reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skrócenie wymiaru pracy na urlopie wychowawczym

78Malgosia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Marzec 2011
Postów
25
Miasto
Poznań
WItam, chciałabym wrócić do pracy na 1/2 etatu od stycznia 2012 roku, jednak do konca kwietnia 2012 mam urlop wychowawczy. Jak mam napisać wniosek o zmniejszenie wymiaru pracy i czy można jednocześnie być na urlopie wychowawczym i pracować u tego samego pracodawcy na 1/2 etatu, czy muszę napisac tez wniosek o skrocenie wychowawczego. I jeszcze chcialabym wiedzieć czy po upływie czasu w ktorym nalezy mi sie ten skrócowy wymiar czasu automatycznie wrocę na cały etet? czy to juz dobra wola pracodawcy? ijak długo jestem pod ochrona prawną przed zwolnieniem, czy faktycznie tylko 12 mies. mimo ze chce wnioskowac o skrocenie wymiaru czasu na 2 lata, czyli do 3 roku zycia corki?
dziekuje z gory za rade
 
reklama
WItam, chciałabym wrócić do pracy na 1/2 etatu od stycznia 2012 roku, jednak do konca kwietnia 2012 mam urlop wychowawczy. Jak mam napisać wniosek o zmniejszenie wymiaru pracy i czy można jednocześnie być na urlopie wychowawczym i pracować u tego samego pracodawcy na 1/2 etatu, czy muszę napisac tez wniosek o skrocenie wychowawczego.
Można i tak, i tak.
Może Pani przerwać urlop wychowawczy (30 dni przed terminem należy powiadomić pracodawcę o powrocie do pracy) i obniżyć wymiar czasu pracy w trybie 187(6) KP.
Może Pani być cąły czas na wychowawczym i podpisać dodatkową umoe na 1/2 etau ze swoim pracodawcą.
W przypadku pierwszym - wszystkie decyzje podekmuje Pani i jedynie informuje pracodawcę. W drugim konieczna jest wola obu stron.

I jeszcze chcialabym wiedzieć czy po upływie czasu w ktorym nalezy mi sie ten skrócowy wymiar czasu automatycznie wrocę na cały etet? czy to juz dobra wola pracodawcy?
Zależy którą z opcji przedstawionych powyżej Pani wybierze. jeśli opcję pierwszą - powrót do pełnego wymiaru jest automatyczny.
Jeśli drugą - po zakończeniu urlopu ma Pani 1 1/2 etatu.

ijak długo jestem pod ochrona prawną przed zwolnieniem, czy faktycznie tylko 12 mies.mimo ze chce wnioskowac o skrocenie wymiaru czasu na 2 lata, czyli do 3 roku zycia corki?
W pierwszym przypadku 12 mies. od dni złożenia wniosku. W drugim nie ma ochrony.



 
Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: czy po skróceniu wymiaru pracy na 1/2 etatu w razie potrzeby mogę ponownie wnioskować o urlop wychowawczy, jesli tak czy pracodawca jest zobowiazany mi go udzielic?
 
Do góry