reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skrócona szyjka macicy 2 trymestrze

Tusinka123

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Październik 2019
Postów
41
Cześć dziewczyny.Po kontrolnej wizycie lekarka zauważyła że mam skróconą szyjkę macicy.Powiedziała że jest dobrze zawiązana ale skrócona.Zapisala dopochwowo luteinę,kazała ograniczyć aktywność fizyczną, odpoczywać.Denerwuje się bo to dopiero 2 trymestr -18 tydzień.Czy któraś z Was miała podobny problem?
 
reklama
Cześć, od 18 tc 2 cm, w 22 tc niewydolność szyjki, przepuklina pęcherza i 0,5 cm rozwarcia, założony szew, 24 tc szyjka 11 mm. Teraz 27 tc, leżę od 5 tygodni, 2 tygodnie w szpitalu, teraz w domu. Szyjka zamknięta, nadal 11 mm.
 
Przy skracajacej się szyjce należy doszukać się przyczyny. Proponuję zrobić posiew w kierunku bakterie i grzybów.
Ja nie miałam tyle szczęścia i w 18tc poroniłam,jak się później okazało miałam escherichia coli w drogach rodnych.
Jeśli coś niepokoi warto się skonsultować z drugim lekarzem.
 
Powiedz co jest przyczyną tego? Miałaś jakieś objawy?
To moja 3 ciąża, w dwóch pierwszych też krótka szyjka, ale bez niewydolności. Urodziłam dwoje wcześniaków ze względu na PROM, przedwczesne pęknięcie pęcherza. Teraz powodem może być wiek, dodatkowo być może infekcja, jak przyjęli mnie do szpitala to z posiewu wyszły drożdże. Objawów skracającej się szyjki raczej nie miałam, ale czułam, ze coś jest nie tak, bo miała mocne parcie na pęcherz. Teraz jestem na antybiotykach, bo posiew znowu był pozytywny.
 
Przy skracajacej się szyjce należy doszukać się przyczyny. Proponuję zrobić posiew w kierunku bakterie i grzybów.
Ja nie miałam tyle szczęścia i w 18tc poroniłam,jak się później okazało miałam escherichia coli w drogach rodnych.
Jeśli coś niepokoi warto się skonsultować z drugim lekarzem.
Jeżeli jest ta bakteria o której piszesz to czy przy badaniu lekarz nie zauważy że coś jest nie tak w sensie że jest jakaś infekcja w drogach rodnych?
 
To moja 3 ciąża, w dwóch pierwszych też krótka szyjka, ale bez niewydolności. Urodziłam dwoje wcześniaków ze względu na PROM, przedwczesne pęknięcie pęcherza. Teraz powodem może być wiek, dodatkowo być może infekcja, jak przyjęli mnie do szpitala to z posiewu wyszły drożdże. Objawów skracającej się szyjki raczej nie miałam, ale czułam, ze coś jest nie tak, bo miała mocne parcie na pęcherz. Teraz jestem na antybiotykach, bo posiew znowu był pozytywny.
Przy badaniu lekarz podejrzewał infekcję? Czy było czysto a infekcja i tak była? Ja parcia na pęcherz nie mam ani w ciągu dnia,noc przesypiam calą bez pobudki na toaletę,ale mam bole np przy wstawaniu , siadaniu,czasem przy kaszlu- kłucie,tępy ból który trwa kilka sekund i znika... myślałam że to więzadło obłe macicy która się rozciąga- bóle są podobne,ale okazuje się że to objawy skróconej szyjki....
 
Przy badaniu lekarz podejrzewał infekcję? Czy było czysto a infekcja i tak była? Ja parcia na pęcherz nie mam ani w ciągu dnia,noc przesypiam calą bez pobudki na toaletę,ale mam bole np przy wstawaniu , siadaniu,czasem przy kaszlu- kłucie,tępy ból który trwa kilka sekund i znika... myślałam że to więzadło obłe macicy która się rozciąga- bóle są podobne,ale okazuje się że to objawy skróconej szyjki....
Chodziłam do poradni patologii ciazy przy szpitalu, lekarka stwierdziła na badaniu, że szyjka dosyć krótka ale wszystko jest ok. Miałam mieć tego samego dnia usg połówkowe, ale lekarz nie przyszedł bo miał operację. Przesunęli mi usg na następny tydzień. Podczas usg poprosiłam o dokładne zbadanie szyjki, sugerując, ze coś mnie niepokoi. Lekarz zbadał, stwierdził przepuklinę pęcherza i zostawił mnie od razy w szpitalu. Przed założenuem szwu zawsze robi się posiew i w posiewie wyszły drożdże.
 
reklama
U mnie lekarka niestety zlekcewazyla moje objawy,sugerując infekcje w moczu. Mając wysokie ph pochwy łatwo o infekcje w drogach rodnych,u mnie niestety tak było ale za późno. Uważam że posiew w ciazy to obowiązek,moj lekarz prowadzący nigdy nie wykonał mi tego badania niestety.
Wiadomo że kolejny poród oslabia szyke i może nie wytrzymać napierajacego dziecka.
 
reklama
Przy badaniu lekarz podejrzewał infekcję? Czy było czysto a infekcja i tak była? Ja parcia na pęcherz nie mam ani w ciągu dnia,noc przesypiam calą bez pobudki na toaletę,ale mam bole np przy wstawaniu , siadaniu,czasem przy kaszlu- kłucie,tępy ból który trwa kilka sekund i znika... myślałam że to więzadło obłe macicy która się rozciąga- bóle są podobne,ale okazuje się że to objawy skróconej szyjki....
U mnie objawem skracajacej się szyjki było stawianie się brzuch,twardnienie czyli skurcze. A powodem bakteria.
 
Do góry