reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skrócona szyjka macicy

No właśnie wcześniej nie miałam typowo mierzonej w mm.
No więc nie masz się czym stresować, myśl pozytywnie. Nie miałam założonego bo najpierw obserwowaliśmy czy coś się dzieje (byłam do 30tc na luteinie i brałam magnez) Nic się nie działo i nie musiałam się nawet specjalnie oszczędzać. Trzymam kciuki 🤞🤞
 
reklama
Nie wiem czy mamy podobny przypadek. Ale mi również zaczął się stawiać brzuch jakoś w 16tyg, a w 18tyg odeszły mi wody. Nie straszę, tylko ostrzegam. Co do długości szyjki macicy to nie wiem jaka długość miałam. Więc odpoczywaj dużo 😊
 
Hmm mi sie brzuch stawia juz jakos od 14 tygodnia a szyjka narazie caly czas ok 4 cm ( obecnie 24tc) takze raczej nie zawsze sie to wiaze ze skracaniem szyjki. Tez mnie to troche niepokoi ale kazda wizyta u ginekologa mnie uspokaja bo sie okazuje ze nic sie zlego nie dzieje jak narazie. Jak masz w miare czeste kontrole to bedzie dobrze, w razie czego lekarz wychwyci ze cos jest nie tak i podejmie dzialanie :-)
 
Witam!
Jestem w 16 tygodniu ciąży. Od dwóch dni strasznie boli mnie brzuch (jakby skurcze i kłucie w podbrzuszu). Pojechałam na wizytę do ginekologa I okazało się że moja szyjka macicy ma tylko 25mm.
Lekarz przepisał mi 3x2 luteine podjęzykowe, 2x1 luteine dopochwową, magnez i nospe.
Bardzo się boję!!!! Czy ktoś miał coś takiego podobnego ? Z góry dziękuję.
Ps dodam że mam 24 lata i to moja pierwsza ciąża
Witaj, jestem w 24 tygodniu ciąży. Moja szyjka ma 23 mam. Mam nakaz leżenia. Biorę luteinę po język 4x2, progesterone besins 2x1, prolutex 1x1, nospe max 3x1, Hela mag b6 2x1, aspargin 2x2. To również moja pierwsza ciąża i czekałam na nią 8 lat.
 
Witaj, jestem w 24 tygodniu ciąży. Moja szyjka ma 23 mam. Mam nakaz leżenia. Biorę luteinę po język 4x2, progesterone besins 2x1, prolutex 1x1, nospe max 3x1, Hela mag b6 2x1, aspargin 2x2. To również moja pierwsza ciąża i czekałam na nią 8 lat.
A mialas jakes objawy tej skracajacej sie szyjki? Ja sie zastanawiam czy to jakos samemu mozna wychwycic czy tylko ginekolog jest w stanie to okreslic
 
A mialas jakes objawy tej skracajacej sie szyjki? Ja sie zastanawiam czy to jakos samemu mozna wychwycic czy tylko ginekolog jest w stanie to okreslic
Niestety, żadnych objawów. Na badaniu połówkowym była w dolnej granicy normy. Na kolejnej wizycie jeszcze krótsza. Na szczęście jest zamknięta.
 
2,5 cm to granica normy. U nas na grupie niestety dziewczyna właśnie straciła ciąże w 16 tyg, bo szyjka była calkowicie niewydolna aż płód wpuklił się do pochwy, nie było szansy na szew ani na ratowanie :( Oszczędzaj się, leż ile wlezie, poducha pod pupe i bierz leki. Niestety aktualnie mamy w pl takie przepisy że lekarze nie pomogą bo nic nie mogą, trzeba rodzić samemu.
 
A mialas jakes objawy tej skracajacej sie szyjki? Ja sie zastanawiam czy to jakos samemu mozna wychwycic czy tylko ginekolog jest w stanie to okreslic
Czasem są bóle brzucha, czasem plamienia. Brzuch nie powinien nas boleć, najlepiej wszystko konsultowac od razu, i nie czekać aż szyjka całkiem zrobi się niewydolna.
 
reklama
A mialas jakes objawy tej skracajacej sie szyjki? Ja sie zastanawiam czy to jakos samemu mozna wychwycic czy tylko ginekolog jest w stanie to okreslic
Niektóre dziewczyny czują kłucie w pochwie i mój gin powiedział, że to może zwiastować skracanie się szyjki. Ja takie kłucie miałam, ale u mnie zawsze było to powiązane z infekcją pęcherza. Jak ją wyleczyłam, to objawy też znikały, ale na pewno warto być na to czujnym.
 
Do góry