reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skrocona szyjka w 2 trymestr

kiciA2016

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2016
Postów
36
jestem w 2 trymestrze ciazy i lekarz mowil ze mam skrocona szyjkę. i zalezała zebym nie dzwigala ciezko , duzo odpoczynku i nie uprawiac seksu . mam pytanie jesli mam skrocona szyjkę to juz oznacza ze do konca ciazy musze uwazac ? czyli odpoczynek, i zero seksu . Tak ? a co z tym np pieszczoty z mezem ktore moze doprowadzic do organzmu to tez szkodliwe dla ciazy ze skroconą szyjką ?
 
reklama
jestem w 2 trymestrze ciazy i lekarz mowil ze mam skrocona szyjkę. i zalezała zebym nie dzwigala ciezko , duzo odpoczynku i nie uprawiac seksu . mam pytanie jesli mam skrocona szyjkę to juz oznacza ze do konca ciazy musze uwazac ? czyli odpoczynek, i zero seksu . Tak ? a co z tym np pieszczoty z mezem ktore moze doprowadzic do organzmu to tez szkodliwe dla ciazy ze skroconą szyjką ?
Kochana zero seksu i pieszczot orgazm powoduje skurcze macicy co z kolei może powodować skracanie szyjki. Jesteś dopiero w drugim trymestrze więc musisz się oszczędzać i odpoczywać jak chcesz szczęśliwie donosić ciążę powodzenia
 
lezenie plackiem tez nie jest dobre bo oslabia organizm.. ja lezalam miesiac (w 4 miesiacu ciazy wtedy bylam) i pozniej jak do wc wstawalam to mialam zawroty glowy a po odkurzaniu zakwasy...
takze z rozsadkiem wszystko
e co do celibatu to sie zgadzam.. ja juz 8 mcy bez seksu ;p ale połóg niebawem sie konczy ;)
 
Niestety i ja (20tyd.) Mam skrócona szyjkę, tyle tylko że jestem po wcześniejszej konizacji. Na majówkę trafiłam do szpitala z bólem brzucha, polezalam trochę, dostałam leki które mam brać do 32 tygodnia. Lekarz kazał się oszczędzać, leżeć i pachnieć ale tak chyba się nieda mając 8 letnie dziecko. Od wyjścia ze szpitala mój stan psychiczny jest straszny, leżę a zamiast pachnieć ciągle płacze zamartwiając się że coś może być nie tak ;( dziś będę próbowała umówić wcześniejszą wizytę u ginekologa. Bo normalnie mam w piątek ale przez te 5 dni to ja chyba zwariuje ;((
 
Wlasnie, wazne jest, jak mocno szyjka jest skrocona.
Norma to 3 do 5 nawet 6 cm. 2,5 cm jest to w miare bezpieczna granica. Ponizej mowi sie o niewydolnosci szyjki (ciesniowo szyjkowej) i wtedy mozna myslec o zalozeniu szwu okreznego na szyjce (rozne metody, najpopularniejszy chyba McDonalda) lub krazka pessara. Ale w obu przypadkach posiew musi byc jalowy, nie powinno byc czynnosci skurczowej oraz wazny jest odpowiedni, nie za wysoki wiek ciazy.
Dlugosc szyjki bada sie na usg przez pochwe i dopiero wtedy mozna okreslic jej dlugosc, tzn. 2 cm badane palcem to nie to samo co cala szyjka.
Wazna jest tez jej konsystencja, czy jest twarda czy miekka i czy jest zamknieta zarowno od zewnatrz jak i wewnatrz - widoczne na usg.
Wspolzyc ani doprowadzac do orgazmu przy niewydolnej szyjce nie wolno - masaz brodawek tez powoduje skurcze i w konsekwencji moze ja skracac.
Przy problemach z szyjka wiekszosc lekarzy zapisuje progesteron (luteine lub duphaston). Co do odpoczynku, to zrezygnuj z dlugich spacerow, podnoszenia i dzwigania i na pewno takich prac domowych jak mycie okien. Lekarz Ci powie, jesli sytuacja bedzie powazna na tyle,ze trzeba np. lezec. Moj okresla taki odpoczynek polegiwaniem ;-)

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja szyjka po badaniu USG ma 2.4 cm oczywiście od pobytu w szpitalu biorę aspargin i luteinę. Mój lekarz kazał leżeć cały czas, mówi że są badania które pokazały że szwy i pasar są tak samo skuteczne co leżenie. Trochę mnie uspokoil bo szyjka jest twarda i zamknieta. Jestem dobrej myśli, kazal leżeć wiec leżę a jeśli już wstaje z łóżka to staram się nie dłużej niż 10 -15 minut stać. Robię szybkie obiady żeby rodzina głodna nie chodzila, no i lekcje z młodą odrabiam na pół lezaco ;)
 
Moja szyjka po badaniu USG ma 2.4 cm oczywiście od pobytu w szpitalu biorę aspargin i luteinę. Mój lekarz kazał leżeć cały czas, mówi że są badania które pokazały że szwy i pasar są tak samo skuteczne co leżenie. Trochę mnie uspokoil bo szyjka jest twarda i zamknieta. Jestem dobrej myśli, kazal leżeć wiec leżę a jeśli już wstaje z łóżka to staram się nie dłużej niż 10 -15 minut stać. Robię szybkie obiady żeby rodzina głodna nie chodzila, no i lekcje z młodą odrabiam na pół lezaco ;)
ja lezalam tak przez miesiac i jak wstalam do sklepu to zemdlalam prawie bo energii nie mialam i mięśnie sie odzwyczaily i zakwasy miałam od noszenia torebki w ręku..

jak do konca ciazy tak bedziesz lezec to pozniej na nic sily nie bedziesz miala.
 
Ja tez jestem przeciwnikiem takiego lezenia. Wiadomo sa sytuacje,ze trzeba...
Sama mialam ciaze z krazkiem i teraz ze szwem. Z tymi rzeczami chodzi wlasnie o to,zeby nie trzeba bylo tak bezwzglednie lezec. Bo to oslabia organizm, a przeciez my tyjemy w tych ciazach, potem trzeba miec sile na porod i opieke nad maluszkami :-) no ale kazdy przypadek jest inny i najwazniejsze,zeby miec zaufanie do lekarza prowadzacego.

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Narazie leżę i oszczędzam się bardzo, wychodzę codziennie rano zaprowadzić mała do szkoły i z pieskiem odrazu na szybki spacer bo do szkoły mam 300 m czuję się dobrze i nie czuję żeby energia mi ,,uciekała,, ;))
 
Do góry