reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skrócona szyjka w pierwszym trymestrze

An-An

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Maj 2023
Postów
33
Zaczynam 12 tydzień ciąży a po wczorajszym USG dowiedziałam się, że moja szyjka ma 3 cm. Czy któraś z Was miała podobna sytuację ? Jestem przerażona i boję się, że nie uda mi się donosić ciąży. Mam podobno również potężna nadżerkę czy to może mieć wpływ na skracanie szyjki ?
 
reklama
Nie sama długość jest ważna ale też jej konsystencja i to czy jest otwarta czy zamknięta. Jeśli to był Twój pierwszy pomiar to nie wiadomo ile miała wcześniej. Należy obsewowac poniżej 25mm zazwyczaj lekarze już coś działają zapobiegawczo mogą założyć pessar lub szew okrężny.
 
Szyjka jest zamknięta, ale i tak się boję. Czy któraś miała podobne doświadczenia i skończyło się dobrze?
 
Musisz po prostu obserwować czy się nie skraca i nie rozwiera. Nie martw się jak będzie coś nie tak to na pewno lekarz Cie poinformuje że masz się oszczędzać, przepisze luteinę. Niektóre dziewczyny od samego początku maja np 2cm szyjkę ale się nie skraca i wszystko jest ok. Nie każda ma od razu taka długa. Także trzeba obsewowac uspokój się i nie martw na zapas. Jeszcze Ci powiem że ja w 24 tyg miałam rozwarty cały kanał i szyjkę 16mm. Założyli mi szew i dzis moja córka ma już 10 miesięcy.Wszystkiego dobrego❤️.
 
Zaczynam 12 tydzień ciąży a po wczorajszym USG dowiedziałam się, że moja szyjka ma 3 cm. Czy któraś z Was miała podobna sytuację ? Jestem przerażona i boję się, że nie uda mi się donosić ciąży. Mam podobno również potężna nadżerkę czy to może mieć wpływ na skracanie szyjki ?
Prawie całą ciążę przechodziłam z szyjką 2,5cm. Pod koniec skróciła się do 1cm i tak chodziłam z 1,5 miesiąca
 
Lezalyscie ? Bralyscie jakieś leki ?
Mam i nadzerke i nigdy na badaniu moja szyjka nie miała więcej niż 33 mm (zwykle słyszę, ze szyjka super, 3 cm). Moja lekarka zachęca do aktywności, chodzę na jogę, spaceruje, w pierwszym trymestrze normalnie biegałam i chodziłam na siłownie. Masz szyjkę w normie i jest zamknięta, nie musisz ani leżeć, ani brać leków, jeżeli lekarz ci tego nie zalecił, bo wszystko jest w okej :).
 
reklama
Do góry