reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skrócona szyjka macicy 2 trymestrze

Tusinka123

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Październik 2019
Postów
41
Cześć dziewczyny.Po kontrolnej wizycie lekarka zauważyła że mam skróconą szyjkę macicy.Powiedziała że jest dobrze zawiązana ale skrócona.Zapisala dopochwowo luteinę,kazała ograniczyć aktywność fizyczną, odpoczywać.Denerwuje się bo to dopiero 2 trymestr -18 tydzień.Czy któraś z Was miała podobny problem?
 
reklama
Powinna chociaż zaproponować Ci pessar. To dopiero 18 tydzień, więc lepiej byłoby gdyby Ci go założyli, chociażby profilaktycznie.

U mnie niestety również jest niewydolność szyjki macicy. Szyjka na ostatniej wizycie miała niecały 1 cm długości, 1 cm rozwarcia, ale mam pessar, więc jest w miarę bezpiecznie. Tylko, że u mnie jest 35 tc, więc moje dziecko teoretycznie jest już rozwinięte, dzięki sterydom na płucka, a u Ciebie jest bardzo wcześnie... Może zapytaj lekarkę o szew albo pessar? Będziesz czuła się bezpieczniej. Pamiętaj, że teraz nie możesz nic nosić i najlepiej leż z nogami uniesionymi w górę.
Moja mama bez pessara i szwu dotrwała do 38 tygodnia ciąży leżąc pół roku, a w poprzednich dwóch ciążach do 36 również leżąc, więc będzie wszystko dobrze!
 
reklama
Powinna chociaż zaproponować Ci pessar. To dopiero 18 tydzień, więc lepiej byłoby gdyby Ci go założyli, chociażby profilaktycznie.

U mnie niestety również jest niewydolność szyjki macicy. Szyjka na ostatniej wizycie miała niecały 1 cm długości, 1 cm rozwarcia, ale mam pessar, więc jest w miarę bezpiecznie. Tylko, że u mnie jest 35 tc, więc moje dziecko teoretycznie jest już rozwinięte, dzięki sterydom na płucka, a u Ciebie jest bardzo wcześnie... Może zapytaj lekarkę o szew albo pessar? Będziesz czuła się bezpieczniej. Pamiętaj, że teraz nie możesz nic nosić i najlepiej leż z nogami uniesionymi w górę.
Moja mama bez pessara i szwu dotrwała do 38 tygodnia ciąży leżąc pół roku, a w poprzednich dwóch ciążach do 36 również leżąc, więc będzie wszystko dobrze!
Hmmm lekarka nic nie wspomniała o szwie ani pessarze,może nie jest aż tak źle skoro o tym nie powiedziała....kazała zwolnić,spacerować mogę,nie mówiła żeby cały czas leżeć....biorę 2x dziennie luteinę ....zobaczymy następna wizyta za miesiąc,dzięki za poradę
 
Hmmm lekarka nic nie wspomniała o szwie ani pessarze,może nie jest aż tak źle skoro o tym nie powiedziała....kazała zwolnić,spacerować mogę,nie mówiła żeby cały czas leżeć....biorę 2x dziennie luteinę ....zobaczymy następna wizyta za miesiąc,dzięki za poradę

Jeśli twoja szyjka ma ok. 2 cm to powinna jednak wspomnieć o pessarze czy szwie... Jeśli jej nie zmierzyła to bardzo niedobrze.
Zapytaj na następnej wizycie o to, jeśli z szyjką nadal będzie źle.
 
Jeśli twoja szyjka ma ok. 2 cm to powinna jednak wspomnieć o pessarze czy szwie... Jeśli jej nie zmierzyła to bardzo niedobrze.
Zapytaj na następnej wizycie o to, jeśli z szyjką nadal będzie źle.
Mówiła mi ile ma ale z tych emocji i tematów poruszanych na wizycie ,nie zakodowałam:(tyle zapamiętałam że jest dobrze zawiązana i zamknięta...
 
Mówiła mi ile ma ale z tych emocji i tematów poruszanych na wizycie ,nie zakodowałam:(tyle zapamiętałam że jest dobrze zawiązana i zamknięta...

Powinnaś mieć wpisaną długość szyjki w karcie ciąży :) Moja też była zamknięta, a kilka dni później już rozwarcie, więc musisz monitorować tę szyjkę na każdej wizycie najlepiej przypominaj, żeby wiedzieć na czym stoisz.
 
reklama
Do góry