Porady prawnika 13
A praca na niepełny etat a sposób obliczania urlopu wypoczynkowego Porady prawnika 2